Editörler : Lanet
08 Temmuz 2011 12:43

İnsanlar ve Maskeleri

tamam insanlar ve karakterleri çeşit çeşit ancak bana göre ortak olan tek özellikleri maskeleri.( tabi maskeleri de çeşit çeşit )

sizce de öyleysee neden ?

tarihci09-82
Yasaklı
08 Temmuz 2011 13:38

çünkü bilimin felsefenin olmadığı çağlarda belirlenen saçma toplumsal yaşam tarzına ve onun uzantısı olan siyasetlere ayak uydurur gibi görünmek istiyorlar.

insan öyle bir canlı ki daha, insan nedir? dünya nedir?sorularının cevabını bilmiyor.eski masallardan sıyıramamış kendini.

acaba kendini arayan insan bunu başarabilecek mi?

http://www.dailymotion.com/video/xdtl7q_eskycy-metyn-kemal-kahraman_music

ESKİCİ - METİN KEMAL KAHRAMAN

Kaybolmuş bir kentin eskicisiydi

Makineleşmeye karşı duyguları topluyordu

Kaybolmuş bu kentin sokaklarında

Torbasında umut torbasında insana dair ne varsa

Yalnız değilsin eskici

Bir sabah güneş doğar

Sevgiden tuğlalarla

Yeniden kurarız bu kenti

Bu kent yorgun düşmüş bunca acıya

Yeni bir güne başlıyor umarsızca

Bir tek eskici düşmüş yollara

Torbasında umut torbasında insana dair ne varsa

http://www.dailymotion.com/video/xgfn1w_maskely-balo-yeny-turku_music

YENİ TÜRKÜ-MASKELİ BALO

Yaredir sinede eski sevgili

Eski sevgili eski günler

Hayata baksana takmıyor kimseyi

Hiçbirşey diriltmez artık geçmişi

Yaredir yine de

Yaktım gemilerimi

Dönüş yok artık geri

Tak etti canıma bu maskeli balo

Bu maskeli balo ve onun sahte yüzleri

Yaredir sinede eski sevgili

Ne yapsan kolay unutulmaz

Ağlama geçmişe yaşadık bitti

Anılar bizi yalnız bırakmaz

Yalnızız yine de

gece ve kar
Aday Memur
08 Temmuz 2011 17:39

tarihçi dostum sen belli ki materyalist tarihi savunu yorsun. ama belliki yakındır doğayı ve hayatı sarsacak saat ahmet üstat bunu yazalı çoğ oldu hala gelmedi umudu kaybetme vaktidir.

tarihci09-82
Yasaklı
08 Temmuz 2011 22:04

doğayı ve hayatı sarsacak saat nasıl olsa gelecek.bizim umudumuz kırılmaz.

yalan dünyanın ömrünün biraz daha uzamış olması değiştirmeyecek bunu.

asıl sizin umutlarınızı kaybetme vaktiniz geliyor.

bütün dünya sola ve sosyalizme yönelecek az kaldı.

bir rüzgar eser herşey değişir merak etme :)

gece ve kar
Aday Memur
09 Temmuz 2011 14:34

gelmez gelmicek ama umut dinyası inancan.

tarihci09-82
Yasaklı
11 Temmuz 2011 20:44

http://www.facebook.com/video/video.php?v=125856997502499&oid=137323786330495&comments

harun2045
Kapalı
14 Temmuz 2011 02:33

valla çok yalancı insan var da neden olduğunu bilsek herhalde önlem alırdık, bu soruyu sen sorduğuna göre sen de bilmiyorsun ve bence kimse de bilemez insan beyninin içindekileri. beyin okuma cihazı çıkmış diyolar ilerde olur da halk da alma imkanı bulursa bu sorun ortadan kalkar

togeder
Müsteşar Yardımcısı
21 Temmuz 2011 21:12

slm herkes rahmetli mehmet akif demişki iki yüzlüleri

özlüyor oldum artık okadr cok yuzleri var ki insanların

en azından iki yuzluleri ttanıyabiliyoduk demiş

bugunleri görseydi ne söylerdi acaba

sonuna kadar haklısnız

hazanyeli01
Aday Memur
12 Mart 2012 14:27

Herkesin bir maskeyle dolaştığı bir dünyada yaşıyoruz. En güvendiklerimiz en sevdiklerimiz başka başka yüzler takmışlar dolaşıyorlar ortalıklarda. Kimin gerçek kimin yalan olduğunu, kimin yanlış kimin doğru olduğunu bilmek için çaba harcamak bile boşa. Ve artık bırakıyorum sahte insanla dürüst insanı ayırt etme çabamı. Göğüs geremiyorum bu dünyaya ayırt edemiyorum yalan yanlış insanlarla doğru dürüst insanları birbirinden ayırmaya...Sevdiğim insanların gerçekten sevilmeye değer mi olduğunu düşünmekten iflit olmaktansa vazgeçiyorum insanları tanıma, sevme çabama, son veriyorum artık bunlara. Ayırt edebilen varsa doğru ile yanlış insanı lütfen yazsınlar nasıl başarabiliyorlar bu ayrıma varabilmeyi merak ediyorum...

kartalkayasi71
Kapalı
12 Mart 2012 14:43

slm hazan yeli okyanus ne kadar buyu olursa olsun ancak elıızdekı kovayı ancak doldura bılırız ondan fazlasını alamayız kı onun ıcın kovamıza dolana bakmalıyız acı mı keder mı sevınç mı dolduruyoruz.birilerini iyi yada kötü olması okadar önemli değil biz iyiolalımda gerisınıde kötü olan düşünsün derim

hazanyeli01
Aday Memur
14 Mart 2012 13:56

kartalkayasi71 haklısın bizim iyi olmamız önemli ama bizim iyi olmamız yetmiyor ki bazan biz ne kadar iyi ve dürüst olursak olalım birileri çıkıp canımızı yakıyorlar çünkü sen iyisin diye karşına hep iyiler çıkmıyor ki mutlaka kötü ahlaka sahip biriyle karşılaşıyorsun ve onun alnında yazmıyorki bunun huyu şu şu diye ona göre davranasın....

kartalkayasi71
Kapalı
21 Mart 2012 10:41

slm hazan yeli evt kendi kalbin güzelse iyi niyetlıysen karşındaki insanda bu iyi nityetını suistimal edip ondan faydalanmak istiyor.olsun yenilen kaybeden bız olalım bence onlar daha zararlıdırlar.herkötüyü de iyiliğe sevk edemeyiz ki inanıp acıalrını elbette bizçekiyoruz.acı çekmemek için her gülene hemen iyi demeyeceğiz yinede iyilik güzellik herdaim üstün gelsin

Süper Mario
Yasaklı
21 Mart 2012 14:17

Doğru ve yanlış insanı tanımak istiyorsanız öncelikle kendinizin doğru insan mı, yanlış insan mı olduğuna karar vermeniz gerekiyor.

Ancak, içinde yaşadığımız zaman dilimi gerçekten çok problemli bir kesit...

hazanyeli01
Aday Memur
22 Mart 2012 08:40

doğru söylüyorsun Süper Mario öncelikle kendimizi tanımamız gerekir haklısın ama herkes ben doğru dürüst insanım diye tarif ediyor kendini, zaman geçiyor tanımaya başlıyorsun birde bakıyorsun doğru dürüst insan benim diyen kişinin altı bağlar gazeli .... sen kimsin diye sorgulamaya başlıyorsun. Sen dürüst insansan ben neyim diyorsun daha sonra

kartalkayasi71
Kapalı
22 Mart 2012 11:34

slm haza yeli doğru insan eğri insan sonuçta her kimin kalbinde ne taşıyorsa ne saklıyorsa eninde sonunda açığa çıkıyor.gizli kalıyor

hazanyeli01
Aday Memur
26 Mart 2012 11:09

slm haza yeli doğru insan eğri insan sonuçta her kimin kalbinde ne taşıyorsa ne saklıyorsa eninde sonunda açığa çıkıyor.gizli kalıyor

gizli kalmıyor diyecektiniz sanırım kartalkayası71 bu konuda size hak veriyorum dediğiniz gibi kimsenin kalbindeki gizli kalmıyor bir gün bir yerde açık veriyor mutlaka .....

26 Mart 2012 14:03

Sadece diğerleri mi sahte?

Ya biz?

kartalkayasi71
Kapalı
27 Mart 2012 15:23

evt hazan yeli gizli kalmıyor enınde sonunda açıga cıkıyor.cıkmasıda gerekli zaten.hazanyeli

hazanyeli01
Aday Memur
28 Mart 2012 11:28

Bir Avuç Dolar için arkadaşım ben sahte olduğumu düşünümüyorum sen ?

mavigözlüm
Müsteşar Yardımcısı
28 Mart 2012 11:44

herkes doğru olsaydı, yalansız bir dünyanın zevki kalırmıydı?

,

hep daha iyi olmak için uğraşmıyormuyuz?, herkesten bir adım önde olmak için çaba sarfetmiyormuyuz?

bütün bu uğraşımız hep daha iyisini daha güzeli için değil mi?

bize düşen görev: yaşanan bu olumsuzluklarla savaşmaktır. yapabildiğimiz kadarını yapacağız..

hazanyeli01
Aday Memur
29 Mart 2012 11:43

Savarşırken bazan insan dürüst insanlarla da karşılaşmak istemiyor değil, değil mi? mavigözlüm arkadaşım...

Toplam 68 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi