Editörler : Lanet
17 Ağustos 2011 00:21

Hangi marka elektrikli şofbeni önerirsiniz?

termosifon veya tüplü şofben değil elektrikli şofben almak istiyorum kullananlar hangi markadan memnun olduklarını veya olmadıklarını nedenleriyle yazabilir mi?

Nagehan Gül
Memur
17 Ağustos 2011 10:09

Arzum marka kullnaıyoruz biz evde. Daha önce Tüplü şofben kullanıyordum asla yerni tutamaz ama kendi alanında iyi bence. ben memnunum.

svmshn
Şube Müdürü
19 Ağustos 2011 23:30

tüplü şofben biraz riskli o yüzden istemiyorum. yorum için teşekkürler

*** göksu ***
Yasaklı
22 Ağustos 2011 18:47

ihlas ın elektrikli şofbeni ni öneririm

kendisi
Şube Müdürü
23 Ağustos 2011 04:22

evet ihlas markasını düşünün. neredeyse arıza bile çıkarmıyor.5 emniyetli olmasıda ayrı bir konu.

sinifcii
Şube Müdürü
24 Ağustos 2011 04:17

cemsan kullandım çok iyi ısıtıyordu

crabnet355
Müsteşar
24 Ağustos 2011 04:26

Aurada güzel. Sanırım ihlasın alt markası

babil_86
Daire Başkanı
27 Ağustos 2011 22:11

beko nasıl arkadaşlar?

albina102
Aday Memur
29 Ağustos 2011 02:45

ihlas yıllardır kullanıyoruz hiç bir problem yok ve de faturaya çok yansımıyor

gazi060625
Aday Memur
29 Ağustos 2011 03:47

ihlas 170 tl

arzum 120 tl

kesinlikle arzum öneririm görüntü ve sağlamlık açısından çok memnunum

BJK 1903
Kapalı
29 Ağustos 2011 20:22

bahsettiğin elektirikli şofben kazanlı olanlardansa şayet demirdökümden şaşma derim,

öncelikle demirdökümün bar oranı diğer markalara göre daha yüksek yani şohbene gelen su tazikli oldugu zaman 10 bara kadar sorun yaşamıyosun, ama diğer markalarda buna bağlı olarak fazla basınçlı sudan dolayı kazan dışarı su veriyo ama demirdökümün bar oranı yüksek oldugundan bu sorunu çok zor yaşarsın.

ama unutma kazanlı elektrikli şofben alcaksan şayet, her türlü su sayacına tazik düşürücü taktırmak durumundasın malum sular çok tazikli geliyo ve bu aletlerin en büyük düşmanıdır bu.

- XXL
Yasaklı
04 Eylül 2011 00:07

elektırıklı ıse ıhlas

doğalgazlı yada tuplu ıse demırdöküm

gel de içme 1 a
Müsteşar Yardımcısı
15 Ocak 2012 15:17

arkdaşlar arzumun elektrikli şofbenini kullanıyorum ama sorun yaşıyorum. suyu kapamadan şofbeni kapatmak gerekiyor, şofbeni açmadan da suyu akıtmak gerekiyor. bunları da bana teknik servis söledi... az önce de şofbenden yoğun dumanlar çıktıı ve koku geldi.. hemen kapatığ sigortayı indirdim. sanırım bir şeyler yandı.. yetkili servis de açmıyor teli pazar olduğu için...

oturduğum bina çok eski acaba tesisatta mı sorun var yoksa şofben de mi sorun var bilemedim.

şofben almak gerekirse hangi şofbeni önerirsiniz? kışın ısıtma sorunu yaşatmayacak bir şofben hangisi?

alptuğ-1453
Memur
16 Ocak 2012 22:23

Mrb. Kendim elektrik öğretmeniyim ilk önce şunu söylemek istiyorum şofbenler elektrik konusunda acımasız aletlerdir yaklaşık olarak 3.kademede 7000 Watt enerji harcarlar ( aynı anda 3 tane bulaşık veya çam. mak. çalışıyor gibi dahada değiştirecek olursak 20 wattlık lambalardan aynı anda 350'si birden çalışıyor gibi) Bu sebeple ilk aşama olarak standart eski ev tesisatları şofbenin elektrik gücünü kaldıramaz... Şofbenin vanasını açmadan elektriğini açarsanız rezistansını yakabilir..Yine suyu şofbenden önce kapamamalısınız... Şofbenin sigortasıda C-32 amper olmak zorunda yoksa 2. veya 3. kademede sigorta devamlı olarak atabilir... kullanılan kablo kesitininde 2.5 mm olması gerekiyor... Sizin şofbende büyük ihtimal rezistanslar koku çıkarmış olabilir aşırı ısınmadan dolayı...Arzum şofbende iyi bir marka ancak Arçelik şofbenleri tavsiye ederim....Ancak hangi şofben olursa olsun uygun sigorta değeri ve uygun bir tesisat olmadığı sürece istenilen performansı göstermez...

mucit_1818
Aday Memur
18 Ocak 2012 09:30

sayın alptug 1453 verdiğin bilgilerin bir kısmı yanlış termosifon demiyor elektrikli şohben diyor siz Şofbenin vanasını açmadan elektriğini açarsanız rezistansını yakabilir..Yine suyu şofbenden önce kapamamalısınız demişsiniz şohbenler de rezistanslara elektrik kademe anahtarı ve swic üzerinden gelir ve bu swic su basıncı sonucu diyafram lastiklerinin genleşmesi ile swic kontaklarını birleştirir yani şohbenin vanasını acmadan elektrigi acarsak rezistansı yanmaz.

szlşmlisınıfçı
Daire Başkanı
21 Ocak 2012 16:21

geçenlerde bizimde bu şekilde koku vs geldi duman çıktı..söküp açtım merakımdan:):):)anlamam ama.. kademe düğmesinin kablosu yanmış..söktüm servise götürdüm kablonun ucunu kesip taktıtamam şimdilik sıkıntı yok..kaçak vs olur mu dedim..olmaz dedi ama insan yinede tereddüte düşüyor...elektrik sonuçta..

23 Ocak 2012 12:38

Bu işin içinde ergenekon parmağı var gibi geliyor.örgütlü bir iş.araştırma safhasındayım

stapedius
Aday Memur
24 Ocak 2012 04:39

banyo ani su ısıtıcısı konusunu çok arastırmıstım cemsan marka aldım memnunum tavsiye ederim

gel de içme 1 a
Müsteşar Yardımcısı
14 Şubat 2012 19:48

valla ben şofbeni her açtığımda patlayacak diye korkuyorum :(

bu arada görüşlerini söyleyen arkadaşlara teşkürler.

servis geldi halletti şofbeni ama bilemiyorum yani içime sinmedi hiç sanki patlıcak gibi geliyor :) patlasa ölür müyüm :) :)

14 Şubat 2012 21:12

biz eve ihlas şofben aldık ve çok kötü 3.derecede bile çok az ısıtıyır suyu azaltınca ancak ısıtıyor.ama arzumun şofbeni 2.derecede bile çok iyi ısıtıyor bence

gel de içme 1 a
Müsteşar Yardımcısı
16 Şubat 2012 20:13

bizim şofben arzum ama 3 de ancak ısıtıyor o da serçe parmağım kadar akıyorrr :( öyle idare ediyoruzz :(

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi