Editörler : crops35
«78910111213141516171819
23 Ağustos 2011 23:59

inşallah mat_b arkadasım.ben de inanıyorum.

fundaotlu
Kapalı
24 Ağustos 2011 00:03

inanın beden eğitimi olmama rağmen hiçbir sorun yaşamadım

bu birazda idarecilerimden kaynaklandı sanırım

hatta el üstünde tutuldum bile desem yeridir...

besyo80
Şef
24 Ağustos 2011 00:07

Bende beden eğitimi öğretmeniyim inşaallah bizimde atammız olur...

24 Ağustos 2011 00:38

funda arkadaşım sizden ricam şu linkte yer alan arkadaşımızın sorusuna yanıt vermenizdir..

http://forum.memurlar.net/konu/1357726/

teşekkürler

24 Ağustos 2011 19:12

Ben bıktım artık beklemekten, işsizlikten, umutla bilgisayarın başına geçmekten, kpss laflarını işitmekten... artık dayanamıyorum arkadaşlar. Bıktımmmmmmm.

kutkut
Memur
24 Ağustos 2011 19:45

Arkadaşlar eminim herkes bir ümitle her gün bu sayfaya bakmakta belki olumlu bir açıklama vardır diye ama sene başından beri günler haftaları haftalar ayları takip etmekte ama en ufak bir açıklama yapılmamakta.Sanırım tek olumlu açıklama chp li vekilin verdiği soru önergesi ile geldi oda mecbur kaldıklarından dolayı başbakana konu ile ilgili yasal mevzu imzaya sunuldu.Sn başbakanın pek umurunda değil gibi gözüküyor yasal süre dolmadan sanırım 60. günün bitiminde imzayı atar...iktidarı yani konu ile ilgili sorumluları sıkıştırmadan bu iş olacak gibi gözükmüyor ne yazıkki bu hak arama işide memurlar netteki bireysel mücadeleye kaldı engelli dernekleri uyumakda engelli sözde vekiller keyif yapmakta özida tabela dan ibaret...sabır denile denile saır taşı çatlayacak neredeyse...Bu mesele bana Friedrich Nietzsche nin bir sözünü hatırlattı " umut kötülüklerin en kötüsüdür çünkü işkenceyi uzatır" diye ...umut ettikçe beklemekteyiz belki olur demekteyiz buda bizi beklmeye hareketsizliğe sürüklüyor.umarım dileklerimizin umutlarımızın sabrımızın gösterdiği bu direnç yerini kazançca zafere bıraktırır.

24 Ağustos 2011 21:23

tıpkı senın gibi bızde beklıyoruz kut karedeşşş..güzel cümle kurmussunuz..hakılsınız dıyeyım bariii

24 Ağustos 2011 21:24

ben baskı ile bir şeyler yapıldıgına inanıyorum..

biliyorsunuz ki başbakanlık kadro sayısında yenı bir düzenlemeyle %4 lük bir istihdam yaratmaya calısacagını söyledi..

yukardan vahiy gelip de bu açıklamayı yaptırmadı ve

"durun şu çocuklara sabah olsun %4 bir kadro vereyim" diye kendi kendine düşünüp karar almadığına göre söz konusu süreçte bizlerin kadro talebi ve gündemde eskiye oranla daha çok yer alışımız süreci hızlandırdı..

umudunuzu yitirmeyin arkadaşlar..yapmanız gerekn basit "baskı" oluşturmak.

kutkut
Memur
24 Ağustos 2011 22:56

işimiz allaha kalmış gibi.evet dua ayinleri ile yapılacak bir iş değil.etkili bir şekilde baskı uygulamak gerek ve ben burdaki yazışmaların baskı oluşturabileceğine hiç inanmıyorum...kimi arkadaşların çevreleri epeyce var gibi gözüküyor veya tecrübeleri ile o çevreye ulaşabviliyorlar işte o arkadaşlar bu işi kendince yürütebilriler yani baskıyı sanaldan çıkarıp real e yansıtabilrler.engelleri kaldır arkadaşım se4nde ışık var !

24 Ağustos 2011 23:05

teşekkür ederim düşünceleriniz için kutkut.ben de aynı şeyi sizin için düşünüyorum.lakin bu tek kişi ile yapılacak bir mücadele değildir.benım o kadar zamanım ve kapasitem mevcut değildir..bu nedenle nöbetleşe devir teslim ve denge kuracagımız sizler gibi arkadaşlarımıza ihtiyacımız vardır..kutkut,barış,umut-yolcusu,cocoxco,susanna gibi arkadaşlarımıza...(alınmayın da!isim listesi çıkartırsam uzadıkça uzar biliyorsunuz..)

lily 86
Şef
25 Ağustos 2011 00:11

arkadaşlar engelli olmasına gerek yok bi vekil belirleyelim o temsil etsin bizi herkes tek bi kişiyi rahatsız etsin hergün herkes arasın .. olur biter

zarife22
Memur
25 Ağustos 2011 00:24

alın bakalım engelleri kaldır arkadasımla taa aylar önce yazdığımız mailin cvbı gelmiştir:

Sayın X; Bilindiği üzere 2010 yılında özürlü memur ve öğretmen atamaları için bakanlığımız sınav yapmıştır. Bu yılda sınav yapılması için gelen talepler ilgili birimlere rapor edilmektedir. İyi günler diliyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı -

bu kadarda olmaz yani

25 Ağustos 2011 00:26

Bakın zarifenin koyduğu yazı sıradan bilgi edinme değildir..

kendisini ben tanımaktayım..

bu müracat Başbakanlık üzerindeki Mebden yapılmıştır..

Cevabı uzun sürmüştür..

kabaca şu anlama gelmektedir:EY VATANDAŞIM SEN TALEP ET ben sana kadro vereyim oyle okuyup geçme demek oluyor..

zarife22
Memur
25 Ağustos 2011 00:30

evet biz sesimizi çıkarmazsak o yazsın o konuşsun dersek bu sene bu sınavı zor görürüz.demekki bişeyler olacakki bakın memur ve öğretmen demiş bu senede öğretmen alınır mı diyoruz ya demekki talep olsa alacaklar sınav yapılınca

25 Ağustos 2011 00:32

bakın engelli öğretmen alımı için bundan 3 ay önce il milli eğitim ile görüştüm.

neticede istediğim yanıtı alabilmeyi başardım..

şöyle dedi net olarak kendileri:TALEP YOK !

bu beni bunca çaba verirken çok üzmüştü..

umarım anlatabildim..

kendinize geliniz..

egitimci_06
Genel Müdür
25 Ağustos 2011 00:39

arkdaşlar 2007 den beri kpss,kopyalar,iptal sınavlar,atama,yok kadroya geçme vs.lerle uğraşan ve sonunda normal kadrodan öğretmen olarak atanan engelli biri olarak şunu diyebilirimki;örgütlenip sesinizi çıkarmazsanız meb kılını kıpırdatmaz.şimdiye kadar açılan davalar,atılan mailler vs.ler sonucu bu meb bişeyler yaptı.malesef durum böyle.

biz engelliler hak arama konusunda pasifiz.sessiz bir topluluğuz.bu da bizim suçumuz değil tabi...

25 Ağustos 2011 00:43

biraz önce zarifeye aynen şunu yazdım özel mesajımda :

"bırak onlara ders olsun"

veydel
Daire Başkanı
25 Ağustos 2011 00:45

yine meb bilgi edinmeye yazdım. bakalım cevap gelecek mi?(adamlar yakında benim yazdıklarımı görmezden gelmeye başlayacaklar:D) neyse bimerden de cevap bekliyorum gelen cevapları paylaşırım...

veydel
Daire Başkanı
25 Ağustos 2011 00:49

arkadaşlar zarife arkadaşımıza gelen mesaj kesinlikle ciddiye alınmalı. bundan daha açık bir mesaj olamaz. ne kadar köfte o kadar ekmek...

çalışmaları hızlandırmamızda fayda var. ben vites arttırdım. hadi herkese kolay gelsin...

umut-yolcusu
Kapalı
25 Ağustos 2011 11:29

başbakan öğretmen atamları ile ilgili soruya şöyle cevap verdi;

" en çok talep onlardan geldi"

başka bişey demeye gerek var mı?

Toplam 378 mesaj
«78910111213141516171819

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi