Editörler : hopaliSafak Vaktii
22 Mayıs 2011 20:29   


Yasaklı
atanamayan egitim fak mezunu ingilizce ogretmenleri mutlaka okuyun!!atanırsınız yakında!

arkadaslar siz neden bu kadar pasifsiniz?kardeşim de ingilizce ögretmeni ve 4 yıldır kpss calışır..size yapılan haksızlık hickimseye yapılmadı!anadolu univ acık ogretm 3 yıllıgına acılıp 11 yıldır her sene 3 bin mezun verir,20 bin uzerinde ingilizce ogretmeni boşta iken talim terbiye kurulu hala mutercim tercumanlık ve ona benzer bolumleri ingilizce ögretmenligi kaynagı icersinde gösterir ve buna hickimse ses cıkarmaz!pdr ogrencileri sosyoloji ve felsefeciler icin onca kıyamet kopardılar ustelik mezun sayıları cok az olmasına ragmen sizin bunca mezununuz var ve mutercim-tercumanlıgın alanı cok farklı ve yelpazesi geniştir yuzlerce kurum bunları alır sizin egitim fak mezunları bu kurumlara alınmaz biraz hakkınızı sorun!ttk mailler atın telefon acın!hakkınızı sormazsanız emin olun her kesime peşkeş cekilir cunku daha önce cok yaptılar bunu!

22 Mayıs 2011 20:37

brunette_aslan
Yasaklı

cok haklısınız gercekten bu büyük haksızlık şikayet adres ve telefonu adres:ttkb@meb.gov.tr telefon:0312 213 39 62 her yıl 3 puan yukselir gecen yıl 73 tü bu yıl 76 ya dayandı

22 Mayıs 2011 20:48

brunette_aslan
Yasaklı

nerde egitim fakultesi mezunları?50 kez okunan bu haber hep kaynak gösterilen kişilerin branşları tarafından mı okundu?nerde destek?

22 Mayıs 2011 21:01

icten_samimi
Yasaklı

ben de 3 yıldır kpss calışıyorum bunların yuzunden seneye 80 e dayanır bu bölümün puanı maalesef cok pasif ve duyarsızlar halbuki birkac kişi telefon acıp mail atsa bunlar cok farklı bölumler muterci-tercumanlık mezunları cok iyi kurumlara alınıyor hem de binlercesi ama egitim fakultesi mezunları alınmıyor bu büyük bir haksızlık madem öyle bunlar ingilizce ögretmenligine kaynak bölumler icerisinde gösterilmesin ben mail attım yarın telefon da acacagım

22 Mayıs 2011 21:04

icten_samimi
Yasaklı

sadece mütercim-tercümanlık degil kaynak gösterilen ooo bu da birşeymi daha düne kadar matematik ögretmenleri ingilizce ögretmeni olabiliyordu neyseki o konu kapandı ama hala haksızlık var bu kaynak gösterilen branşlarn kendi alanları var ve bu alanlardan alım cok iyi begenmezler gelip ögretmenlige başvururlar

22 Mayıs 2011 21:21

brunette_aslan
Yasaklı

bu haberi 131 ilgisiz kişi mi okudu?nerde destek?

22 Mayıs 2011 21:49

MiSkiN20
Aday Memur

yıllarca ingilizce braşına herkesi aldılar. Ingilizceyi bilmekle öğretmek arasındaki farkı bilmiyor kimse sonrada özel derse geliyorlar okulda öğretmen birşey öğretmiyor diye. Mutercim lerden önce ithal danaları ingilizce öğretmeni diye almalarına karşı çıkmamız lazım.

22 Mayıs 2011 22:20

brunette_aslan
Yasaklı

ben bunca branşlar icersinde bu kadar inek ve man kafa yıgını görmedim ithal danaymış.. ithale karşı bile cıkmadınız en cok farklı branşlardan bunu dile getirdiler ve karşı cıktılar..ayrıca ithal ingilizce ögretmeni bir secim balonuydu arkadaş burda sadce mutercim tercumanlıgı kasdetmiyor..dil bilimi,amerikan kulturu ,ingiliz kulturu ve ttk nin kaynak branş olarak gösterdigi 7 branş var neyse herkes ineklensin bu sene secim ve kopya magduriyeti sebebiyle alımlar fena degildi seneye puan 80 e dayanır siz şimdidn calışın cunku zaten bu sene gecti

22 Mayıs 2011 22:41

brunette_aslan
Yasaklı

hocam 60 alan beyinsizlerden destek beklemek cok anlamsız 227 kişi okumuş ama zahmet edip tek yorum yazan 3-5 kişi bunların hepsi farklı branş mı yoo anmıyorum herifler yazmaktan bile acizler

22 Mayıs 2011 22:55

dreambatman
Yasaklı

valla haklısın herkes memnun görunuyor..ben kardeşim icin özel matematik hocası tutacagım ki bunları gecsin:)250 kişi okumuş bunu ve 3-5 kişi yazmış demekki herkes memnun halinden

22 Mayıs 2011 23:06

ing.anadolum
Kapalı

pdrciler karşı çıkıyo felsefecilerin rehber öğretmen olarak atanmasına , daha önce bunun hukuk mücadelesini verdiler.zamanında da almanca öğrertmenlerini atadılar ingilizceci diye , hiç bi fark yoktu ama 1. öncelikli olarak atandılar sanırım.sonra da neymiş ingilizce öğretmenleri öğretemiyomuş ,benim dersime ortaokulda giren ingilizce hocamız almanca mezunuydu.biz pdrciler kadar bile olamıyoruz.kimse ses çıkarmıyo.

22 Mayıs 2011 23:44

master22
Şube Müdürü

güzel yerlere değinmişsin arkadaş,doğru...

23 Mayıs 2011 00:56

brunette_aslan
Yasaklı

insanlar nasıl bu kadar duyarsız olabilir ve haklarını gasp ettirebiliyorlar bende ve pdr cilerde mi sorun var yoksa bu egitim fak mezunu 20 bin boşta ingilizce ögretmenlerinde mi sorun var?

23 Mayıs 2011 01:07

anit
Şube Müdürü

gerçekten sizlerin tepki göstermemesi çok şaşırtıcı üstelik okadar mezun varken sizlerden hiç bir tepki göremedik ,ben de pdr mezunuyum alan dışı atamalar konusunda elimden geleni de yapıyorum hangi branşta olursa olsun bu konuda bizlerin birbirimize destek olması gerektiğini düşünüyorum pazartesi günü Ankara'da eylemimiz var hepinizi bekliyoruz!!!!

23 Mayıs 2011 01:14

dreambatman
Yasaklı

yuh ve yazıklar olsun yaa pdr cilerin tırnagı bile olamazsınız herkes hakettigi yerdedir demekki!bu insanlar kadar boş beleş insan görmedim ithal ögretmen olayında bile en cok öbur branşlardan tepki geldi sanırım bunlar ne turkce konuşmasını biliyorlar ne ingilizce:)

23 Mayıs 2011 12:15

ing.anadolum
Kapalı

ücretli derslere giren iibf mezunlarından hiç bahsetmedim daha ve öğrencilerin ingilizce yetersizliğini ingilizce öğretmenlerinde aramamak gerek, care de kesinlikloe ithal öğretmen değil!!!!

sen koy bütün okullara dil laboratuvarını her türlü materyalini, bu işin uzmanını yani ingilizce öğretmenini o zaman gör bakalım.

23 Mayıs 2011 14:39

dreambatman
Yasaklı

in-anadolum senin demek istedigin ayrı bir konus bizim burda anlatmaya calıştıgımız bambaşka bir konu biz alandışı bir konuyu gundeme getirdik ki bunun cok haksız bir uygulama oldugunu anlatmaya calışıyoruz senin ise şartların iyileştirilmesi..öncelikle şunu kabullenmelisin ki şuana kadar her ingilizce bileni ingilizce ögretmeni yaptılar gercek ingilizce mezunları artınca alımı azaltıp hala yanlış uygulamalar yapılıyor halbuki mutercim-tercumanlgın alanı cok farklı ve geniş bir yelpazesi var

23 Mayıs 2011 14:48

dreambatman
Yasaklı

sanıyorum şuan bu memurlar nettekiler korkunc bencil kişilikler nasılsa ben 73 aldım atanacagım banane benden sonrakiler ne oluyorsa olsun zihniyeti ama inşallh bunlar atanmaz ve seneye gelip bu başlıkları acarlar:)

23 Mayıs 2011 14:57

bukonidahassasum
Kapalı

yazdıklarınız çok doğru.Artık elimizi sallasak ingilizce öğretmenine çarpar oldu açık öğretim sayesinde. ama ortak hareket etmek şart. Öncelikle açık öğretim ingilizce öğretmenliklerinin kapatılmasını talep etmeliyiz.Umarım daha çok kişi duyarlılık gösterir bu konuya

23 Mayıs 2011 15:03

ing.anadolum
Kapalı

hocam söylediklerinize katılıyorum ben alan dışı bizim bölüme atananlardan başlayıp ithal öğretmene kadar varan süreçteki konuya değinmek istedim.

felsefeciler bu atamada 2. öncelikli olmasına rağmen rehber öğretmenlik için ,dava açmayı düşünüyor pdr derneği yine, miting de yapıldı sanırım.

ama biz hiç bi şey yapmıyoruz.ingilizce bilmekle , ingilizce öğretebilmek farklı şeyler.mütercim tercümanlar kendi işlerini yapsın.

31 Temmuz 2011 09:14

aresramses
Şef

Branş bazında sıralama!!!

http://www.puanuzmani.com/

Toplam 21 mesaj
 
ANKET
Kot markası olarak en beğendiğiniz marka hangisi?