Editörler : Pangaea
24 Ağustos 2006 12:59

Bilgi ve Belge Yönetimi Mezunları Platformu

UZUN ZAMANDIR BU SİTEYE BAKIYORUM.AMA BİR TANE AYNI BÖLÜMÜ PAYLAŞTIGIM BİRİNİN YAZISINI OKUMADIM.TAMAM MEZUNUMUZ AZ AMA BU KADAR KAYITSIZ KALMAYALIM.BEN KPSS DEN 76.400 ALDIM.BURADAN HABERLEŞELİM Kİ DURURUMUMUZU BİLELİM.OSYM NİN SIRALAMA AÇIKLAMAK GİBİ BİR NİYETİ YOK ÇÜNKÜ.HERKESE BOL ŞANS

coban48
Şef
24 Ağustos 2006 14:51

Bende Kütüphanecilik mezunuyum.KPSS'den 77.283 aldım sıralamada 55.000 küsürdeyim.bizim bölüm mezunlarının kaç puan aldığını ben de merak ediyorum.Ayrıca kütüphanecilerin ne kadar maaş aldığını,halk kütüphanesi ile üniversite kütüphanesi arasında maaş farkı olup olmadığını merak ediyorum.Mesela Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne bağlı çalışan kütüphaneci ile Kültür Bakanlığı'na bağlı kütüphaneci özlük hakları ve maaş yönünden eşit mi? Baranali bu başlığı açtığın için teşekkürler.

faruk2005
Aday Memur
24 Ağustos 2006 19:15

Merhaba arkadaşlar ben de Dokümantasyon ve Enformasyon mezunuyum.Sizi burda görmek sevindirici.Ben 2000 den bu yana bu forumu takip ediyorum ilk defa meslektaşlarıma rastladım.Artık bizim de sesimizi yükseltmemizin zamanı geldi.Bu başlık altında sürekli haberleşelim haydi arkdaşlar.KPSS Puanım:80.257

faruk2005
Aday Memur
25 Ağustos 2006 00:07

ARKADAŞLAR BURAYA İKİ SATIR YAZI YAZMAK ZORUNUZA MI GİDİYOR.LÜTFEN SORUNLARINIZA SAHİP ÇIKIN.

baranali
Aday Memur
25 Ağustos 2006 12:52

arkadaşlar inşallah hepimiz bir yerlere başlarız.çoban48 arkadaşım inan bilmiyorum ama tahminlerim dogrultusunda söyleyeyim.bizim maaşlarımız 600 ile 750 arasında değişir kurumuna göre.bazı kurumlarda döner sermaye, mesai vs. gibi getiriler de oluyor.öncelikle bir kadro alabilsek gerisi gelir.ben dişl tarih mezunuyum.konuştugum bi kaç arkadaşım çok düşük aldılar.sizden varmı.en azından sıralamamızı bilelimki ona göre başvuru değerlendiririz.selamlar meslektaşlarıma

baranali
Aday Memur
25 Ağustos 2006 14:01

çoban 48 arkadaşım ben kültür bakanlığında geçici işçi olarak çalıştım dört ay.açıkcası memurlarınıda gördüm bu sayede.devlet kurumları içinde en az maaş veren kurum kültür bakanlığı.ayrıca bizim halk kütüphanelerinde çalışacagımızı zannetmiyorum.çünkü kadro vermeyecek halk kütüphaneleri.ilçe kütüphaneleri belediyelere bağlanıyor yavaş yavaş.kadro gelirse belediyeden gelir anlayacagın.

baranali
Aday Memur
25 Ağustos 2006 15:28

neredesiniz meslektaşlarım....

25 Ağustos 2006 17:59

evet ben de arşivcilik mezunuyum 75 aldım meslketaşları byurda görmekten menunum görüşelim iş fırsatlarından birbirimizi haberdar edelim

coban48
Şef
26 Ağustos 2006 02:16

Baranali teşekkürler cevabın için.Kütüphaneler belediyelere devredilse de kordinasyon ve kontrol yönünden yine Kültür Bakanlığı'na bağlı olacağını duydum.Taslak yasayı okudum.Çok eksikleri var.Sanırım şuan Kültür Bakanlığı devir konusunda çok sorun yaşıyor.Ben Üniversite kütüphanesinden çok halk kütüphanesi istiyorum çünkü bakanlığa bağlı 3 yıl çalıştığın zaman sicil notu 76 üzeri ise ihtiyaç olduğunda şube müdürü yada kütüphane müdürü olabiliyorsun. Maaş 1100'ü buluyormuş.Hem de iş tatmini açısından iyi.Tanıdığım kütüphaneciler KPSS'ye dahi girmedi.Maaşı az buluyorlar.birkaç kişi içinde duyduğum en iyi puan 73 idi.Ben 2002 mezunuyum.O yıl eleman alınacağı belli değildi çalışmadan girdim. Düşük almıştım.2004'te de sınav zamanında çocuğum oldu giremedim.Bu sene sıkı çalıştım.Aslında daha iyi alabilirdim.Matematik sorularında panik yaptım.2004'te 8 kişide puan 77'ye inmişti.İnşaallah enaz 15 kadro açarlar da yerleşiriz.Hangi şehirde yaşamak istiyoruz hangiler ilk tercih olacak birbirimize yazsak iyi olur.Eşim muğlalı olduğu için kadro açarlarsa Muğla,Aydın,Denizli ilk tercihlerim olacak.

baranali
Aday Memur
26 Ağustos 2006 12:46

ben ankara yı tercih edeceğim.çoban48 ankara ist izmir dışındaki illere bizim mezunlardan pek istek olmuyor aslında.ama genede işsizlik yüzünden neresi olsa yazar arkadaşlar.ama ben ankara dışında düşünmüyorum açıkcası.sen bu konuda daha şanslısın.inşallah istediğin illere kadro gelir...ayrıca tapu kadastro ilerleyen günlerde geçen yıl yaptıgı gibi kütüphaneci(arşiv uzmanı) alacak diye duydum.ama net bişey yok daha.gerçi verdiği maaş da düşük.bilmeyen arkadaşlara duyrulur.selamlar...

baranali
Aday Memur
28 Ağustos 2006 10:41

meslektaşlarım neredesiniz.....

volkanozvatan
Aday Memur
28 Ağustos 2006 15:37

slm herkese.. ben dokümantasyon ve enformasyon mezunuyum,,benim merak ettiğim konu şu: bölümün adı ve yapısı değiştikten sonra yani belge ve bilgi yönetimi olduktan sonra dokümantasyon mezunlarının '' belge ve bilgi yönetimi'' adı altında tercih yapıp yapamıcakları,, ben şu zamana kadar dok. ve enf. mezunu arayan bir kadro göremedim..bu konuda bilgisi olan varsa beni aydınlatsın lütfen.

baranali
Aday Memur
28 Ağustos 2006 16:43

volkan ben de kütüphanecilik mezunuyum.benim okula başladıgım seneden önceki yıllarda ( sende biliyorsundur) bir sene arşivciik,bir sene dok. ve en., bir senede kütüphanecilik alınıyormuş.ben başladıgım sene bu kaldırıldı ve sadece kütüphanecilik olarak alınmaya başlandı.daha sonra bu isimde bilgi ve belge yönetimi olarak değişti.yani bu bölüm hepimizi kapsıyor.zaten sen kütüphanecilik bölümü mezunu sayılırsın.benim düşüncelerim bu.ama sen mezun oldugun okulda bölümünden ögren ayrıntıyı istersen...

coban48
Şef
29 Ağustos 2006 00:44

Volkanozvatan 2005 tercih klavuzuna bakarsan kütüphanecilik kadrolarına başvuru koşullarında Arşivcilik,dok. enf.,kütüphanecilik ,belge bilgi yönetimi hepsinin kodunu görürsün. Önemli olan puan üstünlüğü.Bir fark yok.Senin puanın kaç? Çevrendeki bölüm mezunlarının durumu nasıl?Fikir oluşursa iyi olur.

coban48
Şef
29 Ağustos 2006 00:50

Kültür Bakanlığı 10 tane uzman yardımcısı alacakmış.Ama ingilizce şartı var.Dil problemi olmayan arkadaşlara duyurulur.

baranali
Aday Memur
29 Ağustos 2006 11:07

ya bıktım beklemekten.hiç olmassa buraya gelen meslektaşlarımız puanlarını yazsında ona göre zamanı gelince tercihimizi yapalım.

baranali
Aday Memur
29 Ağustos 2006 17:33

ya sırf birileri gelir birşeyleri paylaşırız diye bu başlığı ilk sayfada göstermeye çalışıyorum.selamlar

coban48
Şef
31 Ağustos 2006 11:07

baranali kamupersoneli.com branş bazında sıralamayı A'dan başlayarak açıklamaya başladı.Ancak arşivcilik'i atladı. Telefon açtım. yetkili bulamadım.Öğleden sonra arayacağım.Sen çok stres yapıyorsun. Puanın iyi.2004-2006 arası puan 70.004'e kadar indi.2002de de70'e kadar inmişti.mutlaka atanırsın.şimdi olmasa ikinci atamada.

baranali
Aday Memur
31 Ağustos 2006 12:48

evet maalesef stres yapıyorum galiba.yıllardır sıkıldık artık bu sınav işlerinden.artık biran önce kurtulmak istiyorum.dediğin adrese göz atacagım.puanım ne kadar iyi bilmiyorum.ama inşallah iki yıl içinde atanırız...

volkanozvatan
Aday Memur
31 Ağustos 2006 14:30

herkese slm..coban48 benim kpss3 puanım 85.925 acıkçası geçen senelerde cok ta fazla incelemedim bizim bölümlerin yerlertirme puanlarını, sence şansım nedir?? ve bizim bölümlerin şartları nasıl,, maaş , derece, sosyal imkan vs.. bi de kadro alıp hayal kırıklıgına ugramak var..! bu konuda bilgisi olanlar varsa cevaplasın lütfn...

coban48
Şef
31 Ağustos 2006 20:55

Arkadaşlar www.kamupersoneli.com Arşivcilik'in sıralamasını yayınladı. Yarın bilgi ve belge yönetimini yayınlayabilir.Herkese iyi akşamlar...

Toplam 5824 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi