Editörler :
15 Ağustos 2011 12:50   

Kişisel Bakım - Kozmetik Tavsiyeleri

Saç boyası, makyaj ürünleri(ruj,oje,far,fondoten,rimel,göz kalemi,eyeliner,maskeler...),güneş kremleri,parfüm,deodorant,...vs her konuda önerilerimizi paylaşabiliriz.

Özellikle sağlığımızı etkileyen yönlerini de belirtmekte fayda var.

Örneğin göz kalemlerini uzun süre beklettiğinizde çeşitli alerjilere sebep oluyor,gözde yanma ve kızarıklık yapabiliyor. Bunun için bol renk olsun diye fazla kalem almamak lazım. Yada daha küçük boylarda almak lazım. Aynı kalemi annenizle,kardeşinizle bile olsa kullanmamakta fayda var.Göz, oldukça hassas bir bölge.

Marka tavsiyeleri yapabiliriz yine bu bölümde.

Örneğin;

---Hangi saç boyasını tavsiye edersiniz?

---Kirpikleri dolgun gösteren bir rimel var mı?(Ben henüz rastlayamadım,hepsi uzatmakla yetiniyor.)

15 Ağustos 2011 15:13

eddaa83
Şef

sağlık açısından konuşmak gerekirse ben lens kullanıyorum ve bir lens satıcısı yıllar önce toz far kullanma, demişti. pastel far kullan. lens kullanan kişiler daha çok farkındaddır göze o kadar toz yapışıyor ki toz far kullanınca da bu tozlar göze iniyor.

güneş kremleri konusunda da kesinlikle paradan kaçmamak en iyisini almak gerek .

max factörün rimelleleri iyi derim ben.

19 Ağustos 2011 05:35

ulcura_06
Şube Müdürü

hacimli gösteren iki rimel kullandım, fiytı uygun olsun derseniz max factör 3 numara....İkinciis biraz pahalı ama rimelde paradan kaçmam derseniz lancome virtuoz...Ben bir de dıorshow diye bir rimel almıştım, sanırım christian dior du...5 -6 yıl önce 70 tl vermiştim, ama herkes kirpiklerimi takma sanıyordu...

19 Ağustos 2011 13:44

autumn3
Aday Memur

saç boyası olarak kesinlikle palette öneririm renklerini çok canlı veriyor diğer boyalardan hiç memnun kalmamıştım

rimel olarak bende diorshow duymuştum baya memnun kalan var ya da lancome bakabilirsin

19 Ağustos 2011 20:03

B0NİB0N
Kapalı

rimelde-clinuqe kullanıyorum memnunum, koyu yeşil kabı olan güzel-fiyatı 49 cıvarı

babor intensive repaır harıka bır krem, bebek gıbı surat ıstıosanız kullanın nemlendırıcı olarak. cıldınızı yenılıyor. fıyatı 204 lıra

19 Ağustos 2011 21:31

kontes2
Memur

:)

27 Ağustos 2011 21:57

_çobanyıldızı
Şube Müdürü

Kadın erkek farketmez,eğer roll-on yada deodorant kullanıyorsanız bir de deotak diye bir krem var bunu deneyin.

Roll-on yada deodorant terledikten sonra çok kötü kokuyor, ama bu deotak dediğim kremin kokusuz olanı var.Banyodan sonra sürüyorsunuz,bir dahaki banyoya kadar sürmeye gerek kalmıyor.

Çok pahalı da değil,deneyin derim.

27 Ağustos 2011 22:51

marie antoinette
Kapalı

roll-on kullananlara süper önerim var: JOLİE FRESH

tek kelimeyle süper bir ürün arkadaşlar,deodorant taşı bu,kimyasal yok,hamilelerde bile güvenli.İki boyu var küçük boyunu geçen yaz aldım taş olduğu için hala 4/3' ü duruyor,fiyaı da 10TL ' yi geçmnez.Eczanelerde satılıyor.

Bana doktorum tavsiye etti alerjim olduğu için.İnternete de inceleyebilirsiniz.

Kullanırsanız çok memnun kalacağınıza eminim...

30 Ağustos 2011 01:08

sparlek
Müsteşar

foreverliving -in bitkisel makyaj ürünleri var..hem kaliteli hemde bitkisell..kimyasal bir madde içermiyor...

04 Eylül 2011 00:06

- XXL
Yasaklı

başliği açan kışı erkek ve kozmetık urunlerıne meraklı galıba aldığın para yetmıyor suslenıp ek işe mı cıkacaksın bırader:)

şaka bı tarafa

max faktör urunlerının kalıtelı oldugunu bılıyorum kozmetıkte ama bıraz pahalı sanırsam

05 Eylül 2011 14:38

autumn3
Aday Memur

max faktöre kadar ne markalar var

18 Eylül 2011 03:01

sindy06
Aday Memur

kirpiklerinizin dolgun gözükmesini istiyorsanız rimeli 2-3 kat sürmenizi öneririm.

18 Eylül 2011 14:07

cicibebe41
Aday Memur

daha basit bi yöntem var.ortalama 50 tl ye kuaförlerde kirpik taktırabilirsiniz.ortalama 3 ay ömrü var..rimel sürmesenız de oluyo daha sonrasın da.

18 Eylül 2011 18:59

_çobanyıldızı
Şube Müdürü

Peki vücut için nemlendirici olarak ne önerirsiniz?

Kuru cilt için istiyorum bu öneriyi.Nivea vücut bakım sütü güzeldi ama arada değiştirmek lazım ürünleri.

27 Eylül 2011 14:59

dilayagmur
Kapalı

arkadaşlar dr muradın ürünlerini tavsiye ederim.kozmetik satan yerlerde bulamazsınız sadece eczanelerde var biraz pahalı ama inan degiyor.ben peelingini ve maskesini kullanıyorum pürüzsüz bi cildiniz oluyor.deneyin derim

27 Eylül 2012 14:05

nrr4835
Kapalı

cilt bakımı için vichy nin essentials serisi karma ciltlere kesinlikle tavsiye ederim özellikle temizleyicisini. fondoten oriflame ecobeauty fondoten çok iyi yeni bi ürün sayılır. siyah göz kalemi olarak flormar ultra black rimel olarak maybelline in yeni çıkan mor falsies feather look harika bi rimel kesinlikle tavsiye ederim renkli numarasız lens olarak freshlook 4 senedir kullanıyorum çok memnunum. boya olarak loreal sublime mousse boyalar harika hem uygulamasıda kolay syoss ta güzel gerçi. güneş kremi avene ve termal su. yüz kremi olarak hassas ciltlere özellikle la roche posay tavsiye ederim. essence in lipgloss ları harika gratislerde var max factor ün tombul rimeli çok güzel

29 Eylül 2012 09:44

weterinary
Aday Memur

oriflame nin kremleri allerjik değil ve çok yumuşak bi ten kazanmanızı sağlıyo.

güneş kremi olarak garnier kullandı eşim bu sene beyaz tenli kendisi. ne kızarma ne çil bu sene hiç biri olmadı. 50faktörlü sprey iz prakmayanı kullandık

03 Ekim 2012 17:37

bbbbc
Şef

dermacos kullanmayı düşünüyorum fikri olan var mı? dermatolog tavsıye ettı,içinde kımyasal yokmus.

bıde dr braunn (yanlıs yazmıs olabılırım) ürünlerini kullanan var mı?

25 Kasım 2012 21:10

gümüşinci blog
Aday Memur

bloğumda bu tür ürünlerle ilgili düşüncelerimi paylaşıyorum.gumusinci.blogspot.com

13 Nisan 2013 12:39

lale ylmz
Aday Memur

alix avien'in rimelini kullanıyorum dolgunlaştırıyor herkese tavsiye ederim.Benim için önemli olan kaşıntı yapmaması avonun rimelini alıyordum ne zaman sürsem kaşıntı yapıyordu şimdi alix avien kullanıyorum hiç bir sorun yaşamıyorum.

16 Nisan 2013 19:45

celiş
Memur

1hafta önce deiye gelen missha ürünlerini şiddetle tavsiye ederim.

Toplam 31 mesaj

ANKET
İşçilere yönelik toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlandı. Nasıl buldunuz?