Editörler : Cüneyt Barışoglu
01 Eylül 2011 02:44   


boşanma durumunda tayin isteyebilirmiyim

kocamdan boşandım, çocuklarımdan 1 tanesinin velayeti babasında kaldı mahkeme haftasonu ve bayram tataıllerının 2. günleri görmem için karar verdi fakat ayrı şehirlerde olduğumuz için çocuğumu bu zaman dilimleri içerisinde göremiyorum bu sebepten dolayı çocuğumun ikamet ettiği şehire tayın istiyebilirmiyim?

01 Eylül 2011 04:25

' ÇOTANAK '
Başbakan Müsteşarı

Hangi kurumda çalışıyorsunuz?

01 Eylül 2011 13:43

enyakısıklıATT
Şef

mben öretmenım eşim sağlık personeli

01 Eylül 2011 14:16

' ÇOTANAK '
Başbakan Müsteşarı

1-Bulunduğunuz yerde zorunlu çalışma sürenizi doldurdunuz mu ?

2-Ailenizde, yani anne ve babanızdan birisi bakıma muhtaç mı ?

3-Aileniz ile çocuğunuzun ikamet ettiği il aynı il mi ?

....

01 Eylül 2011 16:59

dadayu
Memur

boşanma kararını ekleyip bu durumu da dilekçe de belirtip personel genel müdürlüğüne gönderin dilekçenizi. komisyon red verir muhtemelen. direk bakanlığa gönderin.

02 Eylül 2011 04:16

enyakısıklıATT
Şef

görev sürem doldu herhagıbı zorunlu görevım yok

boşandığım için şuanda yanlızım

annem ve babam yaşlılar ama bakıma muhtaç değiller annem ve babamın olduğu şehirde ikamet ediyor şuanda çocuğum ama annem ve babam çocuğa annelik yapacak durumda değillerkı zaten bende çocugumu görmek istiyorum

02 Eylül 2011 12:05

serdumen84
Aday Memur

dadayu kadın öğretmenim diyor sen komisyon red verir falan diyorsun. alemsin. hanımefendi siz boşuna buralarda akıl danışmayın. buradakilerin aklı kendine yetmiyor. siz verin dilekçenizi ilgili yer neresiyle olup olmadığını zaten göreceksinizdir.

02 Eylül 2011 22:20

enyakısıklıATT
Şef

nasıl bi dilekçe vermem gerekiyor boşanma durumu tayını kaldırılmış 2006da benım durumum mazeret tayınınemı giriyor olaganüstü halleremi,

Mesaj

boşanma davası kesinleştı karar kagıdı elime ulaştı 2 çocuğumuz vardı 2 yaşındakı benım yanımda 5 yaşındakı babasının velayeti altında kalacak çocuğumu görmem için mahkeme haftasonları 09.00 ila 14.00 arası, resmi tatıllerin 2. günleri 24 saat yanımda kalmasına hükmeti bu hükümler boşanma davası sonuç metninde aynen yazıyor.

boşandıktan sonra eski eşim tayın yapdı dolayısıyla çocuğumuda yanında götürdü 11 saatlık mesafedeyım çocuğumu göremiyorum hem ben hem çocuğum çok madur olduk eğer böyle tayın yapamayacaksamda enazından başvurmak istiyorum olumsuz bi karar çıkması durumunda mahkemeye gıtmeyi düşünüyorum ins. gerek kalmaz.

04 Eylül 2011 12:34

' ' ' heybeli melek
Aday Memur

Mahkeme kararlarında "aynı şehirde olmaları halinde ..... günleri", "ayrı şehirde olmaları halinde ise .... günleri" çocuğun alınarak karşı tarafa verilmesine dair hüküm yazılı oluyor..

Atama yönetmeliğinizde ayrıca bir hüküm varsa ne ala, eğer böyle bir hüküm yoksa, 657 sayılı DMK'ye göre de bunu mazeret olarak bildiremezsiniz.

Ancak kanunda mazeret olarak kabul edilmemiş olması, sizin tayininizin çıkmayacağı anlamına da gelmez.. Sonuçta tayini onaylayacak olan çalıştığınız kurumdur. Kurumunuz red kararı verirse, konuyu idari yargıya taşıyarak oradan sonuç almaya çalışmanızı tavsiye ederim.

05 Eylül 2011 09:43

enyakısıklıATT
Şef

mahkeme kararında ayrı şehirlerde ise diye bi hüküm yazılı değil :(

06 Eylül 2011 11:05

katibe80
Aday Memur

Mahkeme kararını temyiz etmeyeceğinize dair dilekçe vermediyseniz kararı temyize götürebilirsiniz, temyiz dilekçesinde eski eşinizin tayin olup gittiğini, mahkeme hükmünün uygulanamayacağını da özellikle belirtirsiniz...

06 Eylül 2011 15:19

enyakısıklıATT
Şef

temmize gitmeyecegime dair dilekçe verdim karar çıktı ve nüfüstan düştüm adımı fakat benim derdim davayı bozmak değil bu sebepten dolayı mazeret tayını yapmak sonuta bakmakla yükümlü olduğum çocuğumun yanına gitmek istiyorum bikaç avukatla görüştüm velayetin kimde olduğu önemli değil çocuğun velayeti annede olsa annelik sorumlulukları babada olsa babalık sorumlulukları

(eğitim sağlık beslenme barınma gibi sorumlulukları çocuk reşit olana kadar anne ve baba karşılamakl yükümlüdür karşılamaz veya karşılayamaz durumda ise sosyal devlet çocuğun bu ihtiyaçlarını karşılamak için alabilir t.c.k) boşanma durmundada anne yada baba bu sorumlluklardan azledilmiyor yada velayet kimde ise ona derolmuyor boşanmış olsa bile velayeti alamayanın tarafın 1. derece çocuğu yasal varisi oluyor.

bu sebeplerden anladığım kadarıyla boşanmış olsam bile annelik yapmak zorundayım çocuğuma fakat 11 saat uzaklıkta mahkemının belİrlediği zamanlarda çocuğumun yanında olamıyorum BAKMAKLA YÜKÜMLÜ OLDUĞUM KİŞİYE 1000KM UZAKTAYIM DİYE YANINA TAYIN YAPABİLMEM LAZIM DEĞİL Mİ?

07 Eylül 2011 09:35

katibe80
Aday Memur

Tayin için kurumunuza başvurup red kararı aldınız mı? aldıysanız eğer idare mahkemesine dava açabilirsiniz kararın iptaline ilişkin gerekçeniz de belli zaten. Bu durumda tayininiz yapılabilir diye düşünüyorum.

07 Eylül 2011 23:51

enyakısıklıATT
Şef

öncelikle teşşkürler ilginiz için; tayin içinde bakanlıktan olumlu görüş aldım ve BAKMAKLA YÜKÜMLÜ AİLE YAKINI olarak velayeti babada fakat reşit olmamış çocuğun sayılabileceğini belirttiler buna ilişkın dilekçemi verdim iyi formlar.

08 Eylül 2011 09:34

dadayu
Memur

serdumen84

Adlet Personeli forumunda olduğumuz için adliye personeli sandım ve ona göre cevap verdim...

Herkesin aklı yeterli sen merak etme. Birazcık nezaket lütfen.

17 Kasım 2011 23:23

selcukdervisoglu
Aday Memur

Emniyet personeliyim ve aynı gerekçeyle tayin istedim şimdi cevap bekliyorum. Cevap olumsuz gelse bile idare mahkemesiyle kesin olumlu sonuçlanacağına eminim. Çocuğumun velayeti annede ve işi gereği 1000 km uzağımda ikamet ediyorlar. Mahkeme her ayın birinci ve üçüncü pazar günü "kişisel ilişki tahsisine" karar verdi. Tabiki bu durum maddi imkansızlıklar ve mevcut izin durumlarının yetersizliğiyle imkansız hale geliyor. Anayasanın 41. maddesinde çocuk haklarının düzenlendiği bölüm var aynı zamanda 1995 yılında resmi gazetede yayınlanıp yürürlüğe giren Birleşmiş milletler çocuk hakları sözleşmesinin 19-3 maddeside çocuğun ayrı olduğu anne yada babasıyla kişisel ilişki kurulmasının engelleyemeyeceğini açıklar. Taraf devletler buna uymak zorundadır. bu saydığım maddeleri dilekçelerinize eklemeyi unutmayın. Allah yardımcınız olsun.

06 Ocak 2014 17:20

bbaarriiss
Aday Memur

enyakısıklıATT dilekçenin sonucu ne oldu?

07 Ocak 2014 12:25

bbaarriiss
Aday Memur

mebin görüş yazısını verebilir misin?

Toplam 17 mesaj
 
ANKET
Spor giyimde en çok hangi markayı tercih ediyorsunuz?