Editörler : supporters.

isipsiz
Şef
24 Haziran 2016 17:10

Bence mühendis kadrosunda çalışılıyorsa uzman yardımcılığından uzak durulması gerekir.

- dil, yeterlilik ve tez kasmaya gerek yok.

hele birde kamuda 3-5 yıllık mühendiseniz en azından biraz yol katetmişsinizdir tekrardan sıfıra sarasınız.

24 Haziran 2016 17:58

Elbette uzman yardımcılığı tercih edilmelidir. Dil, yeterlilik,tez gibi süreçler nihayetinde 3 yıllık bir dönemde halledilen şeyler. Bunları gözünüzde büyütüp sanki meslek hayatınız boyunca sürekli bunlarla uğraşacakmış gibi tedirgin olmanıza gerek yok.Yardımcılık denilen kavram genelde 3 yılla sınırlı olup kurumdan kuruma değişmekle birlikte tez sürecinin uzamasına bağlı olarak 4 yılı da bulabiliyor.Ancak kamuda 25-30 yıl çalışacağınızı varsayarsak bu süreler için 3 yılın bir önemi yok. 1.derece mühendis ile 1.derece merkez uzman arasında 1500 TL fark var. Mühendislikte kaç yıl çalıştığınızın da bir önemi yok çünkü merkez uzman yardımcılığına atandığınızda maaşınız ilk etapta pek değişmeyecek, 3 yıl sonrasında ise hissedilir derecede artacaktır. Yaşınız müsaitse, puanınız da varsa mutlaka merkez uzmanlıkları zorlayın derim. Başarılar.

comengcomeng
Memur
24 Haziran 2016 21:51

Kesinlikle katılıyorum.

Puanınız varsa atanın merkezi atamayla mühendis kadrosuna sonrasında deneyebilirsiniz uzman yrd cılığını zaten ha deyince olacak birşey değil sınav açılmasını bekleyeceksiniz, sınava girmeye hak kazanacaksınız, sınavı geçip mülakata gireceksin birde uzun süreç.Şuan Uzm yrd maaşları yeni mühendis maaşından fazla, 1. derecede ort 1500 tl fark var.Ve uzm yrd cılığında makam ve kıdem tazminatı olduğu için ikisinide ek göstergesi 3600 olmasına rağmen emekli maaşlarında da 1000-1500 tl lik farklar olabiliyor.

mauro camoranesi, 8 yıl önce

Elbette uzman yardımcılığı tercih edilmelidir. Dil, yeterlilik,tez gibi süreçler nihayetinde 3 yıllık bir dönemde halledilen şeyler. Bunları gözünüzde büyütüp sanki meslek hayatınız boyunca sürekli bunlarla uğraşacakmış gibi tedirgin olmanıza gerek yok.Yardımcılık denilen kavram genelde 3 yılla sınırlı olup kurumdan kuruma değişmekle birlikte tez sürecinin uzamasına bağlı olarak 4 yılı da bulabiliyor.Ancak kamuda 25-30 yıl çalışacağınızı varsayarsak bu süreler için 3 yılın bir önemi yok. 1.derece mühendis ile 1.derece merkez uzman arasında 1500 TL fark var. Mühendislikte kaç yıl çalıştığınızın da bir önemi yok çünkü merkez uzman yardımcılığına atandığınızda maaşınız ilk etapta pek değişmeyecek, 3 yıl sonrasında ise hissedilir derecede artacaktır. Yaşınız müsaitse, puanınız da varsa mutlaka merkez uzmanlıkları zorlayın derim. Başarılar.

Roottoor
Şef
18 Temmuz 2016 09:28

Bu a grubu derya deniz ya beynim sulandı günlerdir. Arkadaşlar bir makina müh için EPDK TCDD ve ataması en yakın olan İller Bankası Uzman yard. kardolarını kıyaslayacak bir arkadaş olursa beni buhranlarımdan kurtarır gerçekten duacısı olurum.Araştırıken eziyet çekiyorum artık yok epdk 2012 de değişen yasa veya khkyla avantajını kaybetti yok tcdd de gece vardiyası var ıvır zıvır ya...Şimdi İller bankasını seçersem yaşadığım şehir Ankara olmayacak kadro yok Kasımda Tcdd yazarsam kesin Ankara gelir puan yeter o da var. Başka bir şehre gidecek kadar bir fark var mı sizce. Benim bulabildiğim kadarıyla tcdd 4000 civarı ortalama iller bankası 4600 ortalama 3 yıl sonra 1000 lira daha artış buradaki kilit soru epdk da maaş nedir 3900 diye bi soylenti var ama iller bankasına yakınsa şehir değiştirmeden epdk yı bekleriz Bu arada benim için tek kıstas para KARİYER sevdasını geçeli çok oluyor. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar yorumlarınız tüm biçare Mak. Müh.'ne bir ışık olacak şimdiden teşekkür ediyorum. (Unutmadan kazandın yer mi seçiyosun demeden yardım edersek sevinirim bütün hesaplar diyelim ki kazandık hesabıyla yapılmıştır.)

