Editörler :
22 Ekim 2012 13:49

sezenmat
Aday Memur

kesinlikle simens.çok memnunum.çok sessiz.yıkama bitince otomatik kapanıyo beklemek gerekmiyor.yıkamasıda gayet güzel

22 Ekim 2012 14:07

zerzevat3
Aday Memur

Kimi arkadaşlar en fazla 2 program kullanıyorsunuz 2 programlı alın demiş ama yanıldıkları bir nokta var. Eğer 2 programlı alırsanız programın biri 1.5 saat öteki 2 saat sürüyor. 3. bir programlı olanından alırsanız o program 1 saat sürüyor. Yani sık bulaşık yıkıyor ve genelde çok kirli olmayan bulaşıklarınız varsa lüzumsuz yere en az yarım saat beklemiş, elektrik ve su harcamış oluyorsunuz. O yüzden program sayısından ziyade programların çalışma şekline bakın derim. Yıkama ihtiyacınıza yönelik hareket etmek daha olumlu.

Şunu da unutmamak lazım. Bulaşıkları su (suyun setlik derecesi) ve tablet deterjanlar çizer, makina değil. Tablet deterjanın suda çözünmesi yarım saati buluyor. Bu esnada bulaşığa erimemiş tabletin tozları püskürtüldüğünden bunlar bardakları çiziyor. Kesinlikle toz deterjandan vazgeçmeyin.3ü bir arada olan deterjanlar hem suda çok uzun zamanda çözünüp bulaşıkları çiziyor, hemde parlatma ve tuzlama özelliği neredeyse hiç yok. Sadece deterjan üreticilerinin kandırması. Sizi bu ürünlere itiyorlar.

Bizde samsungun 6 programlı dijital göstergelisi var. En ekonomik programı 3 saate yakın sürüyor. En kısa programı da 1.5 saat ve tablet deterjanla bu programı kullanmamak gerektiği kullanım kılavuzunda yazılmış. Bekarlık evimde de altusun 4 programlısını kullanıyordum. Yıkama performansı açısından 2 makina da başarılı. Gelgelelim, samsungun 3 nopktadan su püskürtmesi, altusun 2 noktadan su püskürtmesi var. Samsungun üst rafı aşağı yukarı oynatılabiliyor ve genişletilip sadece yukarıdaki püskürtme çalıştırılarak yarım yıkama yapabiliyor. Dahası samsungun neredeyse bütün tabak rafları yatırılabiliyor. Bu altusta yok ve çok önemli bir artı. Büyük bulaşıklar yatmayan raflarda çok yer tutyor. Raf ayakları yattığı için alt çekmeceyi sadece tencerelere ayırıp rahatıkla sğdırıyoruz. Dahası, dijital ekran sayesinde bulaşıkları istediğiniz bir saatte yıkayabiliyorsunuz, erteleme özelliği önemli bir uygulama. Bir de tabi çocuklu aileler için çocuk kilidi koymuşlar, afacanlara kurcalamasın diye kızıp durmak yerine böyle bi bulaşık makinası alın siz de çocuklar da rahat etsin.

Garanti uzatmak maksadıyla samsungu aradığımda buzdolabimizin garantisini aldıktan 90 gün içinde, bulaşık makinasını ise herhangi bir zamanda uzatabileceğimizi söylemişlerdi. Demek ki buzdolaplarına güvenmiyorlar ama bulaşık makinalarına güveniyorlar.

Bulaşık makinasında Samsungu bu artıları yüzünden kesinlikle önereirim. Memnunuz.

22 Ekim 2012 14:25

zerzevat3
Aday Memur

Samsung 6 programlının artıları:

-Elektrovorld'den 750 liraya aldık geçen yaz, diğer ürünlerin yarım yıkama olmayan 3 programlıları o paraya satılıyordu.

-Üst raf aşağı indirilip geniş bir alan elde edilebiliyor. Ayrıca üst rafın hem üstünde hem altında 2 nokatadan su püskürtme, toplamda da makinada 3 noktadan su püskürtme var(bu ayarda başka hiçbir makinada bunu görmedim). Yarım yıkama sayesinde sadece üst raf yıkanabiliyor ve genelde az bulaşığı olanlara, enderen çok bulaşığı olanlara ekonomi sağlıyor.

-Raf ayaklarının %80 i yatırılabiliyor ve tencere kap gibi büyük bulaşıklar rahat yıkanıyor.

-Dijital ekrandan erteleme özelliği sayesinde sabaha karşı 5 gibi makinayı çalıştırıyoruz, sabah uyanınca bitmiş oluyor. Hem sabaha temiz tabaklarımız oluyor hemde kapağı, yıkama biter bitmez açtığımızdan bulaşıklar nemli bir ortamda kurumuyor, mikrop tutma riski azalıyor.

-Çocuk kilidinin ne işe yaradığını bacanaklara gittiğimde daha iyi tecrübe ediyorum, afacan yeğen sayesinde.

-Ekonomi programı uzun sürüyor ama gerçekten ekonomik. Az kirliler için bir buçuk saatlik yıkama özelliği var. En kısa programı 10 dakika; temiz ama uzun süre kullanmadığınız tabaklar falan için 10 dakikalık sudan geçirme özelliği var.

-Deterja tipini seçebiliyorsunuz.Tabletler için tablet tuşu koymuşlar ve tablet deterjanlar daha hızlı çözünüp bulaşıkları çizmesinler diye suyu daha hızlı ısıtmaya çalışıyor .

-Göstergede kaç dakika sonra yıkamanın biteceği yazıyor.

-Garanti uzatmak için aradığımda, 3 yıl içinde istediğim herhangi bir zamanda garantisini 3 yıldan 7 yıla uzatabileceğimin bilgisini edindim, demek ki samsung ürününe güveniyor.

Eksi olarak tespit edebildiğim birşey şimdilik yok.

22 Ekim 2012 17:27

gobekligeneral
Şef

bosh'u tek geçeri.Keşke bosh iç çamaşırı çıkarsa da hemen alsam.

22 Ekim 2012 18:26

SeMaZeNn
Kapalı

siemens ve zanussi öneririm.

bazı bulaşık makinesi deterjanları bardakları ve tabakları çizebiliyor o yüzden kaliteli bir bulaşık deterjanı kullanın. Bim de satılan deterjanl, bulaşıklarınızda çok belirgin çizikler meydana getirir tavsiye etmem.

22 Ekim 2012 18:33

serdalinka82
Memur

en iyi bulaşık makinesi habibe marka:)

22 Ekim 2012 19:44

!tatsızcadı!
Kapalı

arçelik almayın derim. bulaşıkları çiziyor.

:(

22 Ekim 2012 19:54

asitx
Aday Memur

bence de profilo

22 Ekim 2012 21:13

HÜMEYRAVZA 33
Aday Memur

bende 2 yıl önce 5 programlı arçelik aldım ama hiç memnun değilim.bardaklari çok çiziyor deterjan markası değiştirdim ne yaptımsa olmadı.ve canımı acıtan 1000 tl almış olmam .serviste diyor arçeliğin bir serisinde o problem varmış da birşey yapamıyorlarmış filan.annem 3 prrogramlı profilo almış ve fiyat çok uygun çok güzel yıkıyor.demekki az parala almak lazım:)))

23 Ekim 2012 09:52

varan32
Aday Memur

ben de bosch'u tavsiye etmiyorum. vestelin, arçeliğin özellikli olanlarını almadık, gittik bosch olsun aman markası güvenilir şöyle böyle, canımızdan bezdirdi. Uzak durun derim. Yerlileri neden bu kadar küçümsüyoruz anlamıyorum. (vestel, arçelik,beko...)

23 Ekim 2012 12:20

""_NİL_""
Aday Memur

uzun arastırmalar sonucunda simens aldım ve cok memnunum kesinlikle tavsiye ediyorum. öyle 5-6 programlı yenine 2 -3 proglı almak daha mantıklı.zaten altı üstü iki progmı kullanıyorsunuz çok proglı diye daha fazla para vermeye gerek yok.ve simens diğer markalara nazaran daha sesiz bunu eve gelen misafirlerimden duyuyorum.benim için en iyisi de makinenin yıkama prog bittiğinde kendisinin kapanması.

23 Ekim 2012 12:28

memur2009
Şube Müdürü

kesinlikle altus 3 yıl oldu mükemmel ötesi bizde tabi..başkasını bilmemm

23 Ekim 2012 17:29

DILEK140
Aday Memur

bosch tavsiye ederim. ama eskisi gibi artık beyazeşyalar sağlam olmuyor ,o yüzden en son teknolojiye dünyalar kadar para vermeni tavsiye etmem ....

23 Ekim 2012 17:39

walkinglone86
Memur

AtYar alın en iyi marka

23 Ekim 2012 18:43

arabicteacher
Aday Memur

ben ariston aldım. 4 programlı. gayet iyi yıkıyor. makinenin tuzuna parlatıcısına v.s dikkat ettiğiniz zaman iyi bir sonuç alırsınız. Bir de çok sessiz. Bazen çalıştırdığımda acaba yıkamıyor mu başlatmadım mı programı diye şüpheye düşürüyor öyle sessiz yani... ç makinesi de ariston ondan da gayet memnunum.

23 Ekim 2012 19:22

christopher robin
Yasaklı

vestelİ iyi biliyorum ve kesinlikle tavsiye etmiyorum. ben altus kullanıyorum altus al 434 cok memnunum. sonucta arcelıgın yan urunu ama vestelı almayın derim tabi karar sizin.

23 Ekim 2012 23:15

dejawuu1634
Memur

ben yeni arçelik aldım arkadaşlar hemde 3 programlı mı ne gayettte memnunnum fakat aynı modelı yenı cıktıgında ananeme aldık o bardakları çok ciziyor sanırım şans işi aynı model olmasına rağmen hatalar çıkabiliyor

23 Ekim 2012 23:43

kimyacı4815
Daire Başkanı

evlediğimde bosch almıştım bir yıl kullandın köyde hemde çok memnundum.soba dan evim yandı..alel acele gidip arçelik aldım ama köpeklerden pişmanım...3 programlı o kadar kötü çelikleri camları teflonları yıkamıyo..bin kere servis geldi önce köyde sular tazyikli değil dediler sonra şehir merkezine taşındım bu sefer de adamlar gelip bi tane karpuz çekirdeği buldular işte bundan dediler...aldığım günden beri böle dedim lakin inandıramadım arçelikte 3 programlılarda banimle aynı sıkıntı hap varmış...beni deli ediyo makina herkese soruyorum kimse memnun değil.KİMSEYE TAVSİYE ETMİTORUM....ben üzerine kurdela takıp kimse almasın yazıp çevre yoluna koymayı bile düşündüm o kadar kötü..

24 Ekim 2012 09:10

41kk
Aday Memur

arçelik en son model leri süper

24 Ekim 2012 14:41

ramazzoli51
Yasaklı

yerli dersen arçelik.

yabancı dersen bosch.

Toplam 175 mesaj
 
ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?