Editörler : hopaliSafak Vaktii
03 Ağustos 2011 23:09   


Kapalı
2012 için Yargı mı yediiklim mi ihtiyaç mı?

arkadaşlar eğitim bilimleri için modüler konu anlatı mı ve soru bankaları için öncelik kaynak olarak hangilerini önerebilirsiniz çok kararsızım elime geçen tüm yayınlara çalışacağım ancak pilot kaynak olarak herkesin ağırlık verdiği kaynaklar vardır bende çalışırken ağırlık vereceğim kaynağı sizin tecrübelerinizden yararlanmak istiyorm. yaptığım araştırmalarda eğitimde öncelikle yargının kpss'E daha paralel gittiğini anladım hem zor hemde kolay olmayıp kaliteli sorularının olduğu fikrine sahip oldm. yediiklime gelince konu anlatının çok ayrıntılı olduğunu soru tarzı olarakta konu anlatamına paralel olarak bazen gereksiz soru tarzlarının olduğu ancak bu yayınında sorularının zor olduğunu anımsadım. ihtiyaca gelince ihtiyaç ise daha çok kpss3 yani ilk bölümde daha iyi olduğunu anladım böylece hepsi biribirinden güzel. yıllarca çalışıp atanmış arkadaşım ise bana yediklimden çok eğitimde yargıyı pilot olarak almamı ve elime geçen farklı kaynaklardan bolca yararlanma mı söyledi. çok kararsızım karar vermeden önce sizlerin bu konu hakkında tavsiyelerinizi almak istiyorum...

03 Ağustos 2011 23:10

ondertrh
Şef

yedi iklim denemeleri,yargı konu anlatımı...

03 Ağustos 2011 23:11

alala_05
Memur

kesinlikle yediiklim konu anlatımı,ihtiyaç ve yediiklim ve yargı denemeleri:D

03 Ağustos 2011 23:12

sınıfcı2011
Şube Müdürü

yediklim moduler konu anlatımı yediiklim soru bankası ve uzman kariyer soru bankası yediklim denemeleri

03 Ağustos 2011 23:13

libraneve
Daire Başkanı

ben yargı yedi iklim ve ihtiyac yayınlarına calısacağım birinin konu anlatımı diğerleirnin soru bankaları birde sabahki için data yayını nın butun kaynakalrı ayrıca:

http://www.facebook.com/groups/189198007799134/ coğrafyacı arkadaalrı bu sayfamıza bekliyoruz amac zümre konuları puan tartısmalarıdır..

03 Ağustos 2011 23:14

sebb
Aday Memur

al birini vur ötekine geçen sene yediiklim çalıştım konu olarak net sayısı 84, bu sene sadece yargı konu anlatım baktım yine net sayısı 84. ama soru için ikisi de çok yetersiz farklı kaynaklardan bol bol soru çözmek en iyisi. soru için uzman ve beyaz kalem çözdüm ama sınav ikisinden de çok zordu.

03 Ağustos 2011 23:23

bttrswt
Aday Memur

eğitim bilimleri ve gk-gy için modüler sette ihtiyaçla başlamak iyi olur bence.Temeli ihtiyaçla attıktan sonra yargı mutlaka çalışılması gereken bir kaynak.Yediiklimi konu anlatımı açısından eğitim bilimlerinde çok faydalı bulmadım ama matematik için faydasını gördüm.Bunun dışında datayı da öneririm.Denemelere gelince her yayından çözmek ve soru tarzlarını görmek faydalı olur.Son olarak cahide bolat'ın tarih soru bankasını da öneririm.2011de çıkan yorum gerektirmeyen sorular için özellikle.Ama arkadaşınızın da dediği gibi yargı çalıştıktan sonra insanın kendine güveni geliyo,kesinlikle tavsiye ederim.Şimdiden iyi çalışmalar..

03 Ağustos 2011 23:28

burak_hobbit
Aday Memur

bttrsvt hocam size katılıyorum temeli ihtiyaçla atmak lazım bu sene yediiklim eğitim bilimlerine çalıştım ama eksikler vardı acıkcası. murat dersanesinin eğitiminden eksikleri tamamladım. gk-gy için ben datayı tavsiye ederim matematikte ise ihtiyaç ideal. ayrıca datanın cözümlü soru bankası var cok yararı oluyor.

03 Ağustos 2011 23:33

Mahmut Er
Aday Memur

Hocam bu sene ilk defa girdim ve 93.4 aldım.. Yargıyı kesinlikle tavsiye etmem. Sadece ihtiyaçtan çalıştım, 90 netim var eb de.. çalışacaksanız ihtiyaç ve yediiklim derim. Yargıyı unutun iki tane soru bankasını aldım, yarı çözdüm duruyor gerisi arkadaşa verdim. Bence mühim olan yayından çok çalışma stilin. ben eğitimi hiç ezberlemedim, devamlı okudum, kitaplar bitti, bi daha bastan okudum, bi daha bi daha...

03 Ağustos 2011 23:35

guest2010
Memur

yediiklime hiç bakma.yargı ana kaynak olmalı.diğer yayınların denemeleri çözülmeli

03 Ağustos 2011 23:40

kpsstoprak
Şef

sadece ıyı ogretmenlerı olan bır dersaneye gıtt ve o hangı yayın verıosa calıs sureklı calıss ogretmenler ıyıyse kıtaba bıle gerek yok..onlar ıyıyse notları da vardır zaten yeterlı olur agzından cıkan herseyı yazarsın

03 Ağustos 2011 23:44

birazhuzur
Müsteşar Yardımcısı

yediiklimle ihtiyaca baktım..temel atma anlamlı fena değillerdi..bende yargıyı düşünüyorum eğitimde..ama 2011 ihtiyaçda ayrıntılı idi..gk gy içinde kararsızım..

04 Ağustos 2011 23:18

tarih_ogrt23
Kapalı

ayrı ayrı hepinize teşekkür ediyorm hocalarım. Allah razı olsn tavsiyelerinizle aklımda dahada şekillenmiş oldu.

07 Ağustos 2011 11:12

tarih_ogrt23
Kapalı

gncl

07 Ağustos 2011 12:04

hillll
Yasaklı

eğitim için yediiklim, anayasa için yediiklim.

anayasada yediiklimi tek geçerim.

geri kalanları da yargıdan seçebilirsin. ama gy-gk'de (anayasa hariç) daha basit bir anlatım istiyorsan ihtiyaç derim.. anayasaya ise ne ihtiyaç ne yargı. sadece yediiklim.. anayasadan hepsi elimde var yediiklim dışında işe yarayan yok.

07 Ağustos 2011 12:13

ebrarrrr
Şef

konu anlatımlarını bulduğum her kaynaktan çalıştım zaten birbirinin aynı şeyleri anlatıyor fakat soru çözümü için sadece uzman kariyer 1 numara ,uzman kariyerin tüm dersle4rdeki sorularını çözdüm.sınavda özellikle tarihte hiç zorlanmadım.

08 Ağustos 2011 01:25

tarih_ogrt23
Kapalı

evet galiba yediiklimi mi pilot almalıym ne :)bu arada beyaz kalemleri kimse önermiyor :)

13 Ağustos 2011 11:38

tarih_ogrt23
Kapalı

gncl

13 Ağustos 2011 12:29

stepne
Aday Memur

Açıklamanızda zaten belirttiğiniz yayınların özellikleri üzerinde durmuşsunuz. Yani onları incelemişsiniz. Yeniden hangisi önemli diye tekrar sormanız bu yayınların reklamının yeniden yapılması anlamına geliyor. İyi bir reklam oluyor kısacası.

GK-GY'de yayınlar zaten aynı sayılır. Yukarıda ismi geçen yayınların soruları bile birbirinin aynı derecede. Geçmiş yılların sınav sorularını al, birkaç cümlesini değiştir, al sana deneme, tarama ve yaprak testte sorulacak soru.

Uzman Kariyer: Kes, kopyala, yapıştırı iyi öğrenmiş. Geçmiş sınav sorularını değiştir, iki cümle ekle, yayınla. Nasıl olsa araştıran yok.

İhtiyaç: ÖSYM'nin özellikle son sınavlarını al, değiştir, yayınla. Nasıl olsa araştıran yok.

Yediiklim: ÖSYM'nin sorularını harmanla, kırp, yayınla. Nasıl olsa araştıran yok.

Kısaca soru bankası vs. alacağına ÖSYN sorularını çöz daha iyi. Konu anlatımı içinse geçen seneki kitaplar yeterlidir.

13 Ağustos 2011 14:22

soner.bl
Aday Memur

Arkadaşlar ben Bursa Uzman KPSS'de sınava hazırlandım. Arman Yayıncılık diye bir yayının deneme sınavı yapıldı ve aşırı zordu. Çok yanlışım çıktı önce çok kızdım ama sonra merak edip soru bankalarını aldım. Yemin ederim soruları ÖSYM nin sorularıyla çok benzerdi. Çok zorlandım ama sınavda anladım faydasını. Ben ilk mat çıyım ve 92.4 aldım. öncelikle arman yayıncılığı mutlaka tavsiye ederim. İstikrar ve Yediiklim de gayet iyi. Ama reklamdan başka bişeyi olmayan ihtiyacı tavsiye etmem. Yargıyı asla önermem. Hepinize başarılar.

13 Ağustos 2011 14:25

yolcu8283
Aday Memur

konu anlatımı için kesinlikle yediiklim, soru bankası olarak kaynak ayrımı yapılmamalı bence

Toplam 25 mesaj
 
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;