Editörler : Pangaea

yıldız91
Müsteşar Yardımcısı
24 Temmuz 2011 23:18

Üniversiteyi kazanıp kayıt yaptırmayanlar veya kaydı silinenler 25 temmuz 2011 son gün af için!!!

öğrenci affı ile ilgili sorularınız için mail:[email protected]

yıldız91
Müsteşar Yardımcısı
25 Temmuz 2011 09:03

Öğrenci affında son gün

http://www.memurlar.net/haber/201166/

öğrenci affı ile ilgili sorularınız için mail

[email protected]

yıldız91
Müsteşar Yardımcısı
25 Temmuz 2011 16:31

Öğrenci affında son gün

http://www.memurlar.net/haber/201166/

[email protected]

ankaratreni
Yasaklı
27 Temmuz 2011 15:05

https://www.facebook.com/update_security_info.php?wizard=1#!/pages/Medya-Okuryazarl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-Dersi-Zorunlu-Olmal%C4%B1-Ve-%C4%B0leti%C5%9Fimcilerce-Okutulmal%C4%B1/164943050206956

Medya Okur Yazarlığı dersi kod ayrımı yok iletişim fakültesi mezunu olmak yeterli desteklerinizi bekliyoruz.

yıldız91
Müsteşar Yardımcısı
01 Ağustos 2011 16:05

öğrenci affı başvurusu sona erdi ancak yaz -tatili ayları olduğu için başvuru süresini kaçıran epey kişi mail gönderdi.

bu durumda olan arkadaşlar yök e telefonla ulaşabilirlerse başvuru tarihinin uzatılması söz konusu olabilir.

[email protected]

sintagma
Şube Müdürü
02 Ağustos 2011 13:02

Af süresinin uzatılacağını pek sanmıyorum zaten iki aşama ve oldukça uzun bir zaman dilimi verildi. Ama en büyük sorun affın medyada vs. yeteri kadar duyrulmamış olması. Biz çevremize yaydık af kapsamında olan yakın akrabalardan 4-5 kişi vardı. Onlar dilekçelerini verdiler. Aflar için dönütler yakında alınmaya başlanacak. Çoğu üniversitelerin değerlendirmeleri ağustos sonuna kadar açıklanır. eylülde yeni döneme aftan yararlanalar kayıt yaptırabilir deniyor.

yıldız91
Müsteşar Yardımcısı
16 Ağustos 2011 07:27

YÖK, çift anada ve yatay geçiş yönetmeliğinde değişiklik yaptı

16 Ağustos 2011 00:05

Yükseköğretim kurumlarında okuyan öğrencilerin yatay geçiş, çift anadal ve yandal durumlarını düzenleyen yönetmelikte, YÖK tarafından değişiklik yapıldı. Bilidniği üzere, eş zamanlı olarak ders alıp, diploma veren programlara çift anadal; herhangi bir diploma vermeyip sadece ders alınmasını sağlayan programlara ise yandal programı denmektedir. Bu iki konuya dair tüm hususlar 24/04/2010 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelikte düzenlenmiştir.

İşte bu yönetmeliğin, Diğer yükseköğretim kurumlarından yatay geçişi düzenleyen 13. maddesine ek bir fıkra eklenmiştir. Bu fıkraya göre GATA 5. ve 6. sınıflarda okumakta iken sağlık sorunları nedeniyle ilişiği kesilenlerin diğer tıp fakültelerine yerleştirilmesini YÖK yapacaktır.

Çift anadal programlarının esaslarını düzenleyen 16. maddesine ise, çift anadal programında alınacak derslerin ve kredilerin bölüm ve fakülte önerisi üzerine senatonun onayıyla belirleneceği yönünde hüküm eklenmiştir.

Resmî Gazete

16 Ağustos 2011

Sayı : 28027

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından:

YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARINDA ÖNLİSANS VE LİSANS DÜZEYİNDEKİ PROGRAMLAR ARASINDA GEÇİŞ, ÇİFT ANADAL, YAN DAL İLE KURUMLARARASI KREDİ TRANSFERİ YAPILMASI ESASLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 ? 24/4/2010 tarihli ve 27561 sayılı Resmî Gazete?de yayımlanan Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlararası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin 13 üncü maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

?(4) Gülhane Askeri Tıp Akademisi Tıp Fakültesinin 5 ve 6 ncı sınıfından başarısızlık hariç sağlık sorunları nedeniyle askeri öğrenci vasfını kaybettiği için ilişiği kesilenlerin yükseköğretim kurumları tıp fakültesine yerleştirme işlemleri Yükseköğretim Kurulu tarafından yapılır.?

MADDE 2 ? Aynı Yönetmeliğin 16 ncı maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

?6) Öğrencinin çift anadal programında alması gereken dersler ve kredileri Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen Yükseköğretim Alan Yeterlilikleri dikkate alınarak ilgili bölümlerin ve fakülte kurullarının önerisi üzerine senatonun onayı ile belirlenir. İlgili çift anadal lisans programının, öğrencinin programın sonunda asgari olarak kazanması gereken bilgi, beceri ve yetkinliklere göre tanımlanmış öğrenim kazanımlarına sahip olmasını sağlayacak şekilde düzenlenmesi gerekir.?

MADDE 3 ? Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 ? Bu Yönetmelik hükümlerini Yükseköğretim Kurulu Başkanı yürütür.

DEĞİŞİKLİK YAPILAN MADDELER

Diğer yükseköğretim kurumlarından yatay geçiş

MADDE 13 ? (1) Türk Silahlı Kuvvetleri ile Polis Akademisi ve bağlı yükseköğretim kurumlarında önlisans ve lisans düzeyinde öğretime devam eden öğrenciler kendi özel kanunlarınca düzenlenen hükümler çerçevesinde ve bu Yönetmeliğin konuyla ilgili hükümlerine uygun olarak diğer yükseköğretim kurumlarına yatay geçiş yapabilirler.

(2) Bu kurumlardan 13/1/1985 tarihli ve 18634 sayılı Resmî Gazete?de yayımlanan Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliğinin 10 uncu maddesinde sayılan fiiller nedeniyle, başarısızlık veya disiplinsizlik nedeni ile ilişiği kesilenler diğer yükseköğretim kurumlarına yatay geçiş için başvuramazlar.

(3) İkinci fıkra kapsamına girmeyen bir gerekçe ile birinci fıkra kapsamındaki yükseköğretim kurumlarından ilişiği kesilen öğrenciler, ilişiklerinin kesildiği tarihten itibaren iki yıl içinde diğer yükseköğretim kurumlarına geçiş için başvurabilir. Bu başvurular kurumlararası yatay geçiş hükümlerine göre değerlendirilir.

Çift anadal programı

MADDE 16 ? (1) Aynı yükseköğretim kurumunda yürütülen lisans diploma programları arasında ilgili bölümlerin ve fakülte kurullarının önerisi üzerine senatonun onayı ile çift anadal programı açılabilir.

(2) Öğrencilerin ikinci anadal diploma programına kabulü, o programın yürütüldüğü ilgili bölümün önerisi üzerine Fakülte Yönetim Kurulunun onayı ile yapılır.

(3) Aynı anda birden fazla ikinci anadal diploma programına kayıt yapılamaz. Ancak, aynı anda ikinci anadal diploma ile yandal programına kayıt yapılabilir.

(4) İkinci anadal diploma programındaki öğrenci, anadal diploma programında kurum içi geçiş hükümlerine uygun koşulları sağladığında ikinci anadal diploma programına yatay geçiş yapabilir.

(5) Yetenek sınavı ile öğrenci alan çift anadal diploma programına öğrenci kabulünde yetenek sınavında da başarılı olma şartı aranır.

yıldız91
Müsteşar Yardımcısı
17 Ağustos 2011 14:27

öğrenci affı süreci ile ilgili sorularınız için mail

[email protected]

yıldız91
Müsteşar Yardımcısı
23 Ağustos 2011 19:15

Aftan yararlanan 148 bin 584 kişi üniversiteye döndü

http://www.memurlar.net/haber/203612/

yıldız91
Müsteşar Yardımcısı
12 Eylül 2011 02:53

arkadaşlar çıkan öğrenci affından sonra bir sorun ortaya çıktı.

şöyleki öğrenci affı çıktı ve üniversiteden atılma kaldırıldı.

Ancak öğrenci affına başvuramayanların durumu ne olacak?

bu sorunun cevabı yok ve bu sorun ciddi bir sorun.bu durumda olan binlerce kişi var.

bu durumda olan arkadaşlar mutlaka yök ile irtibata geçsinler ve yök bu konuya mutlaka bir çözüm bulması gerekiyor.

öğrenci affı için başvuru süresini kaçıran arkadaşlar mutlaka yök ü arayın.yök ü arayan bir arkadaşa yökten olumlu denebilecek bir cevap gelmiş.

süre uzatmak yok diye kestirip atmamışlar.haftaya yeniden arayın demişler.

en azından haftaya kadar ne kadar çok kişi ararsa ek süre hakkı gelebilir.mutlaka arayın.

yök telefon no 0312 298 78 17 bu numaradan veya yök sitesindeki diğer nolardan ulaşabilirsiniz.

[email protected]

yıldız91
Müsteşar Yardımcısı
14 Eylül 2011 07:34

güncel

yıldız91
Müsteşar Yardımcısı
17 Eylül 2011 08:40

yök alt sınıftan ders alan öğrencilerin harç sıkıntısını gidermek için yasa değişikliği hazırlığı yapıyor.bu yasa değişikliği ile birlikte öğrenci affına başvuramayanlar içinde bir düzenleme yapılabilir tabi bunun için başvuramayan arkadaşların yök ve milletvekillerine telefonla taleplerini iletmeleri sonuca ulaşmak için en hızlı çözüm yoludur.

FAZLA HARÇLAR İADE

http://www.memurlar.net/haber/205302/

YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, alt sınıftan ders alan öğrencilerin harç sıkıntısını da kaldırma müjdesi verdi. Alt sınıflardan ders alan öğrencilerin harcı her ders için ayrı artıyordu. Haksızlığı gidermek için yasa değişikliği yapılacağını söyleyen Özcan, alınan fazla miktarların da iade edileceğini belirtti.

http://www.memurlar.net/haber/205302/

yıldız91
Müsteşar Yardımcısı
23 Eylül 2011 21:31

güncel

yıldız91
Müsteşar Yardımcısı
24 Eylül 2011 11:00

öğrenci affı başvurusunu kaçıranların durumu ne olacak.atılma ortadan kalktı ama ya atılanlar.

arkadaşlar çıkan öğrenci affından sonra bir sorun ortayaçıktı.

şöyleki öğrenci affı çıktı ve üniversiteden atılma kaldırıldı.

Ancak öğrenci affına başvuramayanların durumu ne olacak?

bu sorunun cevabı yok ve bu sorun ciddi bir sorun.bu durumda olan binlerce kişi var.

bu durumda olan arkadaşlar mutlaka yök ile irtibata geçsinler ve yök bu konuya mutlaka bir çözüm bulması gerekiyor.

öğrenci affı için başvuru süresini kaçıran arkadaşlar mutlaka yök ü arayın.yök ü arayan bir arkadaşa yökten olumlu denebilecek bir cevap gelmiş.

süre uzatmak yok diye kestirip atmamışlar.haftaya yeniden arayın demişler.

en azından haftaya kadar ne kadar çok kişi ararsa ek süre hakkı gelebilir.mutlaka arayın.

yök telefon no 0312 298 78 17 bu numaradan veya yök sitesindeki diğer nolardan ulaşabilirsiniz.

[email protected]

yıldız91
Müsteşar Yardımcısı
24 Eylül 2011 15:34

güncel

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi