Editörler : oto-danisman-expert
07 Eylül 2011 22:55

Nissan Qashqai 1.5 dci almayı düşünüyorum.nasıldır kullananlar yorumları

Ben uzun zamandır bu aracı düşünüyorum.motoru ekonomik renault un dci motoru.daha önce megane almıştım çok az yakıyordu.ama şimdi suv düşünüyorum.vergi ve yakıt avantajı olan en iyi araç bu gözüküyor.iç konforu pek beni tatmin etmesede diğer bilgileri paylaşalım derim.yol tutuş konfor vs.

- XXL
Yasaklı
08 Eylül 2011 23:08

dızel ve bıraz donanım eklersen 55 bın lırayı gecer sıfır fıyatı

2 yıl bınersın sonra sıkılıp satarsın 40 bıne:)

ılla suv tarzı dersen honda H-RV ler var 2000-2004 modelş arası temızlıgıne gore 20-25 bın arası bulursun.

sonucta honda lpl olursa tadından yenmez sıkılıp satsan bıle 2 bın lırayı gecmez zararın zaten dusecegı kadar sudmus fıyatları

Ozden_42
Şube Müdürü
09 Eylül 2011 02:42

Bu aracı bende düşünüyordum.Arkadaşımın abisi aldı arka koltuğa bindim,bütün fikrim değişti.Oturduğunda arkaya direk kafan tavana yapışıyor.Çok dar içi.

Başbuğ Ata
Kapalı
11 Eylül 2011 11:00

Motorunun yetersiz geldiği söyleniyor

"denge"
Müsteşar Yardımcısı
14 Eylül 2011 00:13

youtube da güzel bir video var. aşağıdaki cümleyi youtube da yazıp izleyebilirsiniz.

Nissan Qashqai 1.5 dci Test, D spor Bolum1

japon arabası olmasından dolayı benim baya gözüm tuttu bu aracı. bu tür araçlarda 1.5 dizel seçeneği bir bunda var birde dacia da var zaten. diğer SUV markaları hemen 2000 motoru koymuşlar. şu vergi dilimleri yüzünden en fazla 1.6 motor seçeneklerine bakıyoruz mecburen. başbakanımız bir iyiliğide bu vergi dilimlerinden yapsa bize.

g-k-h-n
Kapalı
14 Eylül 2011 00:15

nissan cok dayanıklı arabadır yakıt olsun vs olsun dayanıklılık dizayn vb süper arac konforlu arac güçlü araç...sıfır mı dusunuyorsun ıkıncı el mı...

Başbuğ Ata
Kapalı
14 Eylül 2011 01:23

Motoru reno motoru,

yakıt iyi ama kullananlar motorun ufak kaldığını söylüyor.

g-k-h-n
Kapalı
14 Eylül 2011 10:46

evet reno ıle aynı hemen hemen ve zaten aynı teknolojı...benı de nıssanda en cok uzen olay bu cunku fransız arabalarına yakın olması ortak ar-ge yaapması ve uretmesı..:(

nıssan honda yı örnek alıyoruz dıyen bı fırma ama renoyla ortak..o cok uzuyor benı..:(((

"denge"
Müsteşar Yardımcısı
16 Eylül 2011 02:03

bugün qashqai ile test sürüşü yaptım. arabaya gerçekten hayran oldum. konfor, sürüş zevki, ses yalıtımına bayıldım. şu an imkanım olsa hiç düşünmeden hemen alırım.

özden42 arkadaşın dediği aklımdaydı. showroom daki aracın arka koltuğuna oturdum boyum 1.80, normal şekilde oturmama rağmen başım tavana değmedi ama daha uzun boylular için arka koltuk sıkıntılı olabilir.

SUV segmenti araçların hemen hepsinde 2000 motor var. bizde araç vergileri yüksek olduğundan, hem yakıt bakımından hemde vergi bakımından 1.5 dci motorlu qashqai çok çok ideal.

tabi insanlar araç alırken 2.elinide hesaba katarlar. böyle bir araç aldığın zaman; ha deyince satamazsın ama yıllarca konforlu adam gibi arabaya binersin. zaten yok 2.eli yok 5.eli yok yedek parçası diye diye ömrümüz gidiyor. şu üç günlük dünyada birazda içimize sine sine araba kullanalım inşaallah.

ünigs 1.2
Yasaklı
16 Eylül 2011 16:50

ben sadece motor sesi hakkında yorum yapabilirim.

Çünkü çıplak gözle ve çıplak kulakla aracın yanından geçerken insanı en çok etkileyen şey o motor sesi..

kabul dizel motordur ekonomiktir vsvs.

iyi de o ses ne be kardeşim.

adam jeep tarzı bi alete biniyor.biraz hava yapacak. ama tırtırtır..

beni rahatsız etti açıkcası.

görünüşü on numara ama.

ahmet99
Daire Başkanı
17 Eylül 2011 10:45

ben 2.el düşünüyorum.sıfır almak bu araçlarda çok kayıp demek 2010 model tekna 10000 km civarında 42-45 aralığında kışın buluyordum.alırsam gene kışta alacam.test sürüşüde yapacam.denge ye katılıyorum.şu kısa dünya hayatında armudun sapı üzümün çöpü demeye görek yok.şimdiye kadar 13 araba aldım.14.bu olacak inş

daryush_shayegan
Aday Memur
17 Eylül 2011 13:26

ALMA.(KULLANICIYIM)

"denge"
Müsteşar Yardımcısı
17 Eylül 2011 22:22

neden almayalım?

sebep(ler)?

sorensen
Şube Müdürü
20 Eylül 2011 15:17

japon sonuçta ve nissanın bence en güzel arabalarından biri.sanırım sunderland,ingiltere de yapılıyo. reno dizeller az yakar ama 100 binden sonra sorunlar diz boyu.ayrıca fazla performans bekleme sadece götürür o aracı bu motor.ama ben olsam alırdım 100 bine yaklaştı mı elden çıkarırdım.veya 4x2 nissan alacağıma 40bin liraya 4x4 dacia alırdım .sonuçta aynı motor ve dağ taş demeden sürerdim.

brera
Kapalı
20 Eylül 2011 16:00

ya allahınızı severseniz geçin bunları ya.. renault dahil 100.000 geçip de servisden çıkmayan kaç araba gördünüz. dizel kullanmayıp da dizelleri kötülemeyi bırakın artık

arkadaşım kaçak mazot la symbolü 200.000 e kadar kullandı sonra sattı

ahmet99
Daire Başkanı
20 Eylül 2011 22:01

bende renoyu sevmem ama adamlar iyi motor yapmış arkadaş.ben ford cmax dizel aldım araba 45000 de turbo ötmeye başladı.ford servislerinden yediğim kazıklardan sonra tövbe ettim.nissan japon konfor konusunda Almanlar gibi olamaz.ama suv tarzı vergisi yakıtı düşük ulaşılabilir araç bir kaç tane ya dacia alacan ki bence tipsiz ve içi hoş değil.ya çin aracı yada nissan.ben zaten alsam eb fazla 2 sene kullanırım.şimdiye kadar 13 araç değiştirdim.en uzunu 14 ay en kısasını 7 gün kullandım sattım

- XXL
Yasaklı
20 Eylül 2011 22:11

ben fransız arabalarını sevmem

araç yeni daha bi kaç yıllık millet iyice bi kullansın 100 bınlerı gecsın bakalım neler çıkacak görelim sonra karar verelim

sonuçta motoru reno motoruysa ben korkarak yaklaşırım

brera
Kapalı
20 Eylül 2011 22:19

2.0 dci lar değil ama 1.5 dci lar sorunsuz.bakımını zamanında yaptırıp yakıtına dikkat edip sorun yaşayan kaç 1.5 dci gördünz

- XXL
Yasaklı
20 Eylül 2011 22:23

sorun görmesek yazmayız zaten

reno ya bi düşmanlığım yok

şu an sorun görmezsin araban yeni galiba ben 100 bin ve sonrası km ler için konuşuyorum.

aracı yeni alıpta keyifli binmek ayrı.

herkes sıfır araç alıp binemiyor.

brera
Kapalı
20 Eylül 2011 22:26

benim aracım yeni ama rastgele almadım. arkadaşım da 1.5 dci symbol vardı. urfa da kaçak mazottan başka almaz bakım yerine sadece yağ değiştrirdi. 200. 000 km deydi ve sorun çıkarmadı. bu şekilde de sattı.

- XXL
Yasaklı
20 Eylül 2011 22:33

benim abimdede sembol vardı

hep euro dizel kullandı hep bakımlarını yaptı

gözü gibi kullandı

3 bin harcadı araba düzen tutmadı en son 3 binlik daha bi masraf açtı sonunda takasa girdi kurtuldu bu kangrenden

bende sembolun benzinlisini kullandım yok memnun kalmadım 1 yıl zor dayandım

Toplam 50 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi