Editörler : Cüneyt Barışoglu
17 Temmuz 2011 17:37   


Kapalı
Kıta komutanligi olmayan kurum ve karargahlarda çalışır ,ne demek?

Ben bu raporu gatadan aldım hastalığım ise kronik hepatit b..raporda da yukarıda belirttiğim gibi Kıta komutanligi olmayan kurum ve karargahlarda çalışır,ayrıca yürüyüş ve koşudan muafiyeti uygundur diyor...ben bu rapor doğrultusunda duydugum kadarıyla en kotu ilce jandarmalarda çalışacağım diye biliyordum.şimdi doğuya tayinim çıktı ama tayin yerim dış karakol.rapora göre burda calisamamam per.sb. Muduruyle görüştüm ama hep erteliyor.mahkeme safahatını düşünüyorum.detaylı bilgiye sahip olanlar ve mahkeme prosedürünü bilenler yazarsa cok sevinirim.teşekkürler.

17 Temmuz 2011 21:53

Av. Adem DEMİR
Memur

dilekçe ile müracaat edin,

raporunuzu da ekleyin.

buna rağmen yerinizi değiştirmezlerse

dava açmak gerekiyor.

gerekirse arayın beni yardımcı olurum.

18 Temmuz 2011 16:00

goktug19
Aday Memur

geçmiş olsun rütbenizi bilmiyorum ama Astsb.iseniz tabur ve üst birliklerin karargah kısımlarında Uz.Jandarma iseniz İlçe Jandarma ve üst birliklerin karargah kısımlarında çalıştırılmak zorundasınız.Bir ay önce benim başıma aynı şey geldi İl J.komutanına dilekçe ile müracaat ettim beni dinledi ve sağolsun atamamı tekrar karargaha yaptırdı.Bu duruma benzer kararlar AYİM'in sayfasında var incelemenizde fayda vardır.Saygılar

18 Temmuz 2011 23:08

kirte
Kapalı

Ayrıca nöbet tutmak da kıta hizmeti sayıldığı için nöbetten de muaf tutulmalısınız. Bununla ilgili AYİM kararları var. Burada aynı raporu alan bir astsubay dilekçe ile başvurdu ve şu an nöbetten muaf tutuluyor.

19 Temmuz 2011 00:46

ysnakgl
Kapalı

Teşekkürler çok sagolun...ama nöbetten muafiyeti ilk defa duydum.

21 Temmuz 2011 10:30

kirte
Kapalı

"Sınıfının kıta hizmeti olmayan hizmetlerde çalıştırılması uygundur" şeklindeki sağlık kurulu raporu karşısında davacı subaya kıta görevi cümlesinden olmak üzere nöbet hizmetine dahil edilmesi hukuka aykırıdır. (AYİM 2.D. 11.7.2001; E.2001/56, K 2002/599)

Sizin aldığınız rapor yukarıdaki maddeyle örtüşüyorsa nöbetten muaf tutulabilirsiniz.

25 Temmuz 2011 14:33

ysnakgl
Kapalı

Kıta hizmeti diye değil de,kıta komutanligi olmayan kürüm ve karagahlarda çalısması uygundur diyor aldığım raporda.aynı anlama geliyor mü bilemiyorum tabi..

01 Ağustos 2011 00:03

ozguroz77
Aday Memur

bende de şeker hastalığı çıktı ve aynı raporu verdiler.Gemide görev yapıyordum karaya tayinim çıktı fakat nöbet konusunu duyunca şaşırdım.Gerçekten bu raporu alanlar nöbetten muaf tutuluyormu net bir bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

03 Ağustos 2011 00:39

ozguroz77
Aday Memur

.

04 Ağustos 2011 21:09

akrep986
Aday Memur

arkadaşlar bende sağ dal bloğu var diğer adıyla kalpte ritim bozuklu var. bununla ilgili bilgisi olan varmı ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

28 Ağustos 2011 18:24

ysnakgl
Kapalı

Askadaslar biz nikah kiyarken ailelere haber vermedik ama nikahtan sonra hicbirsey yasamadan dört gün sonra boşandık...tabi çok pişman olduk eğer nikah gecersizce herhangi bir kaybımız yok...ama nikah gecerliyse o zaman mahvolduk iste...benimle evlenebilmesin için bir erkekle evlenip sonra o kisiden de bosanip benimle evlenecek tAbi Buda katlanilmaz...ben nikahın geçerli olup olmadıgını kesin olarak yani mantığa göre değil de ayette yada hadisle öğrenmek istiyorum...mantığa bakacaksak 3 kez boş ol demekle de bir insanın boşanması mantıklı değil ama...islamda hersey tek kelimeyle yerine getiriliyor zaten kelime-i şahadet getirerek nasıl bir insan Müslüman oluyor yada haşa Allah'ı inkar etmekle nasıl kafir oluyorsa boş ol demekle de bosanilabilir...ama boşanmak için bir nikahın olması gerek öyle değil mı? İste bizim nikahımız geçerli mı değil mı onu öğrenmek istiyorum...

Toplam 10 mesaj
 
ANKET
Size göre, Türkiye'de erken bir yerel veya genel seçime ihtiyaç var mı?