Editörler :
30 Temmuz 2014 00:36

Vitaminsiz Panda
Kapalı

bende aksıne ıonu almak ıstemıom wanted kotu gelıo bana

22 Mart 2015 12:16

berfin*meb
Kapalı

Bugün "Dünya Su Günü"

"Kuyu kuruyana kadar suyun değerini anlayamayacağız.."

***Thomas Fuller***

30 Mart 2015 16:38

teknikeleman81
Kapalı

Suyun tadı güzelse su iyidir,yani tadı güzel olan suların hepsi aynıdır,mineral oranlarıda aynıdır,boşuna pahalı suları içmeyin,ağız tadınıza en güzel gelen suyu için

12 Eylül 2015 13:59

berfin*meb
Kapalı

Damacana içme suyu ile ilgili ürküten soru : "Kaynağı neresi ?,,

18 Eylül 2015 19:31

podex
Aday Memur

erikli. diğerlerinden çok farklı tadı.

20 Ekim 2016 22:32

berfin*meb
Kapalı
03 Temmuz 2017 09:53

berfinmeb
Kapalı
03 Temmuz 2017 10:45

ekonomi.çoh.eyi
Genel Müdür

Saka Su alkali su özelliklerine sahip,içinde önemli mineraller var.Ayrıca Ph derecesi de 8,22 ,yani çok iyi.ŞOK mağazalarında satılıyor.

03 Temmuz 2017 12:28

berfinmeb
Kapalı

Suyu alırken sadece Ph değeri yeterli değil..Diğer değerlerine de dikkat etmelisiniz..

Ağız tadı önemli ama sağlık probleminize göre uygun olanını seçmelisiniz..

Önceki sayfalarda bu değerli bilgileri eklemiştik..Yine gelişmeleri takip edeceğiz..

Hatalarımız olursa konunun uzmanlarının bize yol gösterici olmalarını rica ediyoruz..

04 Ağustos 2017 13:50

giacarangi
Aday Memur

ceysu. yoksa içmemeli miyim .

04 Ağustos 2017 17:25

alsancak26
Aday Memur

Çeşme suyu.-çünkü bedava

05 Ağustos 2017 08:56

MEBAK
Daire Başkanı

eve arıtma cihazı bağlattım,onu içiyorum.çünkü su almaktan bıktım.

05 Ağustos 2017 10:17

berfinmeb
Kapalı

Başlık "Editörün Seçimi" konularına eklenmiş.

Teşekkür ederim.

05 Ağustos 2017 10:37

Suya Düşen GölgeR
Müsteşar Yardımcısı

Su alırken genellikle PH değerlerine bakıyoruz. Sudaki PH değerinin yüksek olması suyun alkali olduğunu gösterir, Bu da vücuttaki asit salınımını düşürür, bu ise vücudun fonksiyonlarını normal olarak yerine getirmesini sağlar. Bu sadece insanlar için de böyle değildir, diğer canlılar için de g eçerli, bitkilerin gelişimi konusunda PH değerleri farklılık gösterebilir, mesela PH değeri 5'in altında olduğu zaman bir bitki normal olarak gelişim gösteremeyebilir, toprağın alkali olması gerekir, PH değerinin yükseltilmesi ile mümkündür bu da. Öte yandan, PH değerinin çok yüksek olması da faydalıdır denemez, çünkü bir bitkinin gelişim gösterip, büyümesi için PH değerinin yükseltilmesi gibi düşürülmesi de gerekebilir. PH değeri bu açıdan önemli..

Bir de şu var vucuttaki asit oranını sadece su arttırmaz ya da vücudu suyla dengeleyemeyiz, yediğimiz gıdalar da artışa neden olabilir. Örneğin süt ve süt ürünleri vücuttaki asit oranını arttırır.

05 Ağustos 2017 11:28

yapma üye
Müsteşar

Çeşmelerden su içilemediği için mecburen hazır su kullanıyoruz. Suyun kaynağı, nereden geldiği üzerinde yazıyor. Mecburen inanmak zorundayız. Esasında su çok önemli bir konu. Ama gereken önemi verdiğimi düşünmüyorum. Piyasada en çok tutulan ve içimi yumuşak olan suyu tercih ediyorum.

Neden Su İçmeliyiz?

Su, hayatın devamlılığı için tüketilmesi gereken en önemli içecektir. Beyin fonksiyonları, sindirim sistemi, böbrekler düzgün çalışabilmek için suya ihtiyaç duyar.

Sağlık için en önemli faktör su tüketimidir. Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve olası hastalıklara karşı korunmak için mutlaka su içilmelidir. Yaşam enerjisini sağlamak ve daha dinç olabilmek için de yine su içmek oldukça önemlidir.

Bilinenin aksine diğer sıvı tüketimleri (kahve, çay vb.) su yerine geçmez, özellikle gün içerisinde bu kullanımlar ne kadar fazla ise su tüketimi de o kadar fazla olmalıdır.

Su cilt içinde önemli bir faktördür. Cilt kuruluklarının, yaşlanma etkilerinin ve selülit görünümünün ancak bol su tüketimi ile önüne geçilir. Ciltte dirilik sağladığı gibi gözlere de canlılık verir. Ayrıca ileride oluşabilecek hafıza yitimi riskini de azaltır.

Yorgunluk ve gerginliğin azalmasını sağladığı gibi uykuyu da düzene sokar. Hayati tehlikesi olan hastalıklar (kanser, zihinsel fonksiyonlar, kalp sorunları vs.) için ne kadar önemli ise basit gibi görünen dikkat problemi için de su tüketimi o kadar önemlidir. Günlük su tüketimi ihmal edilmemelidir.

-Alıntı-

Bu bilgiyi paylaşmak istedim.

Bu yüzden içtiğimiz suyun kalitesi çok önemli...

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim; eskiden evde, çeşmelerden akan suyu içerdik. Yemek yapardık. Daha eskiye gidersem anneannem ve babaannem suyu çeşmeden taşırmış. Ama o suyun lezzeti şimdi yok...

06 Ağustos 2017 02:53

sokrates25
Aday Memur

Damacana sular hakkındaki olumsuz haberlerden sonra tüketmiyorum. Eğer İstanbul dışında ve küçük bir şehirdeysem çeşme suyunu doğrudan tüketiyorum. Fakat İstanbul'da doğrudan çeşme suyunu tüketmiyorum. Arıtma cihazı kullanıyorum. Arıtma suları ile ilgili birçok araştırma yaptım. En azından kötünün iyisi diyebilirim. En sağlıklı su elbetteki doğrudan kaynak suları fakat bunlara erişim maalesef günümüzde çok sınırlı. Arıtma suları hakkında aşağıdaki makaleye göz atabilirsiniz:

....................

17 Aralık 2018 19:25

berfin-meb
Müsteşar Yardımcısı

Bazı suların tadını beğenmiyoruz..Ama bütün suların kıymetini bilmeliyiz..

Ürkütücü ama,

Gelecekte içme suyu kıtlığı yaşanacak..

http://www.turktime.com/haber/gelecekte-icme-suyu-kitligi-yasanacak/486280

02 Ocak 2019 21:40

ekonomik.çöküş
Daire Başkanı

Reklam yapmış gibi olacağım ama Saka suları 8,22 gibi gayet iyi Ph derecesine sahip içinde çeşitli mineraller de barındıran alkali su özelliği gösteriyor.Ben senelerdir bu markayı kullanıyorum.

10 Ocak 2019 20:40

berfin-meb
Müsteşar Yardımcısı
14 Temmuz 2019 17:51

berfin-meb
Müsteşar Yardımcısı
Toplam 64 mesaj
 
ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?