Editörler :
18 Ağustos 2011 02:22   

Gözde keratokonus hastalığının tedavisi...yardım edin...

arkadaşlar ben prof.dr.ömer faruk yılmaz beyin muayenehanesine gittim.bana alman göz hastanesinde keraflex ve crosslinking ameliyatlarını olmam gerektiğini smyledi..3200 euro ya yapılıyomuş ameliyat..daha önce bu ameliyatı olan varmı?tehlikelimi?tavsiyeleriniz bekliyorum....

18 Ağustos 2011 11:09

umutsuzlar yurdu
Memur

benim yengemde keretakonus hastası,ve doktor hastalığının üçüncü ewresinde olduğunu söylemişti.sert lens kullanmaya başladı,gözlük artık çare etmiyordu çünkü.sert lens kullanalı bbir yıl oldu ve gözünde 2 numara küçülme olmuş,3. ewreden 2. ewreye gerilemiş.henüz numarasındaki bu gerileme haberini öğrenmeden doktorumuz bizede bu ameliyattan söz etti.türkiyeye daha ilk kez geliyormuş,amerikadan yapılıyormuş.cornea tabakası güçlendiriliyormuş.böyleliklede hastalık geriliyormuş.fiyat olarak kendi astası olduğumuz için tek göz 2.500 dedi.tabi sonra sert lenslede yol kattetiğimizi öğrenince kayde bile almadık diyebilirim.geçmiş olsun...

18 Ağustos 2011 11:32

renüg
Aday Memur

eşimde aynı hastalık vardı yaklaşık 5 yıl önce kornea nakli oldu bu ameliyattan yaklaşık 2 sene sonrada hem nakil olan göz hemde diğer göz lazerle ameliyat yapıldı şu anda durumu iyi fakat göz numarası tam sıfırlanmadığından dolayı gözlük kullanmaya devam ediyo ama eskye göre numarası çok düşük.gözlük kullanmasının nedeni astikmatının sıfırlanamaması

21 Ağustos 2011 02:25

faruk7077
Şef

ameliyat konusunda bu doktora güvenmelimiyi.yardımlarınız için teşekkür ederim...

24 Ağustos 2011 18:56

faruk7077
Şef

cevap lütfen korkuyorum...

06 Eylül 2011 21:48

yılkı atı 903
Kapalı

croslinking tedavisi tek göziçin 40 dakikalık bir operayondur. uv ışınları ile vitamın damlası takviyeli bir operasyondur. fiyat olarak 1300 ila 2500 lira arası değişiyor tek göz için. devlet ödemiyor bu hastalığın parasını burda ayrı bir fiyasko

07 Eylül 2011 00:30

hehehehe
Aday Memur

ablam 1 ay önce bu ameliyatı oldu.operasyon sırasında hiç zorluk çekmemiş. acı falan duymamış.ama sonra ilk üç gün çok zorlandı, gözüne takılan lens alındıktan sonra rahatladı. ankara dünya göz hast.de oldu. 1500lira cvrnda. görme düzeyi her geçen gün iyiye gidiyor. ama gözlük kullanmaya devam edecek.korkmana gerek yok. dünya gözü de bir araştır istersen. orada keratokonus merkezi fln da var. şimdiden geçmiş olsun ..

04 Mayıs 2014 16:16

faruk7077
Şef

ameliyat oldum hastalık durdu fakat bu gözlükten kurtulamıyorum..lens öneren var önermeyen var...napcamı şaşırdım..gıda takviyesi fln kullanan varmı acaba?

25 Mayıs 2015 03:25

fencipol0684
Memur

hangi ameliyatı oldunuz? nerede oldunuz? bilgilendirirseniz sevinirim.benim sadece keratakonus şüphesi var ..

23 Ocak 2019 22:20

drkalix
Aday Memur

istanbulda sezgin ceylan hoca var.en iyisi o keratokonus konusunda...

24 Ocak 2019 13:17

Vonalı525
Aday Memur

Ben bu hastalık yüzünden ikm sağlık raporu alamadım nasıl yapıcam bilmiyorum

Toplam 10 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?