Editörler :
24 Haziran 2011 09:14   


Kapalı
En tehlikeli "İZM"ler

Bu konuyu daha önce işlemeye çalıştım ama beceremedim. Ya dilim dönmedi yada sözlerim yetersiz kaldı. Bir daha deneyeceğim, anlayışınız ve katkılarınız için şimdiden teşekkürler.

Bana bir şey olmaz abİZM: bunu diyenlerin genelde son sözleri olmuştur. Elektriği şalteri indirmeden çıplak elle kontrol eden cahil cesaretine sahip kaç kişi vardır ki. Hepsi şimdi öbür tarafta ve gitmeden son dedikleri bana bişi olmaz abİZM'dir.

24 Haziran 2011 12:21

Ş@h-in
Müsteşar

Her doğru her yerde söylenmezİZM.

Doğruları her yerde söylemediğiniz zaman yanlışlar alıp başını gidecektir. Doruları söylememek de bir yanlıştır.

24 Haziran 2011 13:14

EGELİ MÜHENDİS
Kapalı

Ne iş olsa yaparım AbİZM

(Gerçekten işsiz olanlara bişi demiyorum. İnsan aç olunca yüz kızartıcı durumlar dışında her işte çalışabilir, bence bu gayet doğal bi durumdur.)Bu sözü meslek ne yapanlar vardır. Esasında amaçları masa başında akşama kadar yatacakları dolgun maaşlı, iki sekreterli, şöförlü, bol maaşlı işlerdir ama bunu bu şekilde derlerse insanların vereceği tepkiden çekindiklerinden "Ne iş olsa yaparım abİZM" derler. Bulduğunuz hiç bir işi de beğenmezler. Kariyerleri! mesleki tecrübe! ve deneyimleri! bu tip işler için fazladır.

26 Haziran 2011 19:28

nazeli58
Kapalı

SEN BENİM HERŞEYİMSİNİZMMMMM

26 Haziran 2011 19:57

kalburculu
Memur

Üstat cemil meriçin bir sözü var ideolojiler düşüncelerimize giydirilmiş deli gömlekleridir diye yada bu mealde , Üstat gerçekten haklı bir ideolojinin tutsağı olursan körleştiriyor seni ve en yalın gerçekleri bile görmeni engelliyor bu körlük, İşte bu noktadan sonra fikir fahişeliği başlıyor malesef. bence bütün izmler doğuş itibariyle insanlık hayatına katkı sunmak için doğrulmuştur ve onu ortaya koyanlar iyi niyetle koymuşlar ama sonuçta onun tutsağı olanlar canavarlaştırıyor izmleri tabi bunların hepsi bence....

27 Haziran 2011 09:14

EGELİ MÜHENDİS
Kapalı

Sen benim kim olduğumu biliyormusun abİZM

Dünya bankası başkanından daha büyük bir konumda değilsen kim olduğun o kadar da önemli değildir aslında. En sık rastlanan ve en tehlikeli akım bence budur. Kim olduğunu bilmediğini bildiği halde sorması işin ironik yanıdır.

Aslında birazda kaba, cahil ve sonradan görme dersek hata etmiş olmayız. Trafik kazasında bir hışımla çarptığı arabadan inip özür dileyeceğine "Sen benim kim olduğumu biliyormusun abİZM" demesi en belirgin hareketidir.

Sanal ortamda bu akım öncüleri için oldukça elverişli bir ortam sağlarlar. En ufak bir patırtı onlar için kaçırılmayacak bir fırsattır.

27 Haziran 2011 11:02

EGELİ MÜHENDİS
Kapalı

Ne demek istediğimi anla abİZM

Bişey anlatmış olsan zaten anlardım, müneccim değilim ya bakışlarından anlam çıkartayım. Toplumda fazlası ile rastlanılan bir akımdır. Bişi anlatamazlar, istemediklerinden değil bu isteyipte yeterli kalamadıklarından bu yola başvururlar. Bu akımın son merhalesi şiddettir. Sözlerin kifayetsiz kaldığı yerde siz hala anlamamakta diretiyorsanız ben daha ne diyeyim.

27 Haziran 2011 13:58

EGELİ MÜHENDİS
Kapalı

Sen bana güvenmiyormusun abİZM

Dolandırmayacak olsun bu lafı edermiydin? Nedense bu lafı işittikten sonra hep tokatlanmışımdır. Bu lafı edipte beni tokatlamayacak bir kişi çıksın kalan 3-5 dişimden birini de ben kıracağım.

28 Haziran 2011 14:24

EGELİ MÜHENDİS
Kapalı

Paran yokmu

-yok

hiç mi paran yok abiİZM?

Arkadaşım yok derken bunun azı çoğu olurmu; yok dedik ya işte. Hayır'ı cevap olarak kabullenmiyorsun bunun yerine ne demek lazımsa onu söylede o cevabı vereyim. Bunun birde kadınlar hayır demiş olsada aslında bu evet anlamına gelir versiyonu var ki bence o freud amcanın ihtisas alanı :)

29 Haziran 2011 10:20

EGELİ MÜHENDİS
Kapalı

Bugünün işini yarına bırak abİZM

Hantal bürokrasinin başucu sözüdür. Bugün git yarın gel. Devletin işini senmi bitireceksin. Şimdilerde o eski zihniyetten pek kimse kalmasa da bu akımın temsilcilerine hala rastlamak mümkündür. Mesaisinin bitmesine 3 saat kalmış olan arkadaş oturup hemen işi yapacak değil ya! mesainin bitmesine ne kalmış ki şurda. Hem bugün o işi yaparsa yarına ne kalacak. Yarın ne yapacak.

29 Haziran 2011 14:29

Ş@h-in
Müsteşar

Ben senin iyiliğini düşünüyorumİZM.

*

Bence sen kendinden başka bir şey düşünmüyorsun.

29 Haziran 2011 14:34

supporters2
Müsteşar Yardımcısı

milli iradeye saygı duymak lazım abİZMMMM

bkz...hitler ve sonuçları....

01 Temmuz 2011 08:35

EGELİ MÜHENDİS
Kapalı

Ben demiştim abİZM

aslında tehlikeli sayılmaz bu akımın temsilcileri, sadece ya zeki olduklarını yada çok şey bildiklerini ön plana çıkartma gayretindedirler. Bu akımı tehlikeli başlık altına almak doğru olmasada son yaşadığım tecrübe onların adını ve felsefelerini zikrettirme gereği hissetirdi.

Evimdeki ufak bir tadilat için ustayı çağırıp yapacaklarını anlattım. Usta yılların tecrübesi ile bu öyle olmaz şöyle yapılır, işi ben yapacaksam ustaya güven dedi.

Pekala dedim, ne diyeceğim ..

akşam dönüşümde işin istediğim gibi yapılmadığını görüp ustayı ikaz edince "ben demiştim abİZM böyle olmaz demezmi", kan beynime sıçradı

resmen.

02 Temmuz 2011 10:05

Ş@h-in
Müsteşar

Kimseye hak ettiğinden fazla değer vermeİZM.

*

Daima midemi bulandıran sözler arasında ilk üçe giren sözdür. Bu sözü söyleyenin şu gerçekten haberinin olmaması kuvvetle muhtemeldir:

Birine değer verdiğin kadar değerlisindir. İnsanlara gereğinden fazla değer verdiğini düşünüyorsan asıl değersiz olan sensin bence.

02 Temmuz 2011 20:27

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı

Çehov duymasın hocam.

(bkz: "İnsanlara ne kadar değer veriyorsan o kadar tepene biniyorlar. Hele bir de verdiğin değeri onlara belli ettiğinde.."

Çehov )

:)

15 Temmuz 2011 12:17

EGELİ MÜHENDİS
Kapalı

Ben bilmem büyüklerim bilir abİZM

Bunu efendiliği ile tanıdığım ve vekil olan bir sporcumuz dediğinde gözüme battı dersem yalan olmaz aslında. O kadar kanıksamışız ki biz bu sözü günlük yaşamda duymak pekte dikkat ettirmiyor aslında. Bi ara büyüklerimiz demişlerdi ya " Komünizm bu kadar iyi olsa biz onuda getiririz diye"

sanırım o günden beri işi biyikler biliyor

da

dası vekil den daha büyük kalmadığına göre o da topu büyüklere atıyorsa!

sahi bu büyük kim?

15 Temmuz 2011 21:24

fenci-anestezist
Kapalı

her köşe başında bir İZM saf tutmuş bekliyor..

16 Temmuz 2011 01:53

tulay_2545
Şef

güzelll

Bi de bizden bir halt olmaz İZM var

Herkes çalışmadan yemek istiyor,bir koyup on almak istıyor,kısa yoldan zengin olmak için mafyacılık oynuyor kızlar kurtuluşu başka şeylerde arıyor sonra da bundan yarattığımz bu durumdan şikayet ediyoruz.KOmİK:)

23 Temmuz 2011 00:14

"bozkırkurdu"
Aday Memur

Körü körüne bağlılık, gereksiz şakşakçılık... Gerekli şakşakçılık da olur mu? Olmaz elbet ama bu şakşakçılık gereksizliğin de ötesinde...

At gözlüğüyle alemi seyreyleme, kendisinden ve ait olduğu gurubundan başkasını tanımama... Benim gibiysen bendensin, değilse ekmek bile yiyemezsinİZM...

01 Ağustos 2011 16:09

EGELİ MÜHENDİS
Kapalı

Ben olmasam burda hiç bir iş yapılmaz abİZM

bi ara vatandaşın birine çok kızıp bloglaştırdığım bir konu idi. O kadar çok rastlanılıyorki bunlara hayatta.

Küçükken "-oynamıyorum ben" deyip kenara geçen arkadaşlardan öğrendik biz bu İZM'i.

Büyüdükçe hayatın her alanında rastladık bunlara.

Çalıştığın işyerinin vazgeçilmezi sananımı sayalım, Terkettiği sevgilisinin bir daha evlenemeyeceğinim sayalım...

O kadar çokki bunlar hayatta...

03 Ağustos 2011 08:27

y a r e n
Kapalı

vazgeçilmezİZM

vazgeçilmez modundaki insan modeli vardır birde ne kadar anlatırsanız anlatın o insandan vazgeçebileceğinizi yada vazgeçilebileceğini kabul etmez o hep dünyanın merkezidir ve ileri boyuta geçip onsuz dünyanın dönmeyeceğini bile iddia edebilir gün gelirde şartlar olgunlaştığında çember dışı kaldığında hala onsuz hareket edemeyeceğinizi bir şekilde işlerin tekrardan başrol oyuncumuza bağlanacağını iddia eder...

Toplam 42 mesaj
 
ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?