Editörler :
22 Ağustos 2011 00:47   


Hangi şampuanı önerirsiniz?

arkadaşlar merhaba bugün marketten elsevenin komple onarıcı 5 şampuanını aldım henüz denemedim fakat internette saçları çok döktüğü yönünde bazı yorumları okudum.saçlarım ince telli,mat ve çok kuru.düzleştirmekten zaten saçlarım dökülmeye başladı:(sizce bu şampuan nasıldır yada hangisini önerirsiniz?

22 Ağustos 2011 01:24

UMAROV
Kapalı

5 liralık şampuan için konu mu açıyosunuz

Yakında tuvalet kağıtlarıyla ilgili başlık açılırsa şaşırmam!

22 Ağustos 2011 02:28

imam bayildi
Aday Memur

:)

22 Ağustos 2011 11:55

neden_neden
Şube Müdürü

''Beş liralık şampuan için konu mu açılır'' diyen sayın arkadaşım şampuan 5 liralık olabilir ama benim saçlarım daha değerli bu yüzdende konu açmaya değer bulmuşum ki konu açmışım.ayrıca forumda sadece buzdolabı, çamaşır makinası yada diğer elktronik eşyalar için konu açılır diye bi kural vardıda ben mi görmedim?sağlığım açısından önemli olduğunu düşündüğüm için konu açtım cevap vermek zorunda değilsin.Bu arada bayanmısın bilmem ama ''bayanlar için saçları çok değerlidir!''

arkadaşlar sağlıkla ilgili olduğunu düşünerek tavsiyede bulunursanız çok sevinirim.

22 Ağustos 2011 13:02

burcuburcuburcu
Müsteşar

neden_neden o şampuanı kullanmadım bilmiyorum ama yılların verdiği tecrübeyle şunu söylemek isterim.

Saçlarıma gözüm gibi bakarım.

Öncellikle her şampuan her kişinin saçında aynı etkiyi yaratmıyor. Senin saçını dökerken ötekinin saçına iyi gelir.Deneyip görmek lazım. Bir de sürekli şampuan değiştirmeyi doğru bulmuyorum.Tatildeyken kullandığım şampuanı bulamamıştım başka bir şampuan aldım saçlarım kepeklendi neyseki kendiminkine geçmemle yeniden düzeldi.

Saç dökülmeleri de genelde saç kremlerinde oluyor. Banyoda saç kremi kullanmak yerine banyo sonrası saç kremleri saçların daha az dökülmesine neden oluyor.

Ben Schwarzkopf Gliss ürünlerini kullanıyorum liseden beri.

Yani şampuanı deneyip öyle öğrenebilirsin.

22 Ağustos 2011 18:46

neden_neden
Şube Müdürü

teşekkür ederim Burcu cevap verdiğin için. deneyip görmek en mantıklısı umarım saçlarım dökülmez:(

22 Ağustos 2011 21:01

kırmızı_çilek
Memur

loreal'i kullanırım ben hep, değiştirmem.

22 Ağustos 2011 21:14

öz-nur
Müsteşar Yardımcısı

sn neden _neden sizi anlıyorum saç olarakta sorunlar yaşayan biri olarak.benim saçlar kuru ve dalgalı olduğnu için fazla uzun kullanamıyorum.tararken problem oluyor krem kullanmadanda olmuyor.Gerçi bir senedir saçlarımı bile boyamıyorum.Bitkisel şampuan kullanmaya başladım.Otacının ürünü saçınıza uyğun olanı alın.Benimki otacı lily olanı kullanıyorum .tekrar krem kullanmaya gerek yok .şimdilik menmunum yani...isterseniz deneye bilirsiniz.

23 Ağustos 2011 17:25

ferhathan
Aday Memur

valla ben bioxcin kullanıyorum,banyodan sonrada bioxcin forte spreyini kullanıyorum saçlarım kendini buldu diyebilirim.başta bi işe yaramıyor diye düşündüm ama 2 ay gibi kullandım baktım alttan alttan saçlar çıkmaya başlıyor,gaza geldim bide spreyini aldım...saçlarımın dökülmesine karşı almıştım ama ölü saç köklerinide canlandırıyormuş...

23 Ağustos 2011 23:13

Ynsemre
Daire Başkanı

Zigavus marka şampuanı tavsiye ediyorum.Saçları kuvvetlendiriyor ayrıca anti bakteriyel etkiye de sahip.Yaklaşık bir senedir kullanıyorum saç dökülmem durdu diyebilirim.Piyasada küçük ve büyük ambalajlarda satılıyor.Kesinlikle yan etkisi yok.Denemek isteyen küçük kutuda olanını alarak gönül rahatlığıyla deneyebilir.

23 Ağustos 2011 23:30

Ayine2
Aday Memur

Sebamed ya da bioxcin tavsiye edebilirim. Ama tabii işe yararlığı saçtan saça da değişir.

24 Ağustos 2011 04:21

crabnet355
Müsteşar Yardımcısı

Bioxcin benim saçımı cansızlaştırıp döküyor

24 Ağustos 2011 11:06

YaşadikcaOyunaDahilm
Daire Başkanı

Head and shoulders, çıktığı günden beri kullanıyorum çok memnunum

24 Ağustos 2011 12:03

dmuh
Genel Müdür

Elseve in balsam kremli şampuanı eskiden çok güzeldi, özellikle boyalı saçlar için. Son ürün durumu nedir bilemiyorum. Ürün seçerken reklamlara kanmayın, elidor berbat bir marka mesala ama şakır şakır reklam yapıyorlar, ben pantene kullanıyorum yıllardır, koyu yeşil olanını, bende mavisi yani temel bakım olanı çok kötü etki yaptı,saçlarım kuru olmadığı halde kuru saçlar için olanından çok memnun kaldım. Biraz şans işi her şampuan herkese aynı etkiyi yaratmaz. Şampuanınızı yılda bir değiştirin derler; ama bazen değiştirmemek daha iyi geliyor.

Bir de şampuanı mümkün olduğunca az kullanın, ne kadar iyi olsa da saçı yıpratıyor.

24 Ağustos 2011 12:16

mmrmel
Aday Memur

Benim kullanmmadığım şampuan Türkiyede yok,O şampuan kafanda saç bırakmadığı gibi derini döker,Head and shoulders ve pantenin aquasını önerrim bu ara...

24 Ağustos 2011 12:29

elara01
Genel Müdür

the body shop un zeytinyağlı şampuanı ve saç kremi mükemmel tek kelime...

24 Ağustos 2011 12:59

bayan_carisma
Genel Müdür

hc

24 Ağustos 2011 13:27

tırtıltırtıl
Aday Memur

walla bi kozmetikçiden bi krem aldım... adını sınra yazyım şimdi hatırlayamıyorum .3senedir kullanıyorum . duştan önce saça sürüp 5 dk bekliyorsun . ondan sonra yıkıyorsun . ama şu bi gerçek bu krem mükemmel bi krem ... kesinlikle tavsiye edecem bana unutuurmayın yarın falan adını yazayım ... eve gidince bakarım...

24 Ağustos 2011 14:04

minhox
Aday Memur

matrix biolage hydratherapie şampuan kesinlikle öneririm fakat sadece kuaförlerde satılıyor ve biraz pahalı bir şampuan. Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum gayet memnunum.

24 Ağustos 2011 14:22

trkçeöğr123
Aday Memur

şaçlarıma çok önem veririm. bi kaç şampuan denedim. en iyisi pantene.şu anda aquasını kullanıyorum çok memnunum,tavsiye ederim.pantene aqua headen shoulderstan daha iyi diyebilirim.

24 Ağustos 2011 16:20

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı

Arap şampuanı. Birleşik Arap Emirlikleri'nden getirttim. Harika bir şampuan, saçlarım ahenkle dans ediyor. Ayrıca yanında Arap sabununu da hediye verdiler.

Toplam 160 mesaj
 
ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u, önceki Ak Partili bakanlara göre, başarılı buluyor musunuz?