Editörler : Mehmet BalciCüneyt Barışoglu
12 Mayıs 2011 20:23   


HARİTA KADASTRO MEZUNLARI LÜTFEN LÜTFEN LÜTFEN BURAQYA OKUYUN..!!!!!!

Tapucuların maaşı 200 lira artacak

12 Mayıs 2011 14:29

Bu haberi paylaş

Tapu ve Kadastro memurlarına çifte piyango. 2 yıllık Tapu Kadastro Meslek Yüksekokulu mezunu olan memurlara, lisans tamamlama fırsatı. Uzaktan eğitimle iki yılda bu eğitimi tamamlayanların hem maaşları artacak hem de müdür olabilecekler.

Mezunları devlet memuru olabilen tek okul olan Gazi Üniversitesi Tapu Kadastro Meslek Yüksekokulu?ndan büyük fırsat. 2 yıllık yüksek okul mezunları, yeni açılacak ?uzaktan eğitim? programıyla lisans tamamlayabilecekler. 2 yıl sürecek uzaktan eğitim ile çalışırken, okuma fırsatı bulacaklar.

Eğitimi zamanında tamamlayan tapu ve kadastro memurlarının maaşları 4 yıllık okul mezunu oldukları için 200 lira artacak. En önemlisi de Türkiye genelinde açık bulunan tapu kadastro il müdürlüklerine ?müdür? olarak atanabilecekler.

İMZALAR ATILDI

2+2 Lisans Tamamlama Programı düzenlenmesine ilişkin protokol, bugün Gazi Üniversitesi Rektörlüğü Senato Salonunda imzalandı. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ile Gazi Üniversitesi Rektörlüğü arasındaki protokol imza törenine Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı Önder Kıraç ile Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Rıza Ayhan da katıldı.

EMLAK MEZUNLARI DA YARARLANACAK

Gazi Üniversitesi Tapu Kadastro Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Serdar Altınok, uzaktan eğitim fırsatından ilk etapta 2 yıllık Tapu Kadastro Meslek Yüksek Okulu Mezunu 2 bin 875 kişinin yararlanabileceğini söyledi. Ancak Altınok, zamanla emlak ve emlak yönetimi mezunlarının da eğitime dahil edilerek yararlanıcı sayısının 8 bine çıkacağını vurguladı.

Türkiye genelinde il ve ilçelerde 3 bin 700 civarında tapu kadastro müdürlüğü bulunduğunu anlatan Altınok, iş yoğunluğu nedeniyle bu müdürlerin iki yıl içinde görevden ayrıldıklarına dikkat çekti. Bu nedenle yaklaşık 1500 müdürlüğün boş olduğuna dikkat çeken Altınok, 2 yıllık mezunların da mevzuat gereğince müdür yapılamadığını anımsattı. Uzaktan eğitimi tamamlayanlara müdürlük yolunun açılacağını söyledi.

HER MEZUNA İŞ VAR

1982 yılına kadar Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren okul, Tapu Kadastro Meslek Yüksek Okulu YÖK'ün kurulmasıyla Gazi Üniversitesi bünyesine geçti. Her yıl 30 ila 35 mezun verirken genel müdürlüğün ihtiyacının 70 ila 80 personel olması nedeniyle ihtiyaç karşılanamıyor. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü eleman ihtiyacını karşılarken Tapu Kadastro Meslek Yüksek Okulu mezunu olma şartı aradığı için de başka bir okul mezunu işe giremiyor.

ÜNİVERSİTE ADAYLARI BU FIRSATI KAÇIRMAYIN!

Tapu Kadastro Meslek Yüksekokulu, bu yıl TM puan türünden öğrenci kabul etmeye başlayacak. İlk yıl 50 ila 80 öğrenci almayı planlayan okulu bitirenler, 4 yılın sonunda devlet memuru olarak işe başlayabilecekler

BEN BİR HARİTA KADASTRO MEZUNU OLARAK BUNA KARSI KENDİMCE DAVA AÇACAGIM..EGER SİZDE ARKADASLAR BİRAZ ÖZVERİLİ OLARAK DAVA AÇMA,DİLEKÇE BUNU GİBİ BİRSEY YAPABİLİRSENİZ DAHA İYİ ŞEYLER OLACAGINA İNANIYORUM..HAKKIMIZ OLANI ARAYALIM...

12 Mayıs 2011 21:25

gg90
Aday Memur

alırlar tabi bi iki haritacı göz boyama niyetine gerisi emlak tapu mezunu.

Toplam 1 mesaj
ANKET
Sizce Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlere yeterince değer veriyor mu?