Editörler : Cüneyt Barışoglu
09 Temmuz 2011 19:10   


diyanetin kuran kursuna gitmek istiyorum

kutsal kitabımızı anlamak için bir adım atmak istiyorum,arapça öğrenip kitabımızı kendi dilinde hatim etmek istiyorum.inşallah bu süreçten sonrada kendi dilimizde tefsir ile ilerletmek istiyorum.

Ancak bir kaç hususu merak ediyorum

-diyanetin çalışan memurlara yönelik kursu var mı?

-bu kursu çalışanlar için haftasonu verebilme imkanı var mı?haftasonu istememin sebebi mesaim 17.30 da bitiyor ve bazen mesai bitimim belli olmuyor)

bilgisi olan arkadaşlar varsa aydınlatabilirse sevinirim

Saygılar...

09 Temmuz 2011 19:13

darılmaca yok
Müsteşar Yardımcısı

hayırlı olsun.

forumun din hizmetleri başlıklı bölümünde yardımcı olacaklar daha çoktur sanırım. burda bilen olmazsa editörlere mesaj atarak başlığınızın oraya taşınmasını rica edebilirsiniz.

10 Temmuz 2011 03:34

tarihci09-82
Yasaklı

Türk Müslümanlarına Göre Kuran'ın Özellikleri

1- Arapça dilindedir.

2- Arapça oldugu için Araplarin haricinde baska dilleri konusan insanlar anlamaz.

3- Arapçada bir kelimenin o kadar çok anlami vardir ki, -ohhoooo- baska dile tercüme edilemez.

4- Baska dile yapilan tercümeler yanlistir. Ayrica, bu baska dillere tercüme edilen Kuran'lari okuyanlar ne okudugunu anlamayacak kadar aptaldirlar.

5- Baska dillere tercüme edilen Kuran'lari okuyanlarin Kuran'dan verdikleri örnekler hep yanlis tercüme edilmis ya da içinden cimbizla çekilmis örneklerdir. Kuran'a ait sayilmazlar. Halbuki, dincilerin verdikleri örnekler ise dogru tercüme edilmis ve Kuran'iu oldugu gibi yansitan örneklerdir.

6- Kuran'i bir Türk ancak ve ancak Said-i Nursi ya da Harun Yahya'nin aciklamalariyla anlayabilir. (Diger milletlerin de Said-i Nursi ve Harun Yahyalari olmalari gerekir ki Kuran'i anlayabilsinler.. )

7- Bu konuda en sansli millet Araplardir. Çünkü, Kuran Arapçadir, Arap Arapça konusur ve okur, o zaman Said-i Nursi ve Harun Yahya'ya ihtiyaçlari olmadan Kuran'i okur ve anlarlar.

8- Ama Araplar, Arapça okuyup anladiklari Kuran'da kendilerine söylenen seyleri yaptiklarinda Türklere göre bu yapılanlar yanlıştır, islamiyetle bağdaşmaz (mesela şeriat uygulamaları gibi, hırszların elinin kesilmesi, karının koca tarafından dövülebilmesi, zina yapanın kırbaçlanması, mahkemelerde kadınların şahitliğinin kabul edilmemesi, erkeklerin 4 kadınla evlenebilmeleri, erkeklerin cariye alabilmesi, kız çocuklarına erkek çocuklara göre mirasta yarı pay verilmesi vb). Bu nedenle Arapların Arapça okudukları ve öğrendikleri Islamiyet gerçek islamiyet değildir. Bir Arap bile Arapça olan Kuran'ı okudugunda anlayamaz ve yaptigi ibadetten uyguladigi Seriat kanunlarina kadar hersey yanlistir..

9- Bu durumda bir Türk müslümanina göre, dünyada Kuran'i gerçekten okuyup anlayacak ve uygulayacak insan henüz anasindan dogmamistir ve Seriat kurrallariyla yönetilen müslümanlar da Kuran'i anlayamamis olan sahte muslumanlardir.

10- Kuran'da sifreler bulunmaktadir. Kuran bu nedenle tam bir bilmece-bulmaca kitabidir. (Görüşüm odur ki, gazetelerin tatil günü eklerinde bulmaca ilavesi yerine verilmesi faydali olur.)

11- Kuran'da bu yukarida yazilmis hususlar yazili degildir ama Türk müslümani bunlara sanki Kuran'da varmis gibi inanmayi tercih eder.

Toplam 2 mesaj
ANKET
Arabalarda, cam filmi yasağı olmalı mı?