Editörler : asaygincihan27
29 Nisan 2011 00:01   


Lise idarecileri YGS sonuçlarını nasıl toplu şekilde alacak?

YGS açıklandı. geçen seneye kadar öğrencilerin TC no ları ile öğrencilerimizin sınav sonuçlarına bakıp okul idaresi olarak okulun durumunu görebiliyorduk. ancak bir de aday şifresi çıktı şimdi. bu gün sonuçlar açıklandı. ama öğrencilerden öğreniyoruz sonuçaları.

bence ösym bir sistem oluşturup her okul için bir giriş hesabı açarak sonuçları vermeli. aynı sbs nin e-okul da olduğu gibi. ya da liselerdeki başvuru merkezi işlemleri sisteminde bir modül ekelenebilir.

çünkü şifreler kişisel olduğu için ve son olaylardan sonra öğrencilerden tek tek şifre istemek bizi bayağı yoracak gibi.

başvuru merkezi işlemleri sisteminde şifreleri değiştirerek yapmak kolay. ancak yine iş çıkacak. çünkü bu sefer de öğrenciler yeni şifre isteyecek.

29 Nisan 2011 00:05

askarakaya
Memur

ösym ye okul idaresi olarak bugün resmi yazı ile başvurduk.bakalım nasıl bir işlem yapacaklar

29 Nisan 2011 14:45

eminebozkurt
Şef

evet ya elimde öğrencilerimin toplu sonuçlarını görmek istiyorum ben de..idareci değilim ama rehber öğretmenim, hepsini tek tek öğrenip yazmak imkansız..

29 Nisan 2011 18:46

Gestapo
Müsteşar Yardımcısı

askarakaya hocam çok güzel bir noktaya değinmişsiniz kesinlikle ösym bir modul üzerinden branş bazında hatta konular bazında istatistiki verileri okullara vermelidir.....

Destek+

30 Nisan 2011 01:05

zeka75
Memur

sizler gibi çalışkan müdür yardımcılarına teşekkür ederiz. keşke herkes sizler gibi olsa. bazı değerleri müdür yard. dostlarımız emlak net facebook ve araba.com gibi adreslerden derslere bile 20 dk geç giriyorlar. hepinize teşekkürler.

01 Mayıs 2011 21:46

müştekiyim
Kapalı

Bizim müdür yardımcımız öğrencilere şifre verirken tc lerinin bir bölümünü şifre olarak standart hale getirmişti sonuçlar açıklandıktan 1 saat sonra 106 öğrencinin değerlendirmeleri elimizdeydi.

Toplam 5 mesaj
 
ANKET
Son iki ayda ÖSYM'nin çağrı merkezini aradınız mı? Memnuniyetiniz ne düzeyde?