Editörler :
20 Temmuz 2011 14:04   

Beyaz eşyada hangi marka/modelleri tavsiye edersiniz?

arkadaşlar beyaz eşya alırken hangi özelliklerine dikkat etmemiz gerekir? marka olarak uzun ömürlü olmasını istiyoruz. bu konuda hangi markaları tavsiye edersiniz? ayrıca mobilya için de henüz araştırma yapmadık, mobilyada da dikkat etmemiz gereken özellikler var mıdır?

bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim teşkkürler...

20 Temmuz 2011 14:06

GöbekPamuğu
Şube Müdürü

bosch

samsung

20 Temmuz 2011 14:10

yeşşil
Memur

:) hihi hocam hayata dair bir başlık..

ark. için te geçen hafta baktık biz hocam arçelikten buzdolabı çam.mak. , bulş. mak., fırın davlumbazı da var + standını da veriyorlar hediye episiciğine adam 5600 dedi ama hiç pazarlık yapmadan fiat aldık :) he bide bulş. mak içine dikkat et boshun içi plastik sonra koku yapıyo alacaksan içi çelik olsun hocam:))

20 Temmuz 2011 14:10

monna roza
Daire Başkanı

buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası, tv, ocak, fırın, süpürge gibi eşyalarda ayrı ayrı markalar mı yoksa hepsinin de aynı marka olduğu eşyalar mı?

20 Temmuz 2011 14:12

monna roza
Daire Başkanı

sağol yeşşil hocam:)

madde 1. bulaşık makinasının içi çelik olmalı

madde 2.?

20 Temmuz 2011 14:13

ilkknurr
Genel Müdür

hocam beyaz eşya şansi işi....ama vestelden uzak dur derim;))

20 Temmuz 2011 14:14

mehperest
Kapalı

bizim evdekileri yazayım, sorunsuz çalışıyorlar :)

buzdolabı profilo

tv philips

bulaşık makinası - fırın bosch

çamaşır makinası ariston (bu da bosch unmuş sanırım ya da bosch bunun :)

arçelik alma bence eşyalarını.

20 Temmuz 2011 14:14

yeşşil
Memur

madde 2:) hepsini aynı marka alırsan sorun çıktıgında onarımı daha kolay oluyor:) ve yine hepsini aynı marka alırsan toplu indirim yaptırabilirsin diye düşünüyorum ben ..

20 Temmuz 2011 14:21

fizikci_42
Şef

hocam ben de yeni evlendim. beyaz eşyanın tamamını bochtan almayı düşünüyorum. tabii maddi durumum el verdiğince. hatta internetten alıcam ,çünkü araştırdım netten en az 500 tl daha ucuza denk geliyor.mesela alalimbakalim.com adresine bir bak derim.iyi günler.

20 Temmuz 2011 14:23

spel
Şef

vestel, arçelik, bekodan uzak dur. siemens,bosch kaliteli markalardır.

mutfakta kullanacağın eşyaları kesinlikle ankastre almalısın çünkü beyaz olanlar zamanla çürüme yapıyyor kötü bir görüntü oluyor.

en az a sınıfı olmasına dikkat et.fazlası da olabilir, A plus(+) olabilir. oturduğun çevrede servisi olmasına dikkat et.

birde çamaşır makinelerinde, diyorlar ki 8 kilo alıyor. ok. ama bak bakalım kazanı yeterince büyük mü. bazıları kilo bakımından iyi olmasına rağmen kazanları dar olduğu için çok çamaşır alamıyor.

buz dolabı gardırop alacaksan iç (kullanılabilir) hacmi dikkate al, ürünün tamamını değil.

aklıma gelenler şimdilik bunlar. sıkı pazarlık yap.

20 Temmuz 2011 14:25

Erinç35
Kapalı

Hocam,bosch,siemens ve profilo aynı fabrikada üretilir ve aynı firma ürünleridir.Bu markaların A+ 20 modellerinden kesinlikle al,A sınıfından %20 daha az elektirk harcarlar.Ayrıca evlencek olanlara 3 lü setlerde indirim kampanyaları var bu günlerde diğer ürünleri pek tavsiye etmem.

20 Temmuz 2011 14:25

seda0626
Memur

hocam ben geçen sene evlendim beyaz eşyalarımı bosch alman üretimi aldık çoook memnunum tavsiye ederim. (buzdolabı-bulaşık makinesi-çamaşır makinesi -fırın aklına ne gelirse :) Televizyon ise samsung çok memnunum tavsiye ederim. Aynı yerden alınca indirim güzel oluyor. Hayırlı uğurlu olsun.

20 Temmuz 2011 14:27

*ErHa(n)lime*
Kapalı

hocam bosch tan şaşmayın alman malı tam kalite:)

20 Temmuz 2011 14:29

I3FY
Kapalı

hocam tv alırken arçelik beko sony almamanı öneririm. vesteli öneririm. buzdolabında siemens. süpürge rowenta.

20 Temmuz 2011 14:31

seda0626
Memur

bosch kesinlikle daha az elektrik harcıyor 1 sene içinde bunu gördüm tabi enerji tasarruflu olanlarını almalısın. çok pratik oluyor. Bu arada arçelik ve beko tavsiye etmiyorum nedeni ise şu annemler arçelik kullanıyor kayınvalidem de beko artık arçelik ve beko eski kalitede değilller. Bunu annemlere gelen arçelik yetkilisi demişti haberiniz olsun hocam. Annemin çamaşır makinesi eski tip olanlardan annem dedi yeni arçeliklerden almayı düşünüyorum dedi abla dedi bu makinenin kalitesini yenilerde bulamazsın demişti.

20 Temmuz 2011 14:31

GöbekPamuğu
Şube Müdürü

beyaz eşya ve arabada ALMAN ve JAPON'dan şaşmayacaksın arkadaş

20 Temmuz 2011 14:34

seda0626
Memur

Bu arada ütü alacaksan arçelik buharlı ütü makinesini tek geçerim hiç yorulmadan ütü yapıyorsun. Hiç kırışma bırakmıyor ve ütü izi kolay bozulmuyor.

20 Temmuz 2011 14:38

Erinç35
Kapalı

Arç. ile başlayan markayı kesinlikle almam evlenirken no frost buzdolabını aldım sapı plastik 5 yıl sonra sap elimde kaldı.Hayret bişiy busdolabının sapı el kalımı yaw

20 Temmuz 2011 14:43

candela
Kapalı

alırsan A sınıfı

çamaşır bulaşık bosh

20 Temmuz 2011 14:45

candela
Kapalı

arç. mi töbe ama şimdi aynı servis boch beko arçeliğe (aynı kurum altında birleştiler) bakıyor... servislerindede hayır yok reklam hepsi..

20 Temmuz 2011 15:30

ünzile01
Yasaklı

kesinlikle vestelden uzak dur derim...

Toplam 144 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?