Editörler : Pangaea

emerlike
Aday Memur
15 Haziran 2011 11:17

2006da girdiğimde 256 yapmışım girermiyi msizce ankara ilitama çalışmaya çalışıorm ama sıpacık yüzünden olmuo pek:)

ist.li k.k.ö.
Şube Müdürü
15 Haziran 2011 13:07

evet emerlike hocam yine böyle puan alırsanız inşallah girersiniz ankara ilitama...

15 Haziran 2011 13:26

hüdalfa kardeşim...öncelikle teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.ankara ilitam hakkında üstü kapaklı konuşsan da sanırım ne demek istediğini biraz anladım.

hakkımız da hayırlısı olsun.çok hesap yapmaktan değil lakin sene kaybetmek istemiyorum.yaşım geçkin sayılır benden daha genç arkadaşlara göre:)

yurt dışından zor koşullarla gelip gidiyorum türkiyeye sınavlara.benim alttan ders bırakmak düşük notla sınıf geçmek gibi bir lüksüm malesef yok.

endişem kaygım bundan.ankara ilitamın koşulları bana uygun.inşaallah nasip olursa görüşürüz.

takdir Allahtan tabi....

selametle ve sevgiyle,,

kbrzynp
Şube Müdürü
15 Haziran 2011 17:00

hüdalfa biraz açık olsanız ankara ilitamın eksi yönlerini de söyleseniz bizde karar vereceğiz sonuçta bilsek iyi olur

hüdalfa
Aday Memur
16 Haziran 2011 06:52

Eğer mutezile mezhebine mensup iseniz Ankara ilitamda okurken hiç sıkılmayacaksınız...

Kendi fiillerinizi yaratıyorsanız, ömrünüzü tayin ediyorsanız kelamcıları çok seveceksiniz...

Duyduğunuz bir Hadis-i Şerif için hemen "kaynak ne" diye soruyorsanız ve tevatürle gelen 3-5 Hadis-i Şerif'ten biri değilse, itimat etmiyorsanız İslamın 'önerdiği' hakiki müslüman sizsiniz!

Boş vaktiniz varsa; 430 sayfadan müteşekkil, içinde yüzlerce telaffuzu namümkün filozof ismi geçen felsefe kitabını şimdiden hıfzetmeye başlayın... bir örnek: kitapta Aristo, Platon 10-11 sayfa, Gazali Hazretleri 2 sayfa anlatılıyor...

Yeni icat edilmiş dersler felsefe-kelâm ikilisinin terkibinden ibaret...

Peki neden Ankara ilitam okunur; sadece adı için... Malumunuz Ankara ilahiyat Türkiye'de ilk kurulanı... "etiket" ... Ver parayı, al diplomayı...

16 Haziran 2011 12:13

sayın hüdalfa kardeşim....okuma sende o zaman bırak.başka bir ilitama geçme şansınız yokmu?

kbrzynp
Şube Müdürü
16 Haziran 2011 12:17

hüdalfa ''sağlam iman gerek'' dediğinizde de ilk aklıma bunlar gelmişti çünkü bazı arkadaşlardan yine böyle şikayetler duydum

ankara ilitamı ismi için değil de yüzyüze eğitimin zorunlu olmaması ve senelik eğitim veriliyor olmasından dolayı istiyordum ama bunlar da kafamı karıştırdı kaliteli bir eğitim istiyorum diğer ilitamlarda okuyan arkadaşlar da bilgilendirirse (özellikle yüzyüze eğitim meselesi hakkında) iyi olur

secda
Şube Müdürü
16 Haziran 2011 14:02

Kbrzynp;Sakarya'nın dersleri çok hoşuma gitti.Orada ilk bir hafta yüzyüze eğitim gerekli imiş,artı hocalar ödev hazırlatıyormuş.Dezavantajları bunlar;ama Ankara'ya göre daha iyi dezavantajlar sanki.

toprak4161
Şef
16 Haziran 2011 14:28

bu sene sakarya ilitamdan korkmayın.dersler diğerleri gibi 6 ya indi.artık zor olmayacak.

kbrzynp
Şube Müdürü
16 Haziran 2011 14:47

secda sakaryada yüzyüze eğitim sadece ilk 1 hafta mı yoksa sınavlardan önceki hafta da mı var acaba erzurum ya da malatyadan birisinin(hangisi olduğunu hatırlamıyorum) yüzyüze eğitimi zorunlu değilmiş diye okudum ama bunu da öğrensek iyi olacak

hüdalfa
Aday Memur
16 Haziran 2011 16:09

sayın aşkabatgülü;

Allah'ın izni ve inâyetiyle diplomayı almaya kararlıyım...

Ankara ilitam'ın incileri:

bütünleme sınavı 2-3 Temmuz'da... Sonuçlar ise hala açıklanmadı, perşembe denilmesine rağmen... Öğrenci işleri yarın açıklanacağını lütuf buyurmuşlar...

Sakarya ilitam'ın final sonuçlarını 5 gün sonra açıkladığı belirtiliyor..

Derslere sağlam İman gerektiği gibi, sonuç beklemeye de sağlam kalp gerekiyor... Kalbiniz yoksa, buyrun Ankara ilitam'a...

**zESs**
Aday Memur
16 Haziran 2011 16:13

Ankara ilahiyatın örgün eğitiminde de aynı sıkıntıların olduğunu duymuştum.daha doğrusu entellektüel oldugunu düşünen birçok ilahiyat fakültesinde mutezili düşünce yaygın.

ancak şu var ki eşime de sürekli söylüyorum:diploma için bir müddet ezberle ve unut.yapacak birşey yok.malesef türkiyedeki üniversitelerin çogunda bu durum söz konusu.ben türkçe öğretmeniyim ve bizim bölümümüzde de gereksiz o kadar şey öğrettiler ki.

atanınca üniversitede okuduklarınızın çogusu sadece orada kalacak.gerçek bu.

iyi bir eğitim isteyen zaten ilitam yazmasın arkadaşlar.sonuçta ne olursa olsun örgün gibi olamaz.

emerlike
Aday Memur
16 Haziran 2011 17:09

aslında ayrıntılı yazsak:

Ankara ilitam: örgün değil. yılda iki sınav ama dersler feslsefi agırlıklı ders sayısı 6. okula gelme zsorunluğu hiç yok Harcı 2 yi geçiyormuş bide.

Sakarya ilitam: 1 bir hafta katılım şart( ilk bir haftayla sınırlımı blinmiyor) ödev hazsırlatılıyor dersler daha kolay ama katılım pborlemi war

malatya we erzurum hakkında hiç bilgim yok. bilgisi olan paylaşırsa iyi olur.

16 Haziran 2011 17:25

bu sene biz de kazansaydık ne güzel olurdu.diploma etki ediyor mu?arkadaşlar yerleştirmelerde.bu sene.

kbrzynp
Şube Müdürü
16 Haziran 2011 17:40

sakarya ankaraya göre daha cazip gibi şu şartlarda diğerleri hakkında da bilgi alabilirsek çok iyi olacak

secda
Şube Müdürü
16 Haziran 2011 18:21

Kbrzynp Sakarya'da sadece 1 hafta mı zorunlu onu bilemiyorum.

Sakarya'da okuyan arkadaşlar!!!Bizleri bilgilendirin bu konuda.

toprak4161
Şef
16 Haziran 2011 18:30

evet sakaryada sadece sınav haftası bir hafta zorunlu.bu sene girecekler için dersler değişti.diğerleri gibi 6 ders oldu.yüzyüze eğitimde zorunlu değildir herhalde.

kbrzynp
Şube Müdürü
17 Haziran 2011 13:38

benim gibi yüzyüze eğitim sorununu düşünen arkadaşlar; istanbul ilitamda da mecburi değilmiş ve ankara dışındakiler hep dönemlik eğitim veriyor sadece ankara senelik belki bu sene onun sistemi de değişebilir

17 Haziran 2011 15:57

kbrzynp....bu bilgiyi nereden aldın?eğer doğruysa istanbulu da ankaranın yanına ekleyebiyiriz.ama inşaallah senede iki sınav olur dörde çıkarmazlar yaa.benim için o kadar zor oluyor ki:((

bir de bu sene 9 eylül ilitam da açılmış onun hakkında bilgisi olan varmı.?

emerlike
Aday Memur
17 Haziran 2011 22:34

bu gidişle örgün ilahiyat kalkacak:) sakarya we istanbuldada zorunlu diilse süper olur wala

Toplam 113 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi