Editörler : "eskiyara"Pangaea
«3456789101112131415

muhayyelat
Memur
18 Temmuz 2012 16:34

Sayın arkadaşlar sınav sürecinin uzamasında etkili olan durumlardan biri denetimin yapılanması sorunudur.Bu sorunun neden hala çözülemediğiyle ilgili müfettişler derneği başkanı

Doğan Ceylan'ın yazısından alıntı:

'Milli Eğitim Bakanı Sayın Dinçer, yeni teftiş yapılanmasına ilişkin ilgili birimlerden Ocak ayında bir brifing almış ve orada bir komisyon oluşturarak Müsteşar yardımcısı sayın Salih Çelik başkanlığında denetim sisteminin yapılanmasına ilişkin bir çalışma yapılmasını istemiştir. Bu çalışmanın Nisan ayında bitirilmesini emretmiştir. Fakat bu çalışma bir türlü yapılamamıştır. Kademeli eğitim geçişi nedeniyle denetim sistemindeki yapılanma ikinci planda kalmış ve ihmale uğramıştır. Ancak süre dolunca Bakana bir çalışma sunulamadığı için sayın bakan Haziran ayına kadar çalışmanın bitirilmesini istemiştir. Haziran ayı geçmesine rağmen denetim sistemine ilişkin durum netleşmemiştir.'

Bakanlık teşkilatında işlerin ne kadar ağır aksak gittiğini gösteren önemli bir bilgi...

feylesofistike42
Aday Memur
19 Temmuz 2012 17:29

s.a arkadaşlar bence başvuru şartı kendi branşında tezli yüksek lisans yapanlar için 5 yıl olmalı 8 yıl gerçekten çok fazla zaten herkes evlenip düzenini kurmuş oluyor 8 yılın biraz daha geriye çekilmesi kanaatindeyim vesselam

fahriii
Aday Memur
22 Temmuz 2012 01:42

selam arkadaşlar daha kesin bililerle paylaşıma devam edelim lütfen

örneğin yeni eğitim sistemide denetmenlre yönelik yeni bir yönetmelik olacak mı? bilgisi olan paylaşsın saygılar

berkebahadır44
Aday Memur
22 Temmuz 2012 13:00

İl Eğitim Denetmenlerine ait yönetmelik çalışmasının bugünlerde sonuçlanması lazım.Danıştayın iptal ettiği maddeler var..Sınava giriş sayısı ,40 yaş sınırı v.b.zaten çok gecikti.eğitimmevzuatı.com adresinden yeni gelişmeler takip edilebilir.Hayırlı RAMAZANLAR...

oymide06
Aday Memur
24 Temmuz 2012 22:28

bütün arkadaşlara iyi ramazanlar dilerim.bilgi ve duyumlarını bizlerle paylaşn arkadaşlarımıza da teşekkür edrim.

Ahmet60
Memur
24 Temmuz 2012 23:11

40 yaşını aşanlar bu sınava girebilecek mi?

sabrewolf
Kapalı
26 Temmuz 2012 11:42

40 yaş kararı danıştayda verilmişti sanırım ve girebiliyorlar diye biliyorum ama ayrıntılı bilgiy sitede bulabilirsiniz...

26 Temmuz 2012 11:45

değerli arkadaşlar 2012 sonunda 2009 da atanan arkadaşların yeterlik sınavı var sınav sonucunda belirli bir sayıda açık çıkacak ve 2013 yılı ilk yarısında da sınav açılacak diye oldukça net bir bilgi aldım. ama malesef meb'in daha öğretmen atama klavuzunu bile çıkaramamış olması ve işlerin eskiye göre çok ama çok ağır yürümesi sebebi ile ne söylesem boş oluyor... yani ne kadar duyduğum kaynak güvenilir olsa da bakanlıkta bakandan bağımsız bir iş yapmak zor görülüyor ki bakanında pek müfettiş dostu olmadığını hepimiz biliyoruz.. yani umut var ama ne zaman bilemem

hamush
Şube Müdürü
26 Temmuz 2012 11:52

ciyayibixer arkadaşın aldığı bilgiyi bende çok net biliyorum. bakanlıkta bulunan bir arkadaşım 2013 yılı ilk yarısında sınavın kesinlikle yapılacağını, 2009 atamalarının yeterlik sınavlarının ve denetmenliğe geçişleri işlerinin yıl sonunda tamamlanması ile birlikte doğunun ve g.doğunun boşalacağını ve bu sayede yeni denetmenlere ihtiyaç olacağını söyledi. ancak denetmenlerin görev alanlarının genişlemesi sınavı oldukça zor yapacaklarının bir göstergesi gibi. ayrıca denetmenliği cazip kılan tek yönün 3600. derece olması ve 40 yaş sınırının kalkması da başvuru patlamasına yol açacağından ciddi bir çalışma gerekiyor gibi...

26 Temmuz 2012 11:54

hamush hocama aynen katılıyorum sanırım çok çalışmak gerekecek ama önce ben sınava ilişkin daha net bilgilerin yayınlanmasını bekleyeceğim.. 2010 ve 2011'de de sınava ilişkin yoğun beklentiler vardı..

sabrewolf
Kapalı
26 Temmuz 2012 12:03

hamush ve ciyayibixer arkadaşlara teş. ederim. aynı duyumları bende öğrenmiştim. sınavın 2012 kışında açılacağı ancak mebin 444lük yapılanması ile sınava ve denetim sistemine ilişkin yapılandırmaların yaz sonrasına bırakıldığını da biliyorum. 2013 yılı ilk arısı sınav için daha uygun görülüyor. 2009 atanan arkadaşlardan aldığım bilgiye göre 2012 sonunda yeterlik sınavları varmış ve onların büyük bir bölümü denetmenliğe geçince tayin vs yaptırıp batıya kayacaktır. sonuçta sınav önümüzdeki dönemde olacaktır...

26 Temmuz 2012 12:04

sabrewolf hocam siz 2009 da atanmış ve başka bir kuruma geçmiştiniz değil mi? sizi 2009 ve 2011 forumlarında hatırlıyorum..

hamush
Şube Müdürü
26 Temmuz 2012 12:09

evet sabrewolf hocamla aynı yerde çalıştığım için ben yakinen tanıyorum kendisi 2009 da g.doğuya müfettiş yardımcısı olarak atanmıştı ve sonrasında istifa ederek kurum değiştirdi.. bu şekilde istifa eden yada göreve başlamayan çok arkadaş oldu.. yerlerine yedekler atandı. ama bazı branşlarda atama yapılmadı çünkü yedek yoktu.. sınav olursa ki olacak eminim, çok sayıda arkadaş atanacak ve atandıkları illeri beğenmeyecek yada birkaç ay kalıp istifa edecekler.. hayırlısı olsun diyelim..

sabrewolf
Kapalı
26 Temmuz 2012 12:12

ciyayibixer hocam sorunuza hamush arkadaşım cevap vermiş.. kendisine teşekkür ederim.. özelden yazdığınız soruya cevap verdim.. sınav zor ama mülakat süreci eğlenceli.. şimdi olsa yine o mülakata girmek isterdim sanırım.. ama artık biz yüksek lisans ve doktora öğrencilerine mülakat yapıyoruz ve soru soran tarafta olmak soruları cevaplamak kadar eğlenceli değil.. neyse sınava girecek herkese başarılar dilerim...

huzeynyilmaz
Memur
28 Temmuz 2012 12:08

bu açıklamalara göre sınav 2013 te gibi görülüyor

zorbeyy
Daire Başkanı
02 Ağustos 2012 16:06

sınav tarhi konusunda bir şey söylemek çok zor

murakkıp1
Şef
08 Ağustos 2012 01:20

Eskiden müfetişlik sınavı duyurusu 4 ay önceden yapılıyordu.2011 de değişen yönetmeliğe göre 1 ay önncesinden duyuru yapılır denmişti.Ancak daha sonra Eğitim denetmenleri yasası çıktı.Bu yasa ile ilgili yönetmelik çıktığını bilmiyorum.Bilen varsa ve sınav duyurusu hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa seviniriz.

mokoriko
Aday Memur
10 Ağustos 2012 11:10

sabrewolf hocam, tecrübenizden faydalanmak isteriz.sınava hazırlık için hangi kaynakları önerirsiniz? bir de mülakat ...gerçekten torpilsiz bu iş olmaz mı? teşekürler...

aygun21
Şube Müdürü
11 Ağustos 2012 21:50

İl Eğitim Denetmen Yardımcılığı Sınavı 2012 Paylaşım

Bu sayfanın başlığını 2013 olarak değiştirmenin zamanı geldi, görünen o ki bu yıl da sınav yok.

muhayyelat
Memur
14 Ağustos 2012 15:38

Görünen o ki sınav adına 2012 hayal oldu.İlgili birimlerin yapılanmayla ve sınav süreciyle ilgili olağanüstü(!) gayretleri böyle devam ederse sınav 2013 te belki açılabilir,ya da 2014'te,veya 2015 yılında...

Toplam 285 mesaj
«3456789101112131415

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi