Editörler : Cüneyt Barışoglu
22 Eylül 2011 15:07   


Kapalı
Adalet Büro-sen

http://www.adaletburosen.org.tr/

22 Eylül 2011 15:14

42ak36
Kapalı

KIYMETLİ MESLEKTAŞLARIMIZ;*

21/12/2009 tarihinde yargı çalışanları olarak kurduğumuz ADALET BÜRO-SEN

SENDİKASI, öncelikle biz yargı çalışanlarını bir araya getirerek tek çatı

altında toplamayı amaç edinmiştir.

Sendikamız hiçbir konfederasyona bağlı değildir. Yöneticilerinin tamamı

yargı çalışanıdır.

Bilindiği üzere yargı çalışanlarının sorunları her geçen gün artmaktadır. Bu

sorunların çözüm sürecini hızlandırmak öncelikle biz yargı çalışanlarının

elindedir.

Zaman içerisinde görülmüştür ki, yargı çalışanları iş yoğunluğu, bu

yoğunluğun getirdiği stres, bizleri yalnızlaştırmış ve birbirimize

yabancılaştırmıştır.

Yargı çalışanları olarak ihtiyacımız öncelikle birlikten kuvvet doğar

ilkesiyle hareket edip tek ses ve tek vücut olmaktır.

Bu nedenle; yargı çalışanları mensubu, Yazı işleri müdürleri, İdari işler

müdürleri, İcra müdürleri, Müdür yardımcıları, Seçim müdürleri, Zabıt

Katipleri (sözleşmeli/kadrolu), pedagog, psikolojik danışman, bilgi işlem

çalışanları, mübaşirler, hizmetliler, 4/C statüsünde çalışan bütün personel

arkadaşlarımızı sendikamıza üye olmaya davet ediyoruz.

Türkiye genelinde il ve ilçe merkezlerinde, yargı çalışanlarının tek ses tek

vücut olarak bir araya getirmeye yönelik gönüllü arkadaşlarımıza ihtiyacımız

vardır. Bu yolda bizlerle çalışmak isteyen meslektaşlarımızın sendikamız

genel merkezi ile en kısa sürede irtibata geçmesini temenni ediyor saygılar

sunuyoruz.

Adalet

Büro Sen.

Yönetim

Kurulu **

Fetih Mah. Alaaddin Kap Cad. İnci Apt. No: 113/Z-2 Karatay/KONYA

Tel: 0 332 355 30 05 Fax: 0 332 355 40 05

Web: www.adaletburosen.org.tr E-Posta:

iletisim@adaletburosen.org.tr

22 Eylül 2011 22:43

42ak36
Kapalı

güncel.............

23 Eylül 2011 22:11

BUCALI35
Kapalı

Ne yaptınız adliye personelleri için ? 2009 dan beri.

25 Eylül 2011 16:09

_Chessmaster_
Memur

Bucalı 35'e katılıyorum, elle tutulur bir faydasını sayamazsın...Yok sorunları madde madde anlatan kahvaltı toplantı yapılcakmış bilmem ne, herkez sorunları biliyor geyik muhabbetine toplanıyorlar..Sende burda reklamını yapma,sendika temsilcisimi her ne isen kendine kalsın....

26 Eylül 2011 09:51

myolu
Kapalı

chessmaster arkadaşım 2009 yılında kuruldu diyor farkında isen sanki diğer sendikaların çok faydası var gel üye ol üye sayın artsın bi eğitimciler giibi bi sağlıkcılar gibi bir maliyeciler gibi toplanalım o zaman sorunlar nasıl çözülür görürsün çalıştığın kurumda sadece tek adalet ile ilgili olan tek sendika bu diğer sendikalar gibi değil sayı ne kadar çok olursa o kadar faydalı olur bir elin nesi var iki elin seni var ;)

26 Eylül 2011 10:10

42ak36
Kapalı

Sendikalar en önemli sivil toplum örgütleridir. Sivil toplum Örgütünün amacı yasal çerçevede bireyi devlete karşı korumak haklarını elde etmesine yönelik olarak siyasi iktidarlara karşı baskı unsuru oluşturmaktır. Sendikal haklar gelişmiş demokrasilerde yüzyıllar önce oluşturuldu, bizde ise özellikle bizim kurumumuzda yeni yeni uygulanmaktadır.

Sendikacılık mücadele içinde olmaktır, adalet personeli başlıklı forumda yıllardır personelin sıkıntılarından bahsedilmekte gerek ücret gerek ise çeşitli haksız uygulamalardan, ama sadece burada kalmaktadır, personelin bu yöndeki istek ve taleplerini kamuoyuna ve karar mekanızması olan siyasi iktidara iletilmesi sendika çalışmaları neticesinde gerçekleştirilir.

Eleştirilerin bir yere kadar anlaşılabilir ancak çalışan arkadaşlar eleştirdikleri noktaların düzenlenmesi için aktif olarak görev alabilirler.

herkese saygılar...

16 Ocak 2012 04:19

metafr
Aday Memur

ADLİYE PERSONELLERİNİN DİKKATİNE!

Değişim ile mücadele azmini keşfetmiş olan ve hâlihazırda üyemiz olan adli personelleri bu yorumdan uzak tutarak diyorum ki;

İçinizden bazıları sendikal çalışmalara belki tamamen yabancı, belki geçmişten kaynaklanan olumsuz izlenimler ve önyargılar sebebiyle mesafeli, bazılarınız ise sendika ile henüz yeni tanışıyor olabilirsiniz. Bazılarınız içinse geçmişte üye olduğu sendikaların duyarsızlıklarından dolayı hayal kırıklığı içerisinde bir geri çekilme sendromu oluşmuş olabilir.

Niğde ili yetkili temsilcisi bulunduğum, 2009 yılında kurulmuş bulunan, mevcut diğer tüm sendikalardan ayrı olarak sadece yargı çalışanlarının yönetimini oluşturduğu, yönetiminde adliyelerde görev yapan yazı işleri müdürleri ve zabıt katiplerinin bulunduğu tek sendika ADALET BÜROSEN YARGI ÇALIŞANLARI SENDİKASIDIR. Adalet Bürosen Türkiye?de ki diğer tüm sendikalardan ayrı olarak tüzüğünde özellikle vurgulayarak söylüyorum ki; ?Yargı Çalışanları Sendikası? isim ve hedefini barındıran mevcuttaki tek sendikadır ve tüm konfederasyonlardan bağımsız olarak tek çatı altında yargı çalışanlarını toplama hedefiyle çalışmalarını sürdürmektedir. Bu özelliğiyle Adalet Bürosen, tüm siyasi oluşumlara mesafeli durarak, her görüşten yargı çalışanını içinde barındırmayı ve ortak kazanımlara ulaşmayı amaç edinmiştir.

Şimdi bu noktada sizlere sormak istiyorum, bizim dışımızda üye olduğunuz veya üye olmayı düşündüğünüz tüm diğer sendikalar öncesinde ve şimdi kimlere hizmet etmişlerdir, hangi siyasi oluşumların güdümünde hareket etmişler ve etmeye devam etmektedirler, üyelerinin çoğunluğunu hangi meslek grupları oluşturmaktadır, mevcut mesleki grup çoğunlukları ve işin doğası gereği hangi kurumların çalışanları için kazanımlar elde etmişler, hangi kurumların çalışanlarını ihya etmişlerdir, Adliye çalışanlarını mevcut üye sayılarının artmasını sağlayarak kullanmaktan başka hangi özlük haklarının geliştirilmesi için mücadele etmişler, girişimde bulunmuşlardır, Adliye çalışanlarının hangi derdine derman olmuşlar ve laftan başka ne gibi icraatlarda bulunmuşlardır? Üzülerek söylüyorum ki belki de gerek mali gerekse personel hukuku açısından bilakis geriye gitmesine sebep olmuşlar ve bazı kazanımların geri alınmasına neden olmuşlardır.

İsmi Yargı Çalışanları Sendikası olan ve bizim derdimizi, çözüm yollarımızı bizden daha iyi kimse bilemez ilkesiyle içimizden insanlarla kurulmuş olan ve bu davada ortak hedeflerimiz istikametinde hareket etmeyi ilke edinmiş tek sendika olan ADALET BÜROSEN 4688 Sayılı Yasa ile belirlenmiş haklarını kullanarak, hür sendikacılık ilkeleri içerisinde üyelerinin, sosyal adalet ve sosyal güvenliğe kavuşturulması çerçevesinde; ortak ekonomik, sosyal, mesleki hak ve menfaatlerini koruma ve geliştirmeyi, Adalet Bakanlığı ve Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı mevzuatlarının 21. yüzyıl Türkiye?sinin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlenmesini ve değişen şartlar ışığında iyileştirilmesi ve geliştirilmesi yönünde yol göstermeyi, görüş ve öneride bulunmayı, Yargı camiasının hangi biriminde olursa olsun çalışanların bir arada kendi hizmet sınıfının oluşturulmasını sağlamaya yönelik olarak ilgili tüm yasalarda değişiklik yapılarak Yargı Hizmetleri Sınıfının tesis edilmesini sağlamayı ilke edinmiş üstüne basarak söylüyorum Türkiye?de ki TEK SENDİKADIR.

Tüm Adliyeci meslektaşlarımı öz eleştiri yaparak ve düşünerek duyarlı olmaya davet ediyorum. Lütfen ama lütfen çoğunluk üye sayıları gereği hizmet ettikleri meslek grupları için mücadeleyi ön plana çıkartan, sizler için üye sayılarını artırmak haricinde hiçbir girişimde bulunmayan ve bulunmayacak olan veya göstermelik laf oyunlarının ötesine geçemeyen üyesi olduğunuz veya birtakım siyasi menfaatleri icabı onlara ?maalesef içimizde hizmeti bir borç edinmiş ve bizim için büyük zaman ve edinim kaybından başka hiçbir yarar sağlamayacak kişilerin? telkinlerine ve yönlendirmelerine uyarak izah ettiğim kendi meslek grubunuz dışındaki bu sendikalara üye olmayınız, eğer üye iseniz hakkınız gereği istifa ederek temelinde yargı çalışanlarının oluşturduğu ve yargı çalışanlarının her açıdan daha iyi bir konuma gelmesi için mücadeleyi ilke edinmiş olan ADALET BÜROSEN YARGI ÇALIŞANLARI SENDİKASINA ÜYE OLUNUZ.

Kıymetli meslektaşlarım, Adalet Bürosen Yargı Çalışanları Sendikası çatısı altında ortak hedeflerimize ulaşmak için hepinizi sendikamıza üye olmaya ve birlikten kuvvet doğar ilkesiyle hareket ederek duyarlı davranmaya, mücadeleye davet ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Murat ARAS

Adalet Büro-Sen Yargı Çalışanları Sendikası

Niğde İl Temsilcisi

Web adresleri: http://www.adaletburosen.org.tr/ , www.facebook.com/group.php?gid=240778398682&v=wall

http://www.adaletburosen.org.tr/iletisim

Adalet-Büro Sen | Yargı Hizmetleri Sınıfının Oluşturulmasını Amaçlayan Tek Sendika

www.adaletburosen.org.tr

16 Ocak 2012 18:24

Applause
Kapalı

Adalet Büro Sen yoğun çabaları sayesinde mesailer kaldırıldı.

Toplam 8 mesaj
 
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?