Editörler : F16 Gökçen
27 Mayıs 2011 20:47

Önemli !! Yağ bezesi,enfeksiyon deyip geçmemek lazım

Arkadaşlar benim boynumda bezeler çıktı.Ultrasyona girdim ama tam sonuç alamadım aranızda bu bezelerle sorun yaşayan oldu mu_? Ayrıca ultrasyon sonucumda değişik rakamlar yazıyor anlayan var mı aranızda tam boyutunu öğrebilmem için :S

Bilateral servikal zinciri ultrasyon görüntüsünün altında böyle yazıyor

1-L 2.23 cm

2-L 0.54 cm (bu sağ tarafım)

3-L 2.12 cm

4-L 0.69 cm (bu da sol tarafım)

Bilmiyorum ve çok korkuyorum lenfoma olma ihtimalim var lütfen bu ultrasyon bilgilerinden lenf bezinin boyutu hakkında beni bilgilendiren olursa çok sevinirim geç kalmak istemiyorum doktora gösterme imkanım da şu an yok bilgilerinizi bekliyorum

cbl_trk
Şef
27 Mayıs 2011 20:48

geçmıs olsun enfeksıyon olunca buyur lenfe bezlerı ama başka bılgım yok

dogalbiri
Kapalı
27 Mayıs 2011 20:57

boyun, çene altı, ense ve kulak çevresi lenf bezleri çoğu hastada baş-boyun enfeksiyonuna ikincildir...uzun süreli boyun bölgesi beze büyümelerinde tüberkülozonda düşünülmesi gereklidir...beze kanserleri de boyun bölgesinden başlayabilir...eğer omuz üstü bölgede de varsa tümörler ilk planda düşünülmelidir...ösemiler genellikle yaygın beze büyüklükleri yapar...koltuk altı ve kasık bölgesi lenf bezeleri sıklıkla enfeksiyonla beraber olup kol, uyluk ve bacağın cilt enfeksiyonları için ayrıntılı beze muayenesi gerekir...ülkemizde çocukluk çağında aileler sıklıkla sol koltuk altı beze yakınması ile doktora başvururlar...genellikle BCG(verem aşısı) aşısına ikincil gelişip tedavi gerektirmezler.

benim de bildiğim bundan ibaret arkadaşım geçmiş olsun acil şifalar...tam teşekkülü bir hastanede check-up yaptırınız...

Aglama-Duvarı
Yasaklı
28 Mayıs 2011 00:15

1 cm den büyük lenf bezleri araştırılmalı.ama illa kanserdir diye bir şey yok.enfeksiyona bağlı olarak da şişmiş olabilir tıpkı bademcik gibi düşün.bu kitleler acısız ağrısız kitleler mi peki?

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi