Editörler : Pangaea
06 Mayıs 2011 12:16

''İMAM '' lık Mülakatına girenler bilgi paylaşımı

imam lık sınavına giren arkadaşlar mülakatlardaki durumu paylaşalım inşaAllah.

hafız_1990
Memur
06 Mayıs 2011 15:08

hocam imamlık mülakatı ayın 11 de inş. başlıcak beklemeye dewam..

asal3405
Aday Memur
06 Mayıs 2011 15:36

Allah razı olsun hocam.nasıl bir sınav olacak bilginiz varmı.duyumlarınız ne yöndedir

gfb_mehmet
Daire Başkanı
06 Mayıs 2011 16:29

hocam ben 11 mayısta osmaniyede girecem sınava inşaallah eve gelir gelmez bilgi paylaşımında bulunurum..

asal3405
Aday Memur
06 Mayıs 2011 17:12

gfb_mehmet hocam allah razı olsun.sizinde mülakattan hayırlı haberlerinizi bekliyorum.

gfb_mehmet
Daire Başkanı
06 Mayıs 2011 18:11

Allah razı olsun hocam.. osmaniyede kiler çok sertmiş şimdi korktum işte, 2009 da şanlıurfada öyle bi komisyona düştüm, bi küfür etmedikleri kalmıştı, şimdi bide bu çıktı başımıza hayırlısı olsun..

zaman_olur_ki
Daire Başkanı
10 Mayıs 2011 23:33

Arkadaşlar yarından itibaren imamlık sözlü uygulama bilgi paylaşımlarını bu sayfadan paylaşalım inşaallah. Rabbim cümlemize muvaffakiyetler nasib eylesin. Âmin

savaşçı52
Genel Müdür
11 Mayıs 2011 11:45

arkadaslar varmı bugun imam adayı olarak giren paylasım bekliyoruz

gfb_mehmet
Daire Başkanı
11 Mayıs 2011 13:23

ben bugün mülakata osmaniyede girdim.. fatiha,inşirah,yasin 3 okutturdular ve 2. hutbeyi sordular, yarım sayfada yüzüne okudum (314. sayfa)..

sofuzade
Aday Memur
12 Mayıs 2011 14:16

bugün manisa da girdim arkadaşlar.Hafız olduğumu söyleyince bir yeri okuutu ezberden.Sonra fetih 4. sayfa ile beyyine yi sordular.Nikah duasını sordular bir de... Girecek arkadaşlar endişelenmesin, rahat olsunlar... Üstesinden gelirsiniz.Cenaze duası hutbe dualarını da muhakkak ezberleyip gidin...

cevahir_kadrini
Aday Memur
12 Mayıs 2011 17:48

Bugün diyarbakırda girdim imamlık için.. Komisyondan üç kişi vardı.. ikisi diyarbakır merkez vaizi ve diğeri manisadan gelmiş bir vaiz..lakin diyarbakır vaizlerin hiç etkisi yok, biri şehrin tanınmış medrese eğitimli vaizi Molla Said Hoca idi..onun etkisi pek yoktu..yaşı çok genç olan manisa vaizinin ağırlığı baskındı.. yüzünden ortalardan bir yer açtım ve taha suresi çıktı.. bir sayfaya kadar yüzünden okuttular..iyi okudum, manisa vaizi olan ezberlerimi sordu, yasin mülk amme ve duhadan aşağısı dedim..fetih hucurat ve rahmanı sordu..eksik dedim.. o da bunlar yoksa çok büyük eksiklik dedi..tebbet ve yasini okudum..bir iki hatadan ötürü elini masaya vurması tam bir edepsizlik..dikkatim dağıldı ister istemez.. manisa vaizi olan çok taktı 15 dakika içerde kaldım.. hasılı diyanet o adamı boşuna göndermemiş diyarbakıra.. sırf eletmek için göndermiş sanki. artık hayırlısı..

gemalmazoğlu
Aday Memur
12 Mayıs 2011 23:01

komisyon başkanları vaiz değil. eğitim merkezlerinden gelen eğitim görevlileri.diyarbakırdaki de zannediyorum manisanın hocalarından biri. uzmanlık alanları da kuran oluyo çoğunlukla. dolayısyla komisyonlarda komisyon başkanlarının sözü daha ziyade geçiyo ve bu komisyon başkanları farklı illerden oluyo. bir imam adayının müfredatta olmasına rağmen fetih suresini bilmemesi yasin ve leheb gibi temel surelerde hatalarının çıkması sinirleri bomuş olabilir neticede onlar da insan. diyanet neden özellikle oraya birini yollasın ki. ne kadar kolay yaftalıyosunuz...benim de ilk mulakatımda kızmışlardı yasinde hata yaptığım için. kızmıştım o zman onlara. ama birkaç yıl sonra hak veriyorum onlara. altı üstü üç beş sayfalık birkaç sure. bunları da yanlışsız okuyamadıktan sonra insanların önüne ne yüzle geçebildim diye düşünüyrum

zaman_olur_ki
Daire Başkanı
13 Mayıs 2011 00:40

sen de haklısın kardeşim...

aliakça
Şef
14 Mayıs 2011 04:29

hocam konyada girdim hafızlık nasıl dedi sağlam deim yarım sayfa yüzünden okuttu ve okuduğum sonayeti kople tecvidini sordu bende yaptım yalnız beş tane tecvid vardı meddi muttasıl medditabi iklab ve meddiarız vardı söyledim ondan sonra crnaze duası hutbe duası ve istibrayı sordu ben konyada sınava girdim bizim burda sınava girp onbeş dakikada çıkan olmuyor enaz 30 35 40 dakika kadar soru soruyorlar ve bir ik yerden ezber sordu bende okudum 38 sayfayı okuttu hafizu alassalavati vessalatil vusdayı okuttu

Hafizim616161
Aday Memur
29 Nisan 2017 19:57

inşallah bu senede bize oyle kolay yerker denk gelir zaten alim az

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi