Editörler :
01 Eylül 2011 16:58   

Kapalı
Korkulan Ölüm Türü?

ben mesela bogularak ölmekten korkarım hep sebebini bilmiyorum ....

01 Eylül 2011 22:00

leydiiimm
Kapalı

ben ölmekten deilde öldürülmekten korkarım valla. canımı alan rabbim olsun onun kudretinden hikmetinden sual olunurmu o kulunu acımasızca öldürürmü rabbim kullarının gazabından kullarınıda şeytanın şerrinden korusun (amin)

01 Eylül 2011 23:35

gül_veda
Kapalı

ölecegiz işte sonucta hangi ölüm tatlı olur ki,en son azrailin de canını allah alacakmıs yani herkes ölümü tadacak bu dünyada

01 Eylül 2011 23:43

leo-da-vinci
Aday Memur

yanarak ölmekte bana korkutucu gelmiyo degil...

01 Eylül 2011 23:45

gül_veda
Kapalı

evet etten kemikten canlılarız sadece gözümüzü koruyan kaç melek varmıs ölümden herkes korkar.cünkü bilinmezliktir ölüm ve bilinmeyen herseyden cok korkarız

02 Eylül 2011 14:41

**sude**
Editor

Ölümün kendi, biz insanoğluna korkunç geliyor. Ölümü düşününce nasıl, ne şekilde öleceğimiz değilde. Daha çok yok olacağımız ve aşık olduğumuz dünyayı bırakacağımız aklımıza geliyor.

Ölümün çeşidi değilde ölmek korkunç bize göre bence..

02 Eylül 2011 15:08

Levent114
Şef

Bir zamanlar bende boyle dusunurdum Sude.

Ancak,okudukca,bunun boyle olmadigini ogrendim ve inandim.

Kur'ani dikkatle okuyunca,orada, "size sah damarinizdan daha yakiniz"

"her gece olursunuz" mealindeki ayetleri okuyunca,olum'un bir son olmadigina inandim.

Insan olumlu degil Sude.Sadece,bu sahnedeki rolumuzun sonu, gidecegiz ve ruhen tekamul surecimizi tamamlamak icin yeniden gelecegiz.

Elbette sarkisinda anlatildigi gibi.

Korkulan bence olumun bizatihi kendisi degil, olum seklimiz.

02 Eylül 2011 15:42

birfikirbiryorum
Kapalı

Korkulmayan ölüm türü ?

korktuğunuz bir ölüm türü varsa, başka türlü ölümlerden korkmuyorsunuz demek midir?

ölümün korkmadığınız hallerde gelmesi durumunda ölümden korkmuyorsunuz demek midir?

Ölmekten değil ama, ölüm şeklinden mi korkuyorsunuz?

03 Eylül 2011 16:42

**sude**
Editor

Sayın levent114, zaten öldükten sonra dirileceğimize inanıyorum. Burda problem yok.

Sadece ölüm şekli ne kadar önemli, neden korktuğumuz ölüm şekilleri olsun diye düşünüyorum. Sonuçta yanarak ya da boğularak ölsek daha mı az acı çekeceğiz. Sonuçta nasıl ölürsek ölelim, mutlaka acı çekeceğiz. Bundan kurtuluşumuz yok..

Acısız ölüm yok, aslında ölüm şeklini düşünürken acı çekmekten mi korkuyoruz?

03 Eylül 2011 19:07

Levent114
Şef

Hayir,

Ani ve sok olumden.

Bir tovbe istigfar edemeden,kirli gitmekten,vicdanini yeteri kadar temizleyemeden,yapmis oldugun sana aci veren seyleri duzeltemeden gitmekten soz etmistim.

Yoksa belki olum 2-3 dakika surer ama bilincin kapanmasi saniyelik is.

03 Eylül 2011 22:55

mıcrobio
Kapalı

Ben en çok yıldırımdan korkarım , insanın başına yıldırım düşmesiyle ölmeside korkunç bir ölüm türüdür bence.O anı yaşamanın korkusu paniği ve bunun yanında ölümün acısı.Rabbim korusun cümlemizi( Amin )

Kaç kişide vardır bu korku bilmem ama haziran ayında duyduğum bir haberden sonra daha da korkar oldum.

Haber:

29.06.2011

Uganda'da, okullarına yıldırım düşen 22 öğrenci ile 1 öğretmen öldü.Yerel polis sözcüsü, başkent Kampala'nın yaklaşık 260 kilometre batısındaki okula yıldırım düşmesi sonucu yaşları 7 ile 16 arasındaki 51 öğrencinin de yaralandığını bildirdi.

Kampala'nın yaklaşık 320 kilometre kuzeybatısında bir başka okula da dün yıldırım düşmesi sonucu 37 öğrenci ile 2 öğretmenin yaralandığı kaydedildi.

Meteoroloji yetkilileri, okulların yüksek yerlere inşa edilmiş olması ve paratonerleri bulunmadığı için yıldırım düştüğünü belirttiler.

Uganda'da geçen haftalarda da yıldırım düşmesi sonucu az 38 kişi hayatını kaybetmişti.

03 Eylül 2011 23:22

Levent114
Şef

Sn.Microbio,

Bu korkunuz yersiz.

Insan vucudu, belli bir aciyi tolere edebilir, daha yuksek bir aci halinde, beyin salteri kapatir.

Sanildigi gibi aci veren bir sey degil bence elektrik soku.

Bogulmanin cok aci verici bir olum sekli oldugu yazilir,yine be bilemem.

Dr.Arkadaslara sormak lazim, morfine hangi noktadan basliyorlar..

03 Eylül 2011 23:37

mıcrobio
Kapalı

Ne kadar korkunç olduğunu yada olmadığını bilmek bence pek sonucu değiştirmez zaten bu tür korkular insanın kazalar sonucu yada gözlemleri sonucu elde ettiği korkulardır, pek sık aklıma gelmese de bazen düşündüğüm olur belkide çocukluktan gelen bir korkudur.

04 Eylül 2011 11:44

beyazgolgekılıç
Memur

Boğulma ve yanarak ölme uzun sürüyormuş

uykuda ölüm kulağa daha hoş geliyor:)

04 Eylül 2011 18:44

&&&,06neslihan06,&&&
Yasaklı

Aslında benim korkum ölüm değil,arkamda kalanların çekecegi üzüntüdür,gerçi bu yüzyılda ölüm'ün acısı bir kaç gün sürüyor ve insanlar yapıları gereği unutuyorlar oda ayrı bir konu ya neyse:))

İşin ironisi bir yana,yanarak ölen insanlar görmek zorunda kaldım ve müdahale edememenin ÇARESİZLĞİNİ en acı çekilde yaşadım,kazada ölen insanlar gördüm,can çekişen halleri yürekleri yakıyor,astım krizinden ölen insanlar gördüm:((IM)kalp krizinden ölen insanlar gördüm:(( ölüm'ün her şekli çok yakıcı ve yıkıcı:((

04 Eylül 2011 18:47

&&&,06neslihan06,&&&
Yasaklı

Pardon düzeltiyorum MI olacaktı,bir de küçük bir çocukken göle düşen bir çocugun ailesi tarafından kurtarılmak istedigi halde tüm çabalarına ramen kurtarılamayıp ölümünü gördüm çok üzülmüştüm:(( çocuk yüregimle ölümü sorğulayıp babama ,baba bir daha canlanmaz mı diye sormuştum:(

08 Eylül 2011 13:43

birfikirbiryorum
Kapalı

Benim normallik ölçülerimin çok üzerinde ve çok çeşitli ölümler görmüşsünüz.

Mesleğinizle alakalı değil ise etrafınızda olmak, isteyeceğim son şey olur doğrusu.

09 Eylül 2011 23:26

caslı
Aday Memur

yanarak ölmek...

10 Eylül 2011 02:40

tarihci09-82
Yasaklı

Aşkı hiç yaşayıp hissedemeden yaşlanıp eceliyle ölmek çok korkutucu geliyo bana...

11 Eylül 2011 02:25

KaTiLR0ME0
Genel Müdür

Kamyon çarpması.. :S:S

15 Eylül 2011 10:46

quercus44
Şef

çok tuhaf bir bölüm ayrıca başlıklar oldukça enteresan korkuyodum ölümden yazıları gördükçe korkum kat be kat arttı tayinim çıktı doğuda ücra bir yer polis ve asker için oldukça zor ölümü düşündümde elbette olacak yarın yada yıllar sonra trafik kazası yanarak yada boğularak hatta düşman kurşunuyla aslında çok korkuyorum fakat gerisi çok daha önemli onu biliyorum salih bir amel iyi bir insan olarak insanlar tarafından i bilinen biri olarak ölmek isterim dünyadaki tüm görevimi yerine getirdikten sonra SONSUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUZ aleme geçmeden önce a birde çocuk tabi dünyaya bir emanet bırakmak isterim ecelimmmi yaklaştı nedir tuhaf tuhaf konuşmaya başladım ayan mı oluyor ne

Toplam 60 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?