Gülsüm6161
Kapalı
27 Mart 2024 14:17

Tarım uzman yardımcılığı mı yoksa mühendis olarak atanmak mı? Güncel dönemde maaş farkları nedir?

Gülsüm6161
Kapalı
27 Mart 2024 14:21

Diyelim ki merkeze uzman yardımcısı olarak atandık tayin durumu nasıl oluyor? İstediğimiz şehre gidebilmek için mühendis kadrosunu seçip de tayin isteyebiliyor muyuz? Hatta uzmanlığa geçemedik diyelim bizi mühendis kadrosuna düşürürler düz memurluğa mı?

Gülsüm6161
Kapalı
27 Mart 2024 14:33

Tarım orman uzman yardımcılığı için maaş nasıldır bilginiz var mı?ve mühendis olarak orada ne yapılır?

mech-eng, 13 yıl önce

ab bakanlığı, hazine, kalkınma bakanlığı, ekonomi bakanlığı, kik, epdk gibi kurumlara girebilirsen uzman olarak gir, yok giremiyorsan, çevre, kültür, ulaştırma, sanayi gibi kurumlarda uzman maaşları ve ek göstergesi mühendislerden düşüktür bunların yerine mühendis olarak olarak atan ben hem mühendisim ama uzman kadrosundayım ek göstergemin max. değeri 2200 , mühendislerin 3600 maaşlar yakın sayılır hatta uzman olunca aynı derecedeki mühandisten fazla oluyor ama mülakat, tez yaz sınava gir bence en temizi üst tarflara giremiyorsan mühendis ol

ExpertE
Genel Müdür
28 Mart 2024 02:58

13 yıl önce yazmış birinden cevap bekleyip başka forumda ?filan? vs gibi üslup ve yazım yanlışlarıyla dolu yazmanız ile maaşı burdaki hesaplama yerinden görüntülemeyi beceremeyen ve bakanlık mevzuatını karıştırsanız sorularınızı çözecek durum varken siz bu kadrodan uzak durunuz zira birkaç gömlek büyük gibi..

Gülsüm6161, 2 ay önce

Tarım orman uzman yardımcılığı için maaş nasıldır bilginiz var mı?ve mühendis olarak orada ne yapılır?

Gülsüm6161
Kapalı
28 Mart 2024 03:59

Cevap vermeyecekseniz bu soru neden sizi rahatsız etti?? Tecrübeli oldukları için sordum. Ve eğer ki sorduysam demek ki net bilgi bulamamışım demektir ukala şey!!

ExpertE, 2 ay önce

13 yıl önce yazmış birinden cevap bekleyip başka forumda ?filan? vs gibi üslup ve yazım yanlışlarıyla dolu yazmanız ile maaşı burdaki hesaplama yerinden görüntülemeyi beceremeyen ve bakanlık mevzuatını karıştırsanız sorularınızı çözecek durum varken siz bu kadrodan uzak durunuz zira birkaç gömlek büyük gibi..

ExpertE
Genel Müdür
28 Mart 2024 11:17

Cevabınızı eksiksiz verebilirim ama tercih etmiyorum; ukalalık değil bu, aksine sizi araştırma/incelemeye sevk etmek. Keza uzmanlık da bunu gerektiren her konuda en dip köşe incelemeleri çalışmaları tetkik etmektir. Anılan meslek/unvana uygun olmadığınızı tekrarla, esasen yardım ediyorum da anlayana..

Gülsüm6161, 2 ay önce

Cevap vermeyecekseniz bu soru neden sizi rahatsız etti?? Tecrübeli oldukları için sordum. Ve eğer ki sorduysam demek ki net bilgi bulamamışım demektir ukala şey!!

Chocolator
Aday Memur
08 Nisan 2024 02:13

Birkaç kariyer memurluk hariç hepsi aynı. 666 KHK ile eşit işe eşit ücret oldu. İstisnalar var sadec

Chocolator
Aday Memur
08 Nisan 2024 02:15

Benim dediklerim kariyer memurluklar için yoksa düz mühendislikten çok daha iyi.

kyros
Memur
11 Nisan 2024 11:15

Akp iktidarda olduğu sürece memurun durumu düzelmez, işçi kadrosna alan kit'lere bakın.

eskidenberiburdayim
Şube Müdürü
03 Mayıs 2024 16:54

mühendisin a grubuyla zaten işi yok ki a grubu hep iibf ve türevi gibi hukuk siyasal bilgiler kamu yönetimi mezunlarına yönelik

adrenalin89, 12 yıl önce

peki b grubu kadrolarda en iyi kurumlar hangileri?öncelikle maaş olarak tabi.ben aslında hangi uzman yrd. maaşına baktıysam b grubundan daha yüksekti aslında

Toplam 54 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi