Editörler : Pangaea
12345678910111213»

ayazli
Aday Memur
14 Ağustos 2011 22:04

slm arkadaşlar yeni platforma katıldım 2009 tekstil müh. mezunuyum tse ne şartlarda ne zaman nasıl memur alıyormuş lütfen yardım

bissu
Daire Başkanı
15 Ağustos 2011 01:22

bencede sınav mülakat ve 2 referans...o 2 referans ne kadar büyükse şansın çoğalıyor gibime geliyor..ben de tekstil.mühüm..ama 1 kişilik kadroya kararsız kaldım..

onur_müh
Aday Memur
15 Ağustos 2011 08:38

günaydın arkadaşlar

referans kısmı nerde yazıyor söyleyebilir misiniz?

kahraman46000
Şube Müdürü
15 Ağustos 2011 09:03

Merhaba,

Memurlar.net yöneticilerinden acilen bu ilandaki yaş sınırının 35 yapılması için başlık atmasını bekliyorum.

Teşekkürler.

raptor07
Memur
15 Ağustos 2011 09:10

@Andy_Dufrense

Ben bu kurumda çalışan birisi olarak sadece burada merak eden arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum. İsteyen olursa 10 Ağustosta aldığımız ikramiyenin ve 15 Ağustosta(yani bügün) aldığımız maaşın bordlarını gönderebilirim. O zaman kimin doğru söylediği ortaya çıkar.

onur_müh
Aday Memur
15 Ağustos 2011 09:34

raptor07

tayin durumları hakkında bi bilgi verir misin bi yere atandık diyelim orda ne kadar çalışmak zorundayız? eş durumu tayinleri yapılabiliyor mu?

raptor07
Memur
15 Ağustos 2011 10:10

Tayin olayı biraz karışık. Bazen isterseniz gidemezsiniz ilk başlayanlar bir sene bir yere gidemez derler. Sonrasınında da gideceğinizin garantisi yok tabiki. Bazende bende olduğu gibi istemediğiniz halde işe başladıkttan 6 ay sonra tayininiz çıkabilir. Tamamen müdürlerin insiyatifine kalmış. Eş durumundan tayin olayı var ama dediğim gibi ilk bir sene asalet olayı olduğu için onu bahane edip kolay kolay tayin etmiyorlar. Sonrasında olabilir.

15 Ağustos 2011 10:13

Raptor 07 geçen sene sınavda neler sordular gerek mesleki gerek tse ile alakalı aklında kalan ince sorular tse ile ilgili bi yazabilir misin?senin puanın kaçtı birde kpds üzerinde durdular mı?hangi okuldan mezun olduğun üzerinde en azından bir yorum yaptılar mı?yani mülakat için tse ile ilgili çalışma dokümanlarını paylaşabilir misin?

raptor07
Memur
15 Ağustos 2011 10:37

Kpds üzerinde durmadılar. 70 aldıysan yeterli alamadıysan zaten mülakata bile kalamıyorsun. Kpss puanıda tamammen senin bölümünle ve alıcanak olan personel sayısıyla alakalı. Senin bölümünden alınacak olan personel sayısının ilk 4 katı içine girmen gerekiyor. Mülakatta zarflar oluyor oradan sen seçiyorsun. Şansına ne çıkarsa. İki tane tse ile alakalı iki tane senin bölümünle alakalı teknik sorular. TSE ile alakalı sorular için TSE nin web sayfasınındaki bilgiler yeterli olacaktır. Teknik sorular ise tamamen senin şansına çektiğin zarfa kalmış.Bildiğin yerden çıkarsa cevaplarsın. Hangi okuldan mezun olduğunu soruyorlar ama odtulüleri bilkentliler v.s. kazanır diğerleri kazanamaz diye bir kaide yok tabiki.

onur_müh
Aday Memur
15 Ağustos 2011 13:37

raptor07

başvuru formunda gerçekten iki kişinin referansı mı isteniyor? bu kişilerin nitelikleri ne olmalı üniversite hocam olabiliyor mu? yoksa kurumdan mı olmalı. ama herkesin kurumda tanıdığı olcak diye bişey yok ki...

black_hawk_33
Şube Müdürü
15 Ağustos 2011 13:45

http://www.tse.org.tr/turkish/duyuruyayin/TSEsinavyeni/personelalimilani2011.htm arkadaşlar inşaat teknikeriyim iş başvuru formunu indirdim referns kımını goremedim acaba yanlış bi yere mi bakıyorum ?

yusuf2927
Şube Müdürü
15 Ağustos 2011 17:19

raptor07 beni doğrulamış teşekkür ederim. Ayrıca o 4500TL den falan bahsedenler 20 yıllık TSE'de çalışan mühendisler. Eski maaş sisteminde bu böyle idi. Ancak yeni yapılan maaş sistemi ile kıdemin maaştaki önemi azaltıdı. Yani bundan sonra kimse o maaşları 20 yıl çalışmış olsa da alamayacak.

Yeni maaş sistemi 10 yıllık bir mühendisin maaşından 400TL götürdü. Bunu bi ay tek bi ay çifte vurursanız toplam maaşta 600TL azalaltır. Yani yeni sistemde 10 yıl çalışan bir mühendisin maaşı eski sisteme göre 600TL daha az artacak.

yusuf2927
Şube Müdürü
15 Ağustos 2011 17:22

Ayrıca 3000 ve üzeri deyen personel ya başından savmak için yuvarlama bir rakam söylemiş ya da %15 lik dilimdeki maaşı söylemiş. Daha önce de yazdığım gibi %15 lik dilimde maaş 3050TL dir (yol yardımı ile). Ancak %20 ve %27 lik dilimleri de hesap ederek ortalama alırsanız ortalama maaşın 2800 TL civarı olduğunu görürsünüz.

kamilemmi
Genel Müdür
15 Ağustos 2011 20:29

yusuf

657 yle çalşaanlar kuruma atandığı takdirde ne gibi bi yol izlicek duyduğun gördüğün bişi varmı?

yusuf2927
Şube Müdürü
15 Ağustos 2011 20:40

Bir şey görüp duymaya gerek yok. Kazanırsan başlama yazını alacaksın. İstafa edeceksin ertesi gün gelip TSE'de başlayacaksın.

kamilemmi
Genel Müdür
15 Ağustos 2011 20:47

hacı şimdi pirinç bulgur olayına düşmeyelim sonra.. 6 aylık devlet memuru olamama durumu söz konusumudur ki?

yusuf2927
Şube Müdürü
15 Ağustos 2011 20:50

Kanun açık ve net 6 ay devlet memuru olamazsın. Pirinç bulgur olayı da senin bileceğin iş. İstifa etmeden TSE'de başlama şansın yok.

16 Ağustos 2011 10:01

yusuf 2927 bu tse'nin güzel tarafları yok mu hiç yaww?sen bu kadar kötülediğine göre başvurmayacaksın herhalde..bence de tse çok kötü berbat bi kurum...

16 Ağustos 2011 14:30

Eğer yıllık maaş ortalaması (yolluklar hariç) 2800 lira ise, ben başvurmayacağım büyük ihtimalle. Çünkü 657'li bir mühendisin maaşı da 2300-2400 TL'yi bulmuş durumda. Yalnız bu maaş konusunu her halukarda açıklığa kavuşturmakta fayda var. TSE'nin sorumlu elemanı minimum 3000 TL dedi, başka maaş, ikramiye ve teşvik dışında başka ödemeler de olabilir.

yusuf2927
Şube Müdürü
16 Ağustos 2011 18:13

@su uyur uzman uyumaz

Sence bu kurum hakkında nasıl bu kadar detay bilgiye sahip olabiliyorum? Yazdığım maaş miktarını nasıl küsüratına kadar bilebiliyorum? Çünkü bahsettiğim maaş kendi maaşım. TSE sınavına başvurmak gibi bi niyetim de yok doğol olarak gönlünü ferah tut :)

Kimse başvurmasın da ben gireyim diye kurumu kötülediğimi sananlar var sanırım :) Ayrıca ben kötüleme falan yapmıyorum. Ne gördüysem ne biliyorsam onu yazıyorum. Maaşlar eskisi kadar yüksek değil. Kurum 3 yıldır maaşlara zam alamıyor. Ayrıca yeni getirlien maaş sistemi ile birlikte maaşlar kıdeme göre ciddi bir biçimde artırılması olayı sona erdi.

Bu söylediklerim TSE ile ilgili gerçekler. Bunları söylemek kurumu kötülemek mi oluyor ben anlamıyorum.

Toplam 1861 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi