Editörler :
29 Nisan 2011 20:28   

yl tez savunmada ikram?

4 mayısta tez savunmam var. ne ikram edilir arkadaşlar.. sunumdan çok bunu düşünür oldum neredeyse.. hadi fikir verin.

29 Nisan 2011 21:32

üye 2008
Yasaklı

kardeş ben ikram olayını bilmiyordum, danışmanın bir şey demedi, ama aslında mantıklı hocalara güzel bir ikramlar gönüllerini alıp savunmada daha rahat tartışılabilir.

29 Nisan 2011 21:35

sosrah
Aday Memur

çay pisküvit:))

29 Nisan 2011 21:55

niniell
Kapalı

Hocam kahve ikran edin, çay ikram edin. Yanına lokum olabilir. Şimdi siz tezinizi sunarken yemeyecekler bir şey değil mi? Çayın yanına atıştırmalık olabilir. Biz oryantasyona gitmiştik bir otelde, orada çay kahve ve atıştırmalık vardı kurabiye gibi tam hatırlamıyorum da.

30 Nisan 2011 01:09

brc_kimya
Aday Memur

savunma sırasında ikram sadece Türkiye de değil her yerde yapılan bir gelenekmiş. ve sadece çay kahve ile sınırlı değil malesef hatta birinden 15 çeşit yemek hazırladıklarını bile duydum :(

30 Nisan 2011 01:19

hamzakck
Daire Başkanı

Kuru pasta, ekler, meyve suyu ve mutlaka da su olsun (malum, soru soracakları için susamaları yüksek ihtimal). savunmadan önce jürinin oturacağı masalara hazırlarsın. tabakların yanına peçete koymayı unutma.

30 Nisan 2011 08:40

alku
Şube Müdürü

İlk defa böyle bir şey duydum ve çok şaşırdım. Sen aylardır hazırlandığın şeyi ter dökerek anlatmaya çalış, onlar bu arada bir şeyler atıştırsın. Çok akademik ve ciddi gelmedi bana doğrusu.

30 Nisan 2011 08:56

Yin-ser-dar
Aday Memur

İkramsız savunma olmaz:) Sen tek mi gireceksin, seninle o gün savunmaya girecek olan arkadaşların filan varsa beraber su böreği, baklava (olmazsa olmaz) gibi şeyler, soğuk içecekler ve yeterli miktarda kağıt tabak, bardak vs. Emin olun hocaların meşgul olması daha iyidir:))) Bu iş benim bildiğim kadarıyla yüksek lisans tez savunmasında başlayıp gitgide büyüyerek profesörlüğe kadar devam eder:)))

30 Nisan 2011 11:35

rokkoko
Şef

kuru pasta ve çay :)

30 Nisan 2011 12:15

akinsancar
Yasaklı

bir de ikram mı varmış?daha neler görecez...

ikram fln yok kardeşim...savunmamı yapar çıkarım...ister geçirir ister geçirmez.

30 Nisan 2011 12:33

computer_teacher23
Aday Memur

Hocam yüksek lisans yaptığın üniversiteyi sorabilirmiyim eğer il Elazığ ise abim size yardımcı olabilir eğer farklı ise ikramın içeriği konusunda bilgi vereyim.

30 Nisan 2011 15:12

rumeysanurKAR
Şef

arkadaşlar yemege götüren bile var bende vercem tezi ama içecek ve yaşpasta düşünüyorum seminerde de öle yapmştım

30 Nisan 2011 16:10

brc_kimya
Aday Memur

ankara gazi. deneyimli arkadaşlarda acaip ikram getir ki boş kalmasınlar demişti. her yerde olan bişey bu tabi uygulamaları farklı olabilir. kimisinde savunma sırasında kimisinde savunma sonunda bölümün tum hocalarının katılımıyla ikram yapılıyor ya da sonra savunmaya katılan juri ile yemeğe çıkılıyormuş..

Toplam 12 mesaj

ANKET
Mecliste kabul edilen sosyal medya düzenlemesi hakkında ne düşünüyorsunuz?