Editörler : Adversarysmtvs
15 Temmuz 2011 19:05   


Evde KPSS A Kazanılır mı?

Merhaba,

Foruma bakıyorum da herkes dersane araştırıyor, tabi dersanede daha planlı gidilecek, hoca faktörü var, sınıf ortamı var, ben zaten çalışıyorum, beyin olarak bu dersane işini kaldıramam gibime geliyor, zaten dersaneler de pahalı, görüntülü eğitim setleriyle ve kitaplarla bu kpss A grubunda başarı sağlanır mı sizce.

Ben işletme mezunuyum, yabancı dilim de yok, kpss A grubunda bir yere yerleşmem için en az kaç puan almam lazım, benim mezuniyetime uyan bölümler hangileri, internette araştırıyorum, bi sürü yerde bi sürü farklı cevap geliyor, nasıl bi çalışma sistemi izlemek lazım.

15 Temmuz 2011 19:22

tureu
Memur

evde çalışmak çok zor. ayrıca yabancı dil şart. geçen yıl ingilizce istemeyen uzmanlıklar artık ingilizce istiyor. kpss için zorunluluk diyemem ama kpds için kesinlikle kursa gitmek gerekiyor.

15 Temmuz 2011 20:01

tlgtck
Yasaklı

Hangi ilde yaşıyorsunuz? Eger Ankara'daysanız durum farklı,eger diger illerde yaşıyorsanız durum farklıdır.

KPSS-A'dan Ankara'nın bir kesimi dışında anlayanını pek bulamazsınız.

Her yerde İngilizce istemiyor.

KPSS için degil ama KPDS için kursa gidilebilir. O da önceden İngilizce altyapınız olması gerekir..

15 Temmuz 2011 22:07

tfgz
Yasaklı

isteyene kpss görsel çalışma dvdlerimi kopyalar yollarım

özelden ulaşın ltfn

15 Temmuz 2011 22:56

yldrmckr
Şef

maliyeti nedir

16 Temmuz 2011 00:25

ercn_kamu
Şef

arkadaş ne dersanesi koca koca insanlar, siz bide üniversite bitirdiniz dimi. allah aşkına o dersanedeki adamın sana neyi hangi kitaptan anlatacağı belliyken sen neden o kadar para saçıyorsun. ben ve benim gibi bir çok insan dersane gitmek gibi saçma sapan bir şey yerine oturup evde çalışarak çok çok iyi puanlar almışlardır.

senin kendine güvenin yoksa dersane olsa da fark etmez. bence dersaneye gitmek yerine forumu araştırıp güzel kaynakları toplayıp, yavaş yavaş başlamak en iyisi. yani dersane fuzuli. dersaneye giderek harcayacağın parayı 1 gün ankaraya gidip güzel bir kitap listesi oluştur(malum orda kütüphanelerde bu işi kovalayan çalışkan arkadaşlar var), bir gün de istanbbul a gel, sahaflar çarşısında kitapçılarda iyi bir liste yap ve kitaplarını al. benden size en iyi tavsiye bu.

16 Temmuz 2011 03:58

muhtarrr42
Şef

dersane sadece çevrendekilere göre ne durumdasın onu gösterir ben hocaların size katkısı olduğunu sanmıyorum...ama şu hafta şurda olmamız gerek diye hesaplama yapıyolar yaa bak o güzel işte.ama onu kendin de yaparsın

16 Temmuz 2011 10:13

Kobra Komutanı
Kapalı

ercan kamu ya katılıyorum

dersaneye vereceğin parayla sınavı kazandıracak kaynak kitapları al daha iyi. ingilizce için de daylight nin 70 adet vcd den oluşan görsel eğitim setini al. fiyatı 250-300 lira olacak. dersaneye sadece deneme sınavları için git.

bu arada ben de şimdiden başlamak istiyorum. ilk önce iktisattan başlayım dedim herkes tavsiye etmesine rağmen zeynel dinlerin iktisada giriş kitabı bana biraz karışık gibi geldi. acaba erdal ünsalın iktisada giriş kitabından mı başlasam sanki daha basit daha kolay hazırlanmış. bir de bir kitapçı bana, şimdi kitap alma yeni baskıları bekle dedi. kafam karıştı. çalışılacak çok konu var. GK-GY , alan dersleri ve ingilizce . sınava kadar her sabah 05.00 da kalkıp uyuyuncaya kadar çalışırsam anca yetiştiririm.

16 Temmuz 2011 10:39

BRIC
Daire Başkanı

dershane hikaye , 2-3 gün araştırarak kitap listeni hazırla ve başla , dershane hocası da sana kitaptan anlatacak , hele ki kpss mantığını bilmiyosa geçmiş olsun... Benim tavsiyen anlamadığın yerler için cd seti alman yeterli ...

16 Temmuz 2011 12:22

dilekc41
Şef

bence de kitapçıyı dinle şimdiden kitap alma. özellikle de hukuk neden dersen biliyosun ticaret ve şirketler değişti anyasada değişiyo yeni değişikliklerle ilgili kanunlar yılbaşında yürürlükte olacak. yani şu anki kitaplar elinde patlar.bu yılki kpss de soru tarzıda baya değişti. yayınevleride bunu baz alarak yeni basımlar yapacaktır.

16 Temmuz 2011 12:58

mavigeceben
Genel Müdür

yabancı dilin hiç yoksa eğer bence aralık ayına kadar onu hallet..bi kursa git ingilizce için...en azından 60 soruda 35-40 doğru yaptıracak püf noktalarını anlatacak bi dersane bul...dersaneye gitmem dersen..ingilizceye hiç bulaşma ..alana yoğunlaş..ingilizce istemeyen kurumlara başvurursun..

ama dersanenin iktisat ve muhasebede bence faydası oluyo...sözel dersler ise tamamen sana bağlı hukuk maliye..bol bol konuyu okuyup soru çözmen gerek...hukuk ve maliye almazsın dersanenin biriyle anlaşırsın iktisat ve muhasebe için bence git derim...özellikle muhasebe bu sene çok zordu..yine seneyede zorlarlarsa hiç olmazsa 15-20 net çıkartırsın..bu da çok işine yarar.

16 Temmuz 2011 17:08

muhtarrr42
Şef

hergün çalış sonra vur kafayı yat .....(BENCE)

16 Temmuz 2011 18:30

emrex2113
Daire Başkanı

dersane boş arkadaşlar en iyi yöntem kendin çalışman dersane zamn kaybeder sana..

16 Temmuz 2011 19:00

Amorfati__21
Aday Memur

bence evde çalışarak kazanılmayacak bir sınav değil ben de bir yıl evde kendim hazırlandım kpss a grubunda hemen hemen tüm alanlarda yüksek puanlar aldım,eğer kendi kendini motive edebiliyorsan yani arkadan ittirmeli değil de içten motorlu isen:)kesinlikle kazanırsın,ayrıca ingilizce istemeyen alanlarda var,herkesin dediğine inanma doğruyu kendin bul

16 Temmuz 2011 21:00

muruz87
Aday Memur

nasıl bir ülkede yaşıyoruz ilkokulların eğitimi yetersiz sbs için kursa gidilir liselerin eğitimi yetersiz lys için kursa gidilir belli başlı okullar dışında üniversite eğitimi yetersiz kpss için kursa gidilir sonra ingilizce için kursa gidilir (tabi babanız zenginse bunları yapabilirsiniz o da ayrı bir sorun) maalesef kurs ve kursa gidren öğrenci sayısı eğitim kalitesiyle ters orantılı

16 Temmuz 2011 21:19

bahce_domatesim
Aday Memur

Arkadaşlar işte çalışanlar için bir öneriniz var mı? akşam 6 dan -sonra kpss ye çalışacağız. Bu sınırlı sürede ne yapmamızı önerirsiniz . Birde çalışma olarak ilk önce hangi derslerden başlamalıyız. Teşekkürler..

17 Temmuz 2011 13:13

somoya23
Aday Memur

:)

17 Temmuz 2011 14:07

muhtarrr42
Şef

düz mantık hergün erken kalk yatana kadar çalışş...kpss a dan iyi ouan al...ama kurumlar sınavını bilemem

17 Temmuz 2011 15:15

esra11
Aday Memur

2008 b gurubu 90 puanı aştım 1 ay konu çalıştım ve 35000 civarında soru çözdüm kpss a ve b konu çalışarak kazanılmaz hukuk,maliye,kamu ve iktisatın birçok konusu soru ister ve soru çözerek netler kırılabilir ben 90 puanı soru çözerek kırabileceği mi 6 aylık çalışma sürecinin 2. ayında farkettim 2 kitap alın iyisinden her konu dalında en az 5000 soruyu bi kenara koyun olay bu ki 72 puanla başlayan serüveinim 90.240 la bu şekilde bitti.Şİmdi a gurubuna çalşıyorum en az 50000 soruyla 90 ı zorlayabilirim bu sayıya aynı sorruyu 3 5 kez çözmekte dahil :)

17 Temmuz 2011 16:39

PonYo
Aday Memur

eğer İngilizce'niz orta seviyeyse mastering KPDS nejat alperen'i kesinlikle öneririm. Hiç kursa gitmedim sadece temel tekniklerini çalıştım 71 aldım. Fazla vakit ayırıp daha iyi puan alınır tabi ki.

A grubu için ben de düşünüyorum kursu. işe gidip akşam da konu çalışmak zor geliyor açıkçası :S

17 Temmuz 2011 17:15

puan_turu
Şef

kpss a evde tabiki kazanılır. hepimiz üniversite mezunu arkadaşlarız. az çok bi bilgi birikimimiz var. benim atanan arkadaşlarımdan dershaneye giden yok. hepsi evde tek başlarına çalışarak kazandılar. önemli olan dershaneye gitmek değil doğru kaynakları edinip, çalışma isteği ile konulara konstanra olup bol soru çözmek bence.

Toplam 73 mesaj
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?