Editörler :
15 Ağustos 2011 13:19   


Yasaklı
Saç dökülmesini önleyici ürünlerle ilgili tecrübeniz

bu ürünlerden gerçekten işe yarayanlar var mı? Özellikle şu hairman adlı ürünü kullanan arkadaşlar sonuçlarınızı bekliyorum.

15 Ağustos 2011 14:09

tubiii58
Kapalı

bu konudan bende dertliyim. ben daha önce bioxinin serumlarından kullandm o baya ii gelmşti.sonrasında da serumları kaldırdı firma onun yerine spray çıkardı bi tanede ondan kullandm ama serumlar kadar etkili gibi gelmedi bana. bende bi çözüm aryrm, yardımlarınızı beklyrz....acaba spray bi tane daha alıp kullansam mı :S

15 Ağustos 2011 14:20

fttf
Yasaklı

ben de bioxcin kullanmadım da biomeen kullandım. biraz faydası var gibiydi ama yine de tam olarak dökülmeyi durdurmadı. benim istediğim dökülmeyi tamamen durduracak hatta mümkünse yeni saç çıkaracak bir şampuan :) ayrıca şu saç ektirme tecrübesi olanlar da yazarsa sevinirim. işe yarayacağına emin olduktan sonra maddiyat hiç önemli değil benim için.

15 Ağustos 2011 14:46

tubiii58
Kapalı

biomeni de bioxcinden snra kullanmştm daha ucuz olduğu için:)) ama bioxcin daha ii gelmşti bana. bide kullandığn şampuann içine ezilmş sarımsak koy derim ben o da baya ii gelio. minoksil varmş sanırım bide ben onu kullanmadm bayanlarda yan etkisi fazla die duymştm ama bi ark kullandı bayada saçları çıkmış belli oluyodu bi deneyeblrsn yani

15 Ağustos 2011 15:07

eddaa83
Şef

bioxcin bana da iyi gelmişti. bir de şampuanı sıklıkla değiştirmek saç dökülmesine sebep oluyor sanırım.

bir arkadaş sarımsaktan bahsetmiş ben de onunla ilgili bir şey duymuştum. yıllar önce bizim bir komşunun oğlunun saçlarında bayağı bir dökülme başlayınca annesi saç bölgesinde jiletle yaralar açmış. ( kötü bir durum biliyorum) sonra açtığı yaralara sarımsak sürmüş ve çok iyi geldiği söylenmişti.

15 Ağustos 2011 15:31

ekrtl
Aday Memur

Saç derisini kanatıp sarımsak sürme olayınının işe yaradığını duymştum ama olmazz!!!

ben yıllar önce rogain kullanmştm, netten temin etmiştim ve bu spreyi ege üniv. prof. 1 yakınıma tavsiye etmişti. İkimizde kullandık 6 ay gibi bir süre ve gerçekten dökülmeyi durdurduğu gibi yeni saçlar da çıktı şimdi ise minoksil kullanıyrm, gayette memnunum, zamanla yeni saçlar çıkar mı bilmyrm ama dökülmeyi kesiyor.

15 Ağustos 2011 15:40

fttf
Yasaklı

sarımsak olayına "kafam" takıldı :) yok gerçekten işe yarayacağını bilsem deneyebilirim ama onun da kokusu kalmaz mı? minoxili ben de kullanmıştım ama bir aya yakın kullandım ve pek bi farklılık göremeyince bıraktım, demek ki daha uzun süre kullanmak gerekiyor. ama yorumlara bakılırsa erkekler için yine minoxilden iyisi yok herhalde.

15 Ağustos 2011 22:57

iro_expert
Kapalı

Erkeklerdeki saç dökülmesini anladımda bayanlarda hiç duymamıştım

Yani kel bayan hiç görmedim :D nasıl oluyor bu ya?

15 Ağustos 2011 23:05

tubiii58
Kapalı

anlaşılan sen baya geri vitesten takip ediyosn hayatı

15 Ağustos 2011 23:27

iro_expert
Kapalı

Olabilir belkide ben bayanları gözümde çok büyütüyorum, rapunzel gibi sırma saçlı , uzun saçlı. prenses gibi düşlüyorum her bayanı. Böyle

kel felan duyunca bir garip oldum.

15 Ağustos 2011 23:54

eddaa83
Şef

benim kelleştiğimi falan düşünüyorsan benimksi normalden fazla saç dökülmesiydi. kellik değil. ama bayanlarda da bazen saçlarda bayağı açılmalar olabiliyor.

15 Ağustos 2011 23:58

eddaa83
Şef

bir tane bayan arkadaşımın saçlarında bayağı bir açılma vardı. İstanbul, Zeytinburnu Olivium'un ilk katında bir eczane var. Orada saçlarıyla ilgili ölçümler yaptırdı.Bir makine midir, nasıl bir şeyse. Bir kere ben de onunla gitmiştim. O eczacının verdiği ilaçlar çok işe yaramıştı. ama ilaçlar bayağı para tutmuştu.

16 Ağustos 2011 15:35

kendisi
Şube Müdürü

asıl ürün, kendi psikolojimizi bozmamak .

bir çok kişide gördüm ,kafaya fazla bir şey takmayan

dertlerini nerdeyse bir günde yaşayıp diğer güne

bir şey bırakmayanlarda (irsi de değilse,başka bir

hastalıktan kaynaklanmıyorsa) saç dökülmesi

oldukça az oluyor.beyazlama bile fazla olmuyor

zamanın ilerlemesi ve bunla beraber hayata giren

bir çok gerekli/gereksiz etken psikolojiyi doğrudan

etkiliyor.bilgisayar mı çöktü ,bilgilerin mi kayboldu ,

boşver kurtarabildiğini kurtar kurtarmadığın kalsın .

facebookta sevgilinle mi tartıştın ,ayrıldın mı

üzülme boşver ,hayat devam eder

dışarı çıkarken ,evdeki lambaların açık kaldığını mı

sanmaya başladın, boşver relax ol. (evden

uzaklaşırken gülümse ,"ütünün fişinin takılı

olmasından iyidir" diyerek pollyannacılık yap gerekirse)

arkadaşın yeni bir şey aldığında, sende yok diye

kıskançlık krizlerine mi giriyorsun , boşver

"alamadığım zaten benim değildir" de ,geç .

(sonuç olarak saç sahibi olmamak daha kötü)

bu ve benzeri sürü etken. rahat olamak önemli.

bir diğer konu saçların kandan beslendiğini de

unutmamak lazım .kandaki değerler şaçı etkiler.

bu ne anlama geliyor ? :

iyi beslenmeliyiz >> yeterli ve dengeli

yaşanılan kimi sorunlar, problemler kişinin yemek yemesini etkilediği anda zincirleme reaksiyon başlıyor demektir.

17 Ağustos 2011 01:04

zeki.müren
Daire Başkanı

sarımsak (bu da bir ürün sayılır)

babam keldi, amcam kel, dedem kel, ağam kel, paşam kel, kel, kel, kel...babam keldi dedim ama neden bilmem, amcamdan ve dedemden daha az keldi. örnek vermek gerekirse; amcamla dedem, süleyman demirel tarzı kellikten mustaripken, babamın kelliği daha çok esat kıratlıoğlu tipi kellikti. esat kıratlıoğlu'nu bilmeyen genç nesiller için bir görselimiz var.

babam, saçının sol tarafındaki saçları uzatıp sağa doğru tarıyor ve böylece kafasında adeta pazar filesi taşıyormuş gibi bir görünüm arz ediyordu. kafasında, babasına ve kardeşine nazaran daha fazla kıl ve bir adet pazar filesi taşıyan babama "bu gürbüz saçların sırrı nedir?" diye sorduğumda, "sarımsak" demişti, "2 diş sarımsak, ama yutmayacaksın. saçlarını kazıtacaksın. sonra, havanda ezdiğin 2 diş sarımsağı kafana sürüp biraz bekleyeceksin. bu kürü birkaç kere uygula, saçların gürleşecek, daha az dökülecek" demişti.

o zaman da lisede okuyorum, okulun tatil olmasını nasıl sabırsızlıkla beklemeye başladım, anlatamam. hesabım şuydu, okul tatil olunca saçları kazıtıp bu sarımsak kürünü uygulayacaktım. 3 ayda saçlarım da 3-4 cm uzayacak, okula tam dazlak kafa ile gitmemiş olacaktım. okul bitince babamın çılgın tekniğini uygulamaya karar verdim. babamın eski model, bıçağı çıkan bir traş başlığı vardı, yeni bir jilet taktım, önce makasla elimden geldiğince saçları kısalttım, sonra kalan kısma sabun sürdüm ve jiletle daldım kafaya. iş bittikten sonra kafama bir havlu sardım, mutfağa gittim, havanda 2 diş sarımsağı ezdim, banyoya döndüm, sarımsakları avuçladım, yağını ellerime iyice bulaştırdım ve 2 elimi kafama götürdüm, sonra... sonrası acı, ama öyle böyle değil, kelimelere dökülemez. 30 yaşıma geldim, ömrümde böyle bir acı hissetmedim, sanki beynimin içine şiş sokuyorlardı, acıdan bayılacaktım, beynim uyuştu, kafam uyuştu...

özet geçer misin lütfen? diyenler olabilir. özeti şu, birisi size "kazınmış kafaya sarımsak sürünce saçlar gürleşir" falan derse, ardınıza bakmadan hemen uzaklaşın oradan. orada acı var, elem var, gözyaşı var.

17 Ağustos 2011 14:16

kochamcie
Memur

Arkadaşlar öncelikle ne tür bir saç dökülmesi sorununuz var önce bunu belirlemelisiniz

1.mevsimsel veya strese vb.dayalı saç dökülmesi

2.erkek tipi-kalıtsal saç dökülmesi

Eğer ilk bahsettiğim türde bir saç dökülmesi varsa bazı şampuanlarla dökülmeyi durdurabilirsiniz.Ancak ikinci tür yani erkek tipi saç dökülmesi varsa,babanız,dayıniz vs kelse siz de ona çekmişseniz sizde de benzer kellik oluşabilir. Bu tür saç dökülmesinin kesin çözümü tamamen dökülme olduktan sonra saç ekimidir. Ancak saçlar seyrekleşmeye başladığında bazı ilaçlarla dökülmeyi yavaşlatabilirsiniz ama kullanacağınız ilaçları bıraktığınız zaman dökülme yine başlar. Yani ilaçla kesin çözüm yoktur.

Gelelim ilaçlara: ben üniversite yıllarımda bioxcin serum ve şampuaninı 1 yıla yakın kullandım ama faydasından çok zararını gördüm hem maddi anlamda ciddi para harcadım (serumları pahalıydı) ama dökülmeyi durdurmayı bırakın daha da arttı,ayrıca omuz ve sırt bölgesinde kıllar çıktı. Faydasını görenler vardır ama nette bir araştırma yapsanız ne kadar şikayetçi olan var görürsünüz.

Faydasını göremeyince bioxcini bıraktım. Kırkland minoxıdili keşfettim.iki yıla yakın süredir kullanıyorum ve faydasını gördüm saç dökülmesini durduruyor 4 aydan sonra da saç çıkartıyor.kesinlikle tavsiye ederim.

Saç dökülmesi tedavi süreci sabır isteyen uzun bir süreç. Bu konuda bolca bilgi edinmek isteyenler cilthekimi sitesine bakabilirler ben ordan yararlanmıştım

17 Ağustos 2011 15:47

aniceman
Daire Başkanı

annem de bir kaç yıl önce saçta dökülmeler başladığında televizyonda mı duymuş ne. 15 tane kadar ceviz kabuğunu 1 litre suda kaynatıp onu saçına sürmüştü bir süre de bu başlığı okuyunca o aklıma geldi. oldukça işe yaramıştı hem dökülmesi durmuştu hem de saç miktarı mı arttı, saç tellerinin hacmi mi arttı bilemiyorum.

hiçbiri olmadıysa annem sihirbaz oldu :)

17 Ağustos 2011 16:34

fttf
Yasaklı

aniceman o da güzelmiş :)o taktik de belki işe yarayabilir ama onu sürekli yapamam. yani bana daha pratik şeyler lazım. bir de şu hairmanin sitesinde kök hücreyle ilgili epey bir şey yazmışlar ama şimdi bir de onu alıp denemeye de çekiniyorum açıkçası. zaten o ürün bu ürün derken iyice suyu çıktı. onu kullanan arkadaşlar varsa yazarlarsa sevinirim. çünkü kök hücre diğer hücreleri kopyalayıp çoğaltabiliyormuş. yani ben de o sitenin yalancısıyım :)

18 Ağustos 2011 18:26

tulaaay
Memur

3 yıldır bioxcin kullanıyorum.kullandığınız gün etki göstermiyor tabi ki.mucize beklemeyin.ama sabırlı olup kullanmaya devam ederseniz saç tellerinizin nasıl kalınlaştığını dökülmenin nasıl sonlandığını kendi gözlerinizle göreceksiniz.ben daha ucuz bir ürüne geçiş yaptım bundan bir kaç ay önce.çok kısa bir süre kullanmama rağmen yeniden saç dökülmesi başladı.şu an bioxcinle tekradan toparlanmaya başladı

19 Ağustos 2011 11:37

fttf
Yasaklı

buradaki yorumlara bakınca kadınlar içn en etkilisi bioxcin oluyor herhalde erkekler için de minoxil.

24 Temmuz 2012 09:18

Baybars1303
Yasaklı

-Benim saçlarım dökülüyor, alnım baya bi açıldı. Bu biraz da genetik ama bunu yavaşlatabilen yada azaltabilen bi ürün olup olmadığını çok merak ediyordum....

- Saçı tamamiyle dökülmüş bi arkadaşım vardı , bi ürün kullanmaya başlamış ve resmen saç çıkmaya başladı. Gözümle görmesem inanmazdım. Bende bugün spariş verdim bakalım

Kullandıkça burdan son durumu güncellerim. Eğer işe yararsa marka ismi de verrim.

-başka şunu kullandım verim aldım diyebilecek var mı?

24 Temmuz 2012 11:20

Baybars1303
Yasaklı

?

Toplam 217 mesaj
 
ANKET
Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya'nın, ortak yayın öncesinde bir otelde, görüşmesini etik buluyor musunuz?