Editörler : Pangaea

e-n-s
Şube Müdürü
05 Nisan 2014 01:03

arkadaşlar merhaba psikoloji hiç bi yerde 2. öğetimi yok bende 1. sınıfta kpss ile memurluğa atandım şuan 3. sınıftayım ve şimdiye kadar hiç alttan dersim yok hocalarla konuşursanız devam konusunda size yardımcı olurlar bölümde öyle çok zor değil sınav haftası alın notları çalışın geçersiniz

psiay09
Şube Müdürü
05 Nisan 2014 14:12

hem memurluğu hem okulu nasıl idare ediyosunuz, amiriniz derslere gitmenize izin veriyor mu, ( benim bildiğim doktora öğrencilerine izin veriliyor ), aday memurken nasıl derslere gittiniz.

Ayrıca dendiği gibi açıköğretimde de psikoloji bölümü yok.

e-n-s, 10 yıl önce

arkadaşlar merhaba psikoloji hiç bi yerde 2. öğetimi yok bende 1. sınıfta kpss ile memurluğa atandım şuan 3. sınıftayım ve şimdiye kadar hiç alttan dersim yok hocalarla konuşursanız devam konusunda size yardımcı olurlar bölümde öyle çok zor değil sınav haftası alın notları çalışın geçersiniz

Bi-Sus-Ya
Kapalı
05 Nisan 2014 19:36

Hayır olamaz çünkü okulda aynı zamanda beceri kazanıyorsun süpervizyon almadan bölümü okuyan bile piskolog olmamalı öyle uzaktan ders ezberleyip geçmekle olmaz bu işler

Elektronik-Müh.76, 10 yıl önce

Ne yani, 2. öğretim okuyan psikolog olamaz mı...Olur mu öyle şey, örgün eğitim mezunlarından daha iyi bir psikolog da olabilir.

Bi-Sus-Ya
Kapalı
05 Nisan 2014 19:40

Bu arada bu bölümü okumak isteyenlere tavsiye etmiyorum çünkü eğitimleri hiç bir şekilde bitmiyor okulu bitirince psikolog olamıyorsun özel bir yer açıp çalışma imkanın yok bunu yapabilmen için yl hatta doktora yapman lazım yl yaparsan özel bir yer açıp çalışabilirsin ama terapi yapamazsın bir hekimle ortak çalışmak zorundasın eğitimleri çok pahalı bir kaç sertifika almaya kalksan yeniden bir lisans okumak kadar para harcaman gerekiyor kısacası şişirildiği kadar cazip bir meslek değil öyle televizyonlarda gördüğünüz gibi hastayı koltuğa uzatıp bilinçaltına falan girmek değil bu meslek dalı:)

e-n-s
Şube Müdürü
05 Nisan 2014 23:26

şöyle anlatayım müdürümle konuştum durumumu anlattım ve önemli olan 4 derse gitmek istiyorum dedim oda tamam dedi senin okumana mani olmayız dedi yaklaşık bi dönem böyle okudum 4 ders o da yaklaşık 2 güne denk geliyordu okula gidiyordum diğer günlerdede işe gittim daha sdonra bizde güvenlik açığı vardı müdürümle konuştum oda başkanlıktan olur izni alarak gece nöbetlerne beni yazdılar zaten 3 gün nöbet tutyorum gündüzde okula gidiyorum şimdi çok daha rahat ama gündüz çalışırkende öyle pek zor değildi kısacası okumak istersen herşekil okursun tabi müdürünün yardımcı olmasda çok önemli dediğim gibi 2. öğretim yok psikolojide açıköğretimde yok zaten bende örgün okuyorum

psiay09, 10 yıl önce

hem memurluğu hem okulu nasıl idare ediyosunuz, amiriniz derslere gitmenize izin veriyor mu, ( benim bildiğim doktora öğrencilerine izin veriliyor ), aday memurken nasıl derslere gittiniz.

Ayrıca dendiği gibi açıköğretimde de psikoloji bölümü yok.

Elektronik-Müh.76
Şube Müdürü
07 Nisan 2014 02:51

2. öğretimin uzaktan eğitimle ne alakası var.İktisadi ve idari bilimlerde, ikinci öğretim okuyan ve müfettişlik sınavlarını kazanan çok

arkadaşlarım var.

İkinci öğretim okuyup, kendi alanlarında da başarılı olan çok kii var. Bence önyargılısınız

Bi-Sus-Ya, 10 yıl önce

Hayır olamaz çünkü okulda aynı zamanda beceri kazanıyorsun süpervizyon almadan bölümü okuyan bile piskolog olmamalı öyle uzaktan ders ezberleyip geçmekle olmaz bu işler

13 Ağustos 2015 16:29

Psikolojik araçları öğrenmek, özel veya mesleki hayatında kullanmak isteyen herkese NLP ile tanışmasını tavsiye ederim. Sadece eğitiminizi iyi bir yerden almaya özen gösterin çünkü bu alanda maalesef ehil olmayan çok insan var piyasada. DVNLP dünyadaki en büyük ve güvenilir NLP örgürü. Siteleri üzerinden türkiye de eğitim veren kişi veya kurumlara ulaşabilirsiniz. Ben yurtdışında psikoloji ve nlp eğitimi aldım. NLP eğitimimde öğrendiğim araçları, danışmanlık ve terapi alanında son derece etkili bir biçimde kullanabiliyorum. Pratik psikoloji becerilerini geliştirmek isteyen herkesin, aradığını, iyi bir NLP eğitiminde bulabileceğine inanıyorum...

Bi-Sus-Ya, 10 yıl önce

Bu arada bu bölümü okumak isteyenlere tavsiye etmiyorum çünkü eğitimleri hiç bir şekilde bitmiyor okulu bitirince psikolog olamıyorsun özel bir yer açıp çalışma imkanın yok bunu yapabilmen için yl hatta doktora yapman lazım yl yaparsan özel bir yer açıp çalışabilirsin ama terapi yapamazsın bir hekimle ortak çalışmak zorundasın eğitimleri çok pahalı bir kaç sertifika almaya kalksan yeniden bir lisans okumak kadar para harcaman gerekiyor kısacası şişirildiği kadar cazip bir meslek değil öyle televizyonlarda gördüğünüz gibi hastayı koltuğa uzatıp bilinçaltına falan girmek değil bu meslek dalı:)

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi