Editörler :
31 Ocak 2013 00:33

vietnamli
Memur

Merhaba arkadaşlar bir daire aldık şimdi kombi alacağız kafamız karıştı ev brüt 160 m2 , net 135-140 m2. Toplamda 7 petek var irili ufaklı. Evin yalıtımı var. Mobil sistem denilen sistemmiş. Borular yerden geçerek odalara dolaşıyor.

Bu şartlarda bana nasıl bir kombi önerirsiniz acaba?

Yardımcı olursanız sevinirim.

10 Şubat 2013 14:32

sinifcii
Şube Müdürü

markası ne olursa olsun yoğuşmalı olsun çok tasarruflu annemler evini 200 liraya ısıtamazken yoğuşmalı kombili ve yalıtımlı evi olan bir akrabamız evini 110 liraya çok güzel ısıtıyor metrekare olarak evler birbirine çok yakın hesabını sen yap

11 Şubat 2013 20:59

FabianErnst
Kapalı

Demirdöküm Aden kombi var bizim evde. Her kombide sanırım ısıtma alt limiti 30 c olmuyor bazılarında 40c'den başlıyor. Demirdökümde bu olay var, kışın hiç kapatmadan kullanıyoruz eve gelince gerekirse 40c'ye yükseltiyoruz.. En soğuk 3 ayda ortalama 150 TL fatura ödüyoruz.

17 Haziran 2013 15:00

izale-i şuyuu
Genel Müdür

Adanada oturuyorum evime kombi almak istiyorum acaba nasıl bir kombi önerirsiniz arkadaşlar evimde 90 m2 çok büyük değil yani tavsiyelerinizi bekliyorum...

02 Temmuz 2013 14:49

maaslari
Aday Memur

baymak kombi kullanıyorum şu ana kadar pek şikayetim olmadı sadece arada sırada su soğuyor bu beni deli ediyor 

03 Temmuz 2013 09:23

ISIKAYHAN
Şube Müdürü

vaillant

08 Temmuz 2013 10:33

eksperonur
Aday Memur

140 metrekare iç anadolu bölgesinde evim var. Malum kış soğuk geçiyor fakat evim yalıtımlı. Hangi marka kombi önerirsiniz ?

07 Ağustos 2013 00:44

aayykk
Aday Memur

Artık çoğu üretim çinde yapılıyor. Alırken yakıt tasarrufunu önemsemeyin çünkü ülkemizde çoğu evler yalıtımsız derme çatma evler. Bu tip evlerde isterseniz %50tasarruf yapan cihaz alın o ev için faydasız olacaktır. Tasarrufu yalıtım ile sağlayın ev içi dekoratif straforlar var bunların faydasını görürsünüz. Bu yalıtımdan sonra yoğuşmalı kombilere yönelin. Ama en büyük tasarruf arıza yapmayan kombiyi seçmek veya arıza yaptığında yedek parçası ucuz olan ürünü seçmek. Bu yüzden alman markalarını seçerseniz hem yedek parça fiyatları döviz kuruna göre değişken oluyor hemde "kaliteli" üretim yaptıkları için pahalı oluyor. Tavsiyem ne çok kaliteli ve pahalı bir kombi seçin(pahalı kombinin tamiri de pahalı olur) ne de sık arıza yapan ve iç yapısı çoğunlukla plastik olan ucuz kombiler seçin. İnternette araştırın, son kalitede buderus marka kombiyi alan bir kullanıcı garanti süresi biter bitmez 600 lira bedelinde bir baca fanı arızası ile karşılaşıyor. halbuki ortalama 150 lira bu arızanın bedeli. Arıza yapmayan bir kombi yok; arızası ucuza mal olan kombi var. Bu yüzden pahalıya ve ucuza kaçmayın en çok alınan ürünü seçin ve ısrarla türk malı alın. Siz istediğiniz kadar çabalayın bir kombi asla iki senede yakıtta 450 lira tasarruf yapamaz. Ama kombiyi baştan iyi seçerseniz ve bakımlarını ihmal etmezseniz, Yalıtıma ve ısı israfına önem verirseniz En ucuz harcamayı siz yaparsınız. Ayrıca tesisatta çok önemli içine gün ışı almayan folyolu plastik tesisat veya en kaliteli olan bakır tesisatı seçin. Tesisat içi kirlenme yakıt harcamasını artırır. Tesisat temizliğini senede bir defa yaptırın mutlaka(bakır tesisat 2-3 senede bir). Bakım ve tesisat temizliği hesaplı olursa kendini bir senede amorti edebilir. Konu hakkında daha detaylı bilgi için

www.ersinservis.com sitemizi ziyaret edin ve kombi hakkında daha detaylı bilgiye sahip olun.

17 Eylül 2013 13:54

hero15
Kapalı

viesmann tek geçerim

15 Ekim 2013 15:31

azize-14
Yasaklı

1+1 sıfır ev aldım hangi kombiyi önerirsiniz?

arkadaş 1 aydır kullandığı baymak marka kombiyi (22000 kcal )1000 liraya verebiirim dedi,kendisi yoğuşmalı alacakmış

ne dersiniz?

17 Ekim 2013 12:07

özdenbaydaş
Aday Memur

arkadaşlar sakın DAXOM almayın servisi berbat hizmeti berbat ayrıca ürün hiç bir şeye yaramıyor .

17 Ekim 2013 12:14

özdenbaydaş
Aday Memur

arkadaşlar sakın DAXOM almayın servisi berbat hizmeti berbat ayrıca ürün hiç bir şeye yaramıyor .

20 Aralık 2013 11:26

azize-14
Yasaklı

demirdöküm kombi almayında ne alırsanız alın....

26 Aralık 2013 15:33

hançerkıran
Aday Memur

şebreçağ taktırmış olduğun ferroli nasıl memnunmusun bende düşünüyorum

07 Mart 2014 21:41

sinetografy
Aday Memur

2 kişi aynı marka ve de aynı model ve de aynı gün içinde taktırdığımız kombi (ki markası viessman gülen model) için söyleyebileceğim tek şey şudur ki kombi almak ŞANS işidir. benim kombimi her neredeyse her yıl servis elliyor masraf üzere masraf parçalaları da oludukça pahalı yaw... diğer kişinin kombisinde büyük sorun yok. sonuc bi da da viessman kombi almammmmm..... siz alırsınız almazsanız bilemem ama habu baa ders olsundur daaaa....kendime not: servisi arıcam yine cihaz yine bozuldu şaka gibi ama değil hakketen bozuldu yawwwwww

07 Mart 2014 22:54

sinetografy
Aday Memur

düzeltme cihazın marakası viesman değil vaillant...

21 Nisan 2014 11:55

meteufuk
Aday Memur

alarko yu tavsiye ederim

23 Haziran 2014 14:30

Manga K.
Genel Müdür

Baymak Star Bridge kombi taktırıyorum. Kombi konusunda çok bilgi sahibi değilim umarım iyi birşey taktırmışımdır. Bilgi sahibi olan arkadaşlar ya da baymak kullananlardan bilgi almak istiyorum. Teşekkür ederim... Bu arada zaten memleketim çukurova sıcak memleket ve ev sıfır yalıtımlı...

12 Şubat 2015 18:56

candela
Kapalı

ferroli var şuan Allah bildiği gibi yapsın onları

yarın kombi alacam ne tavsiye edersiniz?

14 Mart 2015 21:39

webmaster7042
Daire Başkanı

Evim ALttan Isıtma- Ev Brüt 170 m2 Net 130 m2. Ayrıca evin yalıtımı çok iyi ve ara katYoğuşmalı mı Yoğuşmasız mı Önerirsiniz?

Toplam 196 mesaj

ANKET
'Barış Pınarı Harekatı'nı destekliyor musunuz?