Editörler : asaygincihan27
14 Eylül 2011 11:22   


yurt dışına nasıl çıkıcam ???

lütfennn bilgisi olan yardım etsin biletim yanacak

22 eylül 4 ekim arası almanyada olmam gerek buda 12 günlük bir süreye tekabül ediyor lütfen yardım edin nasıl çıkıcam rapormu almalıyım yoksa mazaret iznimi nasıl lütfennnnnn vaktim çok dar

14 Eylül 2011 12:42

asphodell
Memur

bilen yokmuuuuuuuuuuuuuuuu

14 Eylül 2011 13:35

ays@nder
Kapalı

düşündüğün şeye bak hocam patlat raporu gitsin

14 Eylül 2011 14:22

sanssız06
Şube Müdürü

hocam benmde dogum ızınde cıkmam gerek eşim orada görev yaptıgı ıcın.bana mudur bey yurtdısı cıkıs izini almam gerektıgını söyledı.amakımı kısıler yurtdısı cıkıs ıznının zor alındıgını kımısıs ıse 1 gunde cıktıgını söyluyor.sız sordunuz mu mudurunuze lutfen dıyalog kuralım.yurtdısına gıdıs ıle ılgılı guncel bır konu bulamadım arayıp sormaktan usandım.

14 Eylül 2011 16:57

hazeleye
Yasaklı

yurt dışı çıkış izni valilikten çıkar matbu formu vardır okul doldurup sonra ilçe mem il mem vs diye silsile gider elden takip ederseniz çabuk çıkar yoksa 1 ay bile sürdüğü oluyor

14 Eylül 2011 20:40

asphodell
Memur

bende bütün günümü araştırarak geçirdim kimse cevap vermeyince :)

memurun yurt dışı çıkış iznini vali verir bunun içinde zaten internetten indirebileceğiniz yurt dışı izin formu var onu indirip doldurun müdür imzalasın ilçe milli eğitime sonrada il milli eğitime götürün ( ben ilçede çalıştıgım için önce ilçe mem e götürücem ) elden takip edinki bir günde çıkabiliyor ozaman. İzin konusuna gelince memurun yurt dışına çıkış izin hakkı kanuni yıllık izin süresidir yani buda 10 gündür ama 10 gün genellikle kısım kısım verilir toptan 10 gün amiriniz vermeyebilir ben 7 gün alıcam bu yüzden ama amiriniz veredebilir onu amirinize soracaksınız.

Eğer vize almak zorunda olmasaydım yurt dışı çıkış iznini hiç alamayacaktım ama pasaportum bordo o yüzden vize için yurt dışı çıkış izni gerekiyor.Eğer yeşil pasaportunuz varsa alın raporu gidin bişey olmaz::):):) bunlar öğrendiklerim. Bunun dışında vize alacaksanz çok fazla şey istiyor konsolosluk o yüzden işlemlerinizi önceden yapın benim gibi son bir haftaya sıkıştırmayın allah kolaylık versin :)

14 Eylül 2011 20:42

anatoIian
Daire Başkanı

valilik oluru ile oluyor. müdürünüz ile temasa geçin size bir form verecek. formu doldurmak için ekstra gerekli olan şey pasaport.

bu formlar ilçe mem, il mem ve valilik makamına çıkıyorsunuz. ben toplam 10 kişiye imza attırdığımı hatırlıyorum :D

14 Eylül 2011 20:54

sanssız06
Şube Müdürü

asphodell hocam benım esım kktc de görev yapıyor bız oraya pasaport ıle gırıs cıkıs yapmıyoruz nufus cuzdanı yeterlı oluyor sızce bu durumda da yurtdısı ıznı almam gerekır mı? ısın ıcınden cıkamadm.ben esım orada deyınce mudur bey yurtdısı cıkıs ıznı alırız dedı.

14 Eylül 2011 21:17

asphodell
Memur

kimse bilmezse ve şikayetçi olmazsa birşey olmaz şimdi şöyle bir durum var ; normalde şehir dışına çıkmak içinde dilekçe ile bildiriyorduk . Bne 5 senelik öğretmenim ve çok sefer rapor alıp kimseye bişey söylemeden şehir değiştirdim tabi eğer başıma birşey gelseydi ve bir şekilde şehir dışında oldugum anlaşılsaydı ceza alırdım.Memurun izinsiz yurt dışına çıkmasının ( kıbrısta yurt dışı olarak geçiyor ) cezası aylıktan kesmedir. Madem izniniz var sanırım dogum izni demiştiniz hocam yurt dışı çıkış izni alın hem bu izin takip ettiğiniz zaman bir günde çıkar. Ben yarın okula gidip yurt dışı çıkış izni alıcam ilçe mem e ordanda il mem e gdicem kendim takip edicem bu şekilde bir günde çıkması lazım sizinle paylaşırım ayrıca sizin içinde il mem e sorarım bu durumu

14 Eylül 2011 22:20

sanssız06
Şube Müdürü

çok mutlu olurum bende sordum ama sube mudurunden baska, ildeki memurdan baska, okul mudurunden baska cevap aldım.kafam cok karstı dogacak cocugumu degıl izni dusunur oldum sadece.cok sevaba gırersınız sorabılırsenız bende ona göre ıletırım bıldıklerımı .dedıgınız gıbı kktc yurtdısı dıye gecıyor ınanın öyle sıkıldım kı bu konudan.ayrıca bırseyde eklemek ısterım ben 1 yıl orada yasadm konsoloslukta orada ıkamet ettıgım görunuyor evımız orada kurulu yanı ben ılk atama ile turkıyeye geldm işe basladım.böyle işte hocam.

15 Eylül 2011 21:36

sanssız06
Şube Müdürü

gğncel

15 Eylül 2011 22:31

edi_edi
Yasaklı

sakarya_54 cevap versene, niye açtığım konuyu kapattın, korktunmu saat 17:00 ye kadar seni çalıştıracaklar diye. Çabuk cevap yaz.

15 Eylül 2011 22:42

mehmet yaran
Memur

Bence de yurtdışı çıkış formu doldurulur,valiliğe onaylatılır.

Eşiniz yurtdışında ise aslında gri görev pasaportu da size ve çocuklarınıza düzenletebilir.vize sorunu olmaz.,

ama sizin için doğum yakınsa,uçaklar bile doktor raporu olmadan belli bi aydan sonra uçmanıza izin vermiyor.eşim 7 aylık hamileydi,hastaneden uçmasında sakınca yok diye rapor aldım ancak öyle uçaga binebildi

17 Eylül 2011 22:53

sanssız06
Şube Müdürü

güncel

17 Eylül 2011 23:00

YAKURA
Yasaklı

Yeşil pasaportun varsa Almanya'ya vize yok,normal pasaport için vize gerekli.

1-Yurtdışına çıkmak için izin formu doldurulup vali onayı alınır.(Elden yaparsan bir günde tamamlarsın)

2-Yurt dışına çıkış harcını bir bankaya yatırır dekontunu alırsın.

3-Havaalanından uçar gidersin.

Öğretmensen 22 Eylül-4 Ekim tarihi için izin işin çok zor gibi.

19 Eylül 2011 16:09

sanssız06
Şube Müdürü

gncl

22 Eylül 2011 23:59

viyolonsel
Memur

Benim çalıştığım lisede geçen eğitim öğretim yılında 2 arkadaş farklı zamanlarda okul açık iken il dışı çıkış izni aldılar ve okul döneminde rahat rahat yurt dışına çıktılar. bir de bildiğim kadarıyla sanırım çıkış iznini kaymakam veriyor.

23 Eylül 2011 00:01

viyolonsel
Memur

Pardon il dışı yazmışım. Yurt dışı için gerekli izni aldılar. Yani rapora falan gerek kalmadı.

23 Eylül 2011 20:39

sanssız06
Şube Müdürü

ben ildeyim valilik veriyor.benim asıl konum doğum izniyle bunu kullanabilmek.doğum iznimi yurtdısında gecirmek istiyorum eşimden dolayı.

21 Aralık 2011 12:08

tekyard
Aday Memur

ya hiçmi haber okumuyorsunuz arkadaş

ildışı izinler torba yasa ile kalktı. isteyen cumartesi pazar istediği yere gider. istediği yerde tedavi olur rapor alır.

sadece yurt dışı izinler için senelik izin kağıdına izin adresi olarak yurt dışı adresini belirtmesi yeterli olacaktır.

tekrar ediyorum idareden aldığınız toplam 20 günlük senelik izinden (10 yıldan fazla çalışan memurlar için 30 gün) izin kağıdındaki adresi yurt dışı adresi olarak belirtmeniz yeterli olacaktır valiye kaymakama gerek yok

25 Haziran 2012 13:17

çanakkale_veteriner
Aday Memur

mesela ben turkmenistana gidecegim izin aldim diyelim. Turkmenistana gittim ama sonra wazgectim hindistana gecmek istedim. Yani yurtdisina cikinca ulke degistirebilirmiyim? Kanunda boyle bisey warmi

Toplam 25 mesaj
 
ANKET
Kot markası olarak en beğendiğiniz marka hangisi?