Editörler :
13 Eylül 2011 16:06   

Devlette yüksek mühendisle lisans mezunu arasında derece,maaş,iş farkları..Yardımm

Merhaba arkadaşlar.Ben bu sene yüksek lisansa başvurma konusunda kararsız kaldım.Devlette çalışmak istiyorum yüksek lisansın bana bir getirisi oluyor mu?

13 Eylül 2011 16:19

nededunne
Genel Müdür

Çok büyük(!) getirileri var 8/1 deyken yüksek lisansı bitirirsen 8/2 olursun maaşın 1,5 tl artar... (Normalde 1 den 2 ye geçmek için 1 yıl çalışmak gerekir)

13 Eylül 2011 16:24

nededunne
Genel Müdür

HAAAAAAAAAAAAAAAAAAA BİDE DOSYALARA İMZA ATARKEN BRANŞINA YÜK.MÜH. YAZARSIN :)

13 Eylül 2011 17:13

kimyamühendisi06
Şef

Tam üslubunu anlamadım ama galiba çok büyük getirileri yok=))Sence yapmamalı mıyım?

13 Eylül 2011 18:47

zaferozt
Kapalı

aynen arkadasında dediği bidi 1 kademe atarsın yanı onuda nolmalde 1 yıl çalışarakda atlarsın 1 tl gibi bi maaş artışı olur aylık maaşında yani yazık bosuna olmus olur bide işyerinden izin falan alayım diye ugrasırsın bosuna amirinle takışmış olursun ve genelliklerede sana sinir oldukları için yuksek mezunu oldugun için tum işleri sana verir amirin gıcıklıgına.yani boşu boşuna zaman kaybından başka bişey değildir yukseklisans işi devlet sadece lisansa bakar bide yüksek lisans yapacagın dal lisansla aynı olması lazım kimya ise kimya müh. yani lisans kimya yuksek çevre vs. olamaz

14 Eylül 2011 00:22

ilhami32
Kapalı

ama bence ileriyi düşünecek olursan yakın gelecek zamanda yüksek lisans, lisans seviyesine inecek tabi lisan da ön lisans.

bunun yansıması özel sektörde başladı, bir 10 yıl sonra kamuyada yansır

14 Eylül 2011 08:54

aqcakocali
Aday Memur

baştan daha 300 lira harç ödedim. 3 senede bitse 1000 tl yapıyor. 1000 ayda telafi eder heralde. arçların böyle olduğunu bilseydim hiç girmezdim bu işe de iş işten geçti işte=)

14 Eylül 2011 10:08

electricengineer80
Memur

artılarıda var tabi bu denenlerin dısında askerligi tecil ettirmenin dısında sen yüksek yaparak bir alanda uzman olmus olursun ve kurumda ilerde bir amir secimi konusunda sen öncelikli olursun ve memuriyeti bırakayım ünv de çalısayım dersen ordada isi yarar dr devam edersin hoca olursun ve ya yüksek lisanslada meslek yüksek okulu vs de calısırsın . kamuda aldıgın uyduruk bir seminer belgesi bile bazen okadar önemli oluyorki bence yüksek lisans cok avantajlı olur ve 3 senede 1000 tl cok uygun bir para 3 *365 =1095 eder her gün birine ekstradan cay ısmarlasan bu sürede bu para yapar zaten çay ısmarladım say yani ;)).......

14 Eylül 2011 10:22

nededunne
Genel Müdür

Kurumda amir seçimi diye birşey yok artık 10 yıllık memur olmak koşulu ile sınava girip kazanırsan mevcut yerlere amir olabiliyorsun (tabii çoğu yerde hala torpil lazım). Kamuda yüksek lisansın hiçbir artısı yok arkadaşım, ben dside mühendisim, sırf askerliği tecil ettirmek için yüksek lisansa başladım boşu boşuna kafama sıkıntı aldım :)) Bizim şubede yüksek yapmış mühendiste var 25 yıllık, hala bizim gibi bir mühendis işte...

14 Eylül 2011 12:54

electricengineer80
Memur

kartes bahsettigim artılar sahsi bak askerlikte ise yaramıs tanıdıklar var sırf askerligi tecil için özel ünv yük yapıyorlar var oda bıransları olmadıgı icin derece vs de alamadan ve senelik 2000 tl civarı para oda hoca ahmet yesevi ünv uzuktan egitimi Türkiyede daha pahalı . polemige girmek istemiyorum ama sahsen imkanı olan arkadaslara tavsiye ediyorum . kamuda alınan sertifika bile cok degerli bence ............

saygılar sevgiler benden bu kadar senede 200 hicbir sey ben dün yatırdım yüksek lisans dönem harcı 168 tl ancak arabamın deposunu 1 sefer doldururm ( asagı yukarı ) sadece bu yani parasından sikayet eden arkadaslar icindi yorumum ,,,,,,,,,,,,,,,,,

14 Eylül 2011 15:27

Zombiee38
Memur

Bende düşünüyorum yapmayı ama tayinde puan getirisi oluyor demişlerdi o yüzden yapacaktım. Yani tayin için puanımızıda etkilemezmi

25 Temmuz 2018 14:53

boluluikm
Aday Memur

Bilende konuşmuş bilmeyende...İlk başta 1 lira 2 lira artabilir ama 4. ve 1. dereceye 1 sene önce düşersin yani oda demek oluyor ki 2 sene boyunca ortalama 300 lira fazla maaş alırsın. 300*24 :7200 (bu hesap sadece 1. ve 4. derecelerde)

Toplam 11 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?