Editörler :
11 Ağustos 2011 13:51   

Yasaklı
Düğünü ucuza getirmenin yolları nelerdir?

Tavsiyeler neler? Tecrübeli arkadaşlardan öneri alalım?

11 Ağustos 2011 15:37

gonca_gul_bolat
Aday Memur

valla çok zor bi soru :) ben de evlilik arefesindeyim heyecanla gelecek cevapları bekliyorum:P

11 Ağustos 2011 17:14

molko
Aday Memur

ben evlenecek olsam kendi evimi alana kadar az ve öz eşya almaya gayret ederdim. o eşyalar kiracıysanız taşınırken haşat oluyor yazık günah.. tabi evleneceğiniz kişi ve ailesi neler bekliyor o da önemli ama borç harç aylarca taksit ödeneceğine birikim yapmanın en mantıklı yolu bu bence.

11 Ağustos 2011 22:04

botanikci
Kapalı

eğer imkan varsa düğünü orduevinde yapın derim

19 Ağustos 2011 10:19

Aslans
Daire Başkanı

beyaz eşyayı gençlik parkının karşısından spotçuladan alın ankara yüzde 35 daha ucuz sıfır ve garantili.. mobilyada seçenek çok.. kaliteli ve ucuzu sitelerde bulabilirsiniz..

04 Eylül 2011 00:43

number1
Memur

Gelin hanımı, Annenizi ve Kaynananızı İkna edebilirseniz

(%1 ihtimal) düğün yapmayın en mantıklısı. Aksi takdirde ucuza gelmez oluk oluk para akacaktır. Allah yardımcınız olsun....

04 Eylül 2011 01:18

ntorenci
Aday Memur

ilk önce oturacagınız evi belirleyin uygun kirası olması lazım.(ev gömme dolablı olursa gardırob almana gerek kalmaz.) ondan sonra oturma grubunu tül ve halıları halledin. İnsanımız yeni eve geldigi zaman ilk önce salona (oturdugun odaya) baqkıyorlar. çünkü ilk izlenim önemlidir. sonra arkadaşların dediği gibi beyaz eşyaları spotcudan alabilirsin. yatak odası alma sadece yatak takımı alabilrsin. gümüşlük filanda gereksiz şeyler. yemek takımını bernardo veya hisar filan almana gerek yok hatunu ikna edebilirsen kütahya porselenin 60 tllik takımları var ben onu kulanıyorum. düğünü yeni yaptım daha 2 ay olmadı. ama hepsinden önemlisi gelirini giderini ilk 3-4 ay sıkışık olacaksın çünkü. düğünden geleceklere güvenme benden söylemsi. bir memur arkadaşım 1 sene önce düğün yaptı 3-4 tane hacizlik borcu oldugunu duydum onun için eger eşiniz çalışıyorsa aldıgınız maaşın bir tanesi kira ve borclara gitsin. diğer kalan maaş ise evinizin ve sizin harclıgınız olsun. ben eşimle birlikte öyle yapıyoruz. allah yardımcınız olsun. düğünde de cepinizde yüklü bir miktar bulunsun benden söylemesi bizim adetlerimiz türk milleti olarak biraz agırdır.

05 Eylül 2011 12:44

neüyeadıyaa
Kapalı

en ucuz yolu evlenmemek

06 Eylül 2011 11:28

kendisi
Şube Müdürü

düğünü ucuza getirmenin yolu : fazla masrafa da kaçmadan gerekenleri alıp gözü kapamaktır. düğününün, temelini sadece maddiyattan aldığını hiç sanmıyorum .

06 Eylül 2011 19:52

dulkadirbeyi
Şube Müdürü

ankarada salon seçeneği çok 1500 tl ile 50,000 tl arasında düğün yapılabilir.

eğer tayin isteyecekseniz modalife gibi düğün paketlerindne faydalanabilirsiniz.

anafartaları çıkrıkcılar yokuşunu kullanın alışverişlerde.

08 Eylül 2011 14:32

zehihi
Aday Memur

Biz de evlilik arefesindeyiz ve ev sahibi değiliz bu sebepten de modalife düşünüyoruz, ya da sitelerde condita gibi mağazalar var böyle ebvlilik paketleri olan. İşin doğrusu kalite konusunda hiçbir fikrim yok, belki birileri yazmıştır diye baktım ama hiçkimse de almamış herhalde :) Gümüşlük, konsol falan almıyoruz biz de belki tv ünitesini bir marangoza konsol gibi kullanabileceğmiz şekilde derin çekmeceli yaptırırız diye düşünüyoruz. Beyaz eşyayı da sitelerde çok uygun göremedik biz outlet ya da media market gibi fırsat ürünü kampanyası yapan yerleri takip ediyoruz. Kütahya porselen fikrini de çok sevdim; teşekkürler. Ayrıca da çok faydalı bir konu olmuş ilgiyle takip edeceğim:)

15 Eylül 2011 21:29

brcsrdr
Şef

Ben eşimi bu anlamda hiç yormadım bileziklerimizi bile birlikte aldık birlikte ödedik dğünden 6 ay önce eşyalarımızı aldık birlikte ödedik taksitlerini.tabi ailerimiz bilmiyor bilseydi sorunlaar çok olurdu evliliğimizin ilk yılı biraz borçlu geçti ama olsun çok şükür bi yılda borçlarımızı bitirdik sonra bir araba aldık ve 10bin tl biriktirdik 6 ayda onları sattık evimizi aldık önümüzdeki hafta taşınacağız inşallah 2 yılda çok güzel yol katetik.Ama ikimizde tutumlu ve özverili davrandık ekstra şeyler almadık lüx yaşamadık biraz sabırla herşey olur.Ben eşimi çok sevdiğim için tüm sıkıntılara beraber katlandık..Rabbim hepimizin gönlüne göre versin.Eşlerinizi iyi seçin tutumlu eş evliliğin mutlu ve huzurlu geçmesinde çok önemli..

16 Eylül 2011 00:35

Söz.Katip
Kapalı

en beleşi abaza gezmek.:))

16 Eylül 2011 08:48

human4444
Yasaklı

öyle

16 Nisan 2013 13:04

tncytryk
Aday Memur

kaçırırsan sıfır masraf la bitirrsin işi :)

28 Mayıs 2013 19:46

0640
Kapalı

karşı tarafı razı edip nikah yapmak en iyisi.düğün diye milyarlarca para saçmak saflık olur.o paralara ev kurulur kalan para cebe kalır.

27 Mayıs 2015 13:16

altaybilgin
Aday Memur

Merhaba şuraya bir göz atın; gayet güzel bir liste oluşturmuş! http://forum.memurlar.net

27 Mayıs 2015 19:55

altaybilgin
Aday Memur

Merhaba şuraya bir göz atın; paratic.com gayet güzel bir liste oluşturmuş: http://paratic.com/dugunu

09 Temmuz 2015 15:44

zeydan63
Genel Müdür

düğün hediyeli olsun sorun olmaz :)

Toplam 18 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?