Editörler : *aziyade*
13 Ağustos 2011 11:30   


Aday Memur Arkadaşların Kafasındaki Soru İşaretleri ?.

ASALET TASDİKİ HAKKINDA:

1 senenin dolmasına yaklaşık 3 hafta önce bağlı bulunduğunuz Bölge müdürlüğününüz İşletme Müdürlüğüne adaylık değerlendirme belgesini,yemin belgesini,etik sözleşme belgesini gönderiyor.Adaylık değerlendirme belgesi tam 1 sene dolduktan sonra 1.sicil amiri ve 2.sicil amiri tarafından doluyor.Eğer olumlu sicil almış isen personel birimi seni çağırıyor Yemin belgesine ve etik sözleşme belgesine imza atmak için eğer olumsuz sicil almış isen bu belgelere imza atmıyorsun.Sonrasında bu belgeler bölge müdürlüğüne gönderiliyor.Maksimum 2 hafta içerisinde Bölge müdürlüğünden PERSONEL HAREKETLERİ ONAYI ve HİZMET DEĞERLENDİRMESİ ONAYI belgesi geliyor ve asaletiniz tasdik olmuş oluyor asil memur oluyorsunuz.

13 Ağustos 2011 23:27

mincirik
Memur

peki doğum izni bu süreci etkiler mi? yani ücretsiz izne girmeden normal doğum izni süresi. bir de staj ya da genel sınav (il geneli toplu şekilde) yapılıyor mu? sürecin ne zaman biteceğini nasıl anlayabiliriz?

14 Ağustos 2011 22:37

berke2510
Şube Müdürü

Yukarıda yer verilen hükümler uyarınca;

1-Adaylık süresi 1 yıldan az 2 yıldan fazla olamaz.

2-Rahatsızlık sebebiyle doktor raporuna istinaden verilen hastalık izinlerinde memurların özlük hakları korunmaktadır.

3- Yönetmelikte sadece askerlik için özel düzenleme yapılmıştır. Buna göre; askerlik sebebiyle kesilen adaylık eğitimi askerlik dönüşü kaldığı yerden durumlarına uygun ilk eğitim grubuna dahil edilerek tamamlattırılır.

4- Rapor süresi azami adaylık süresi olan iki yılı uzatmaz.

5- Rapor süresine rağmen gerekli eğitim, staj ve sınavlar tamamlanması halinde 1 yılın tamamlanmasını müteakip her zaman adaylık kaldırılabilir. 1 yılın sonunda eğitim, staj ve sınavlar tamamlanmazsa eğitim, staj ve sınavlar tamamlanmasını müteakip 2 yılı aşmaksızın her zaman idare adaylığı kaldırabilir.

14 Ağustos 2011 22:40

berke2510
Şube Müdürü

Bu her kurum da öyle müdürlük birşey göndermiyor kendin ugraşıyorsun yapıyorsun özellikle meb de yönetmelik sizin dediniz gibi diyor 1 ay önceden takip eder ilğili birimler fakat ne takip eden oluyor nede arayan soran

14 Ağustos 2011 22:43

merttan
Daire Başkanı

Adaylık İşlemlerinin Takibi

Madde 35 - Adaylık işlemlerini yürüten birimler, işlemlerin yönetmelikte belirtilen sürelerde yapılıp yapılmadığını takip eder ve zamanında yapılması için gerekli tedbirleri alır.

Adaylığın Kaldırılması Teklifi

Madde:33-Aday memurlardan uygulamalı eğitim değerlendirmesi sonunda başarılı olduğu anlaşılanların adaylıklarının kaldırılması teklifi,değerlendirme belgesi ile birlikte adaylığın kaldırılması gereken tarihten bir ay önce; öğretmenler ve sicil dosyaları valilikte tutulan personel açısından il milli eğitim müdürlüğündeki; sicil dosyaları Bakanlıkta tutulan personel açısından ise merkez teşkilatındaki adaylık işlemlerini yürüten birimde bulundurulacak şekilde gönderilir.

Ne ilğilenen var meb özlük de ne de konuyu bilen madem bu yönetmelikler neden var kimse ilğilenmiyor yada sallamıyorsa

15 Ağustos 2011 17:44

BEYAZIT.TR
Aday Memur

askerlik konusu ücretsiz izne girer ve memuriyet dondurulur.Fakat doğum izni gibi sağlık kurumlarının vereceği raporlar ücretli izne girer ve Memuriyetiniz devam eder Sizin sorunuzda doğum izninin bitmesi gerekir ama şöyle bir kolaylıkta sağlanabilir.1 günlüğüne kurumunuza yemin belgesine ve etik sözleşmeye imza atmaya gelirseniz(bağlı olduğunuz amirlerin bilgisi dahilinde) adaylığınız doğum iznindede kalkabilir.

15 Ağustos 2011 17:52

BEYAZIT.TR
Aday Memur

merttan arkadaşım 1 senen dolduysa muhakkak adaylık değerlendirme formunun gelmesi lazım bence sen konuyu detaylı araştır.

16 Ağustos 2011 02:08

mrn_79
Aday Memur

rapor almak için doktora mazaret sunmadan direk rapor istesek doktor sorun çıkartır mı açıköğretim sınavı için memlekete gitmem gerek cuma ve pazartesi günü için 2 gün rapor alacağım sorun çıkrtmadan rapor verirmi. ayrıca bu raporu aldığımda 1 haftalık aday memur olacağım kurum izn konusunda problem çıkartırmı. yardımınız için şimdiden teşekkürler

17 Ağustos 2011 11:26

yenotamo
Şube Müdürü

DOĞUM İZNİNDE ADAYLIK KALKMAZ ÇÜNKİ TEMEL EĞİTİM ,VE HAZIRLAYICI EĞİTİM DERSLERİNE GİRİP YETERLİ PUANI ALMANIZ GEREKMEKTEDİR.STAJ BELKİ ÇALIŞTIĞINIZ GÜNE SAYILABŞLİR.ANCAK KESİNLİKLE BU EĞİTİMLERİ ALMADAN ADAYLIĞINIZIN KALKMASI RESMİ DEİLDİR.

17 Ağustos 2011 12:16

berke2510
Şube Müdürü

Rapor süresine rağmen gerekli eğitim, staj ve sınavlar tamamlanması halinde 1 yılın tamamlanmasını müteakip her zaman adaylık kaldırılabilir. 1 yılın sonunda eğitim, staj ve sınavlar tamamlanmazsa eğitim, staj ve sınavlar tamamlanmasını müteakip 2 yılı aşmaksızın her zaman idare adaylığı kaldırabilir.

Yani rapordan önce eğtimlerin tamamı tamamlandı ise her zaman 1 yılın dolumunda adaylık kaldırılabilinir

almış oldunuz rapor engel değildir .

zaten eğtimleri almamışsan rapor da alsan hiç rapor almasanda zaten kalkmaz

burda dikkat olacak husus eğtimlerdir alındımı sorun yok dur .

17 Ağustos 2011 12:18

berke2510
Şube Müdürü

http://sorucevap.memurlar.net/soru/1386/

işte link tıkla oku öğren

18 Ağustos 2011 09:48

tds_aksaray
Memur

8/7/2010 da göreve başladım. sicilim olumlu dolduruldu belgeleri imzaladım.haziranın başında kurumum, asalet yazımı genel müdürlüğe gönderdi. hala bir sonuç gelmedi :( amirlerim bir sorun çıkmayacağını ve en geç 15/7/2011 de asaletimin geleceğini söylediler ama ortada ne asalet var ne başka birşey:( yeni bakanlık oluşuncaya kadar bekler miyim sizce?

18 Ağustos 2011 12:32

saenes74
Memur

duruma göre 3 ay bile beklersin orası bakanlık ama bir şey olmaz sen emeğini hak etmeye bak.

18 Ağustos 2011 23:16

BEYAZIT.TR
Aday Memur

ASİL MEMURLUĞA GEÇİP GEÇMEDİĞİNİZİ BİMER BAŞBAKANLIKTAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

19 Ağustos 2011 16:10

ekiya
Aday Memur

ben de kaymakamlıkta çalışıyorum, 1 yılım doldu,ama ortada ne sınav var ne de asalet onayı için bir uğraş,bu kadar düzensiz bir ortam görmedim,sağlık sorunlarım sebeiyle 2 ay heyet raporu aldım, bana bu raporun adaylığımı uzatabileceği söylendi

elde olmayan sebeplerle alınan rapor adaylığı uzatır mı

20 Ağustos 2011 15:57

paramedik04
Aday Memur

adaylığım kalkmadan eş durumundan tayin istebilirmiyim. yoksa adaylığımın kalkmasınımı bekliyecem. bir seneyi geçti ama daha adaylığım kalkmadı. :(

22 Ağustos 2011 10:46

fttf
Yasaklı

ben de 5 aya yakın bir süredir memurum. temel aday memurluk eğitimimi de aldım, temel aday memur eğitimimi aldım. asalet tasdik olmadan tayin kesinlikle olmuyor mu? ve gitmek istediğimiz ilden bulunduğumuz ile gelmek isteyen biri olduğunda direkt gidebildiğimiz söyleniyor? bu ne derece doğrudur? bilen arkadaşlar, şimdiden teşekkürler.

22 Ağustos 2011 14:32

saenes74
Memur

asaletirn tastik olmadan gidemessin diye bir şey yook - eş- sağlık okul vs şartlarında gitme imkanınn var tabi kurumun gitmene izin(muafakat) verirse.eşden kısıt evli olman yeterli değil eşinin kamu kurumu veya kamu tebşebbüsünde çalışıyor olma şartı var.

22 Ağustos 2011 14:37

fttf
Yasaklı

o durumlardan hiçbiri yok da onun dışında şu yerime adam bulup gitme olayı yok mu yani? sözleşmelilerdeki becayiş gibi onu merak ediyorum bilen arkadaşlar varsa?

22 Ağustos 2011 14:57

ben71adam
Aday Memur

Aday memur askerliğini erteletebiliyor mu ? LÜtfen bu konuda yardımcı olun. kime sorsam bilmiyor. Aday memurum şu anda ve tecilm kasım sonunda bitiyor.Askerlik süremi uzatablir miyim?

22 Ağustos 2011 19:09

_Leo_
Aday Memur

s.a arkadaslar.

ben acıktan atama ile 657 tabi belediyede itfaiye eri olarak yakın bi zamanda goreve basladm. asaleti alana kadar sanırım aday memuruz. bn önlisans mezunuyum ve kasımda kendi bransımdan yerlesme ihtimalim cok yüksek. su anda aday memurm ve acıktan atamayla bi kurumdaym asaleti almadım ve merkezi atamayla kasımda kpss atamalarından tercih yapabilirmiyim? bilgili arkadaslardan rica ediyrm tşkler.

Toplam 36 mesaj
 
ANKET
OHAL'den rahatsızlık duyuyor musunuz?