Editörler : Cüneyt Barışoglu
06 Ekim 2011 12:28   


Açıköğretim Fakültesi Adalet Bölümü Mezunu, Hukuk Fakültesine nasıl geçiş yapabilir?

Merhaba arkadaşlar bilgi verirseniz sevinirim:)

ben aöf önlisans adalet okuyorum ikinci sınava geçtim hukuka gçeiş sınavı nasıl oluyor zor olsada denemek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Senenin sonunda mı oluyor net bir tarih ve hangi sistemde olacağı ile ilgili(sözel mi sayısal mı eşit ağırlık mı ne çalışmam gerek)bilgi nereden alabailirim?

Ve bu sene ikinci senem sene sonu girebiliyor muyum?

06 Ekim 2011 13:44

varsayım
Memur

Adalet meslek ön lisans bitirerek hukaka geçiş yapabilirsiniz, bunun için Dikey Geçiş Sınavına katılmanız lazım, her sene nisan ayında başvursu başlar sınav da temmuz ayında gerçekleştrilir,

Ayrıca bu sene ikinci sınıfta olmanıza rağmen katılma hakkına sahiptiniz, ancak geç kaldınız seneye artık denersiniz şansınızı,

Umarım bu bilgiler işinize yarar, Kolay gelsin

06 Ekim 2011 17:24

Asibella
Aday Memur

inanmıyorum keşke daha önce sorsaydım bilmiyordum çok teşekkür ederim .Peki nasıl ne şekilde çalışıcam bilginiz var mı yani nereden yani sınav sistemiyle ilgili fikir nereden alsam acaba. şu an gördüğüm derslerden mi soru çıkar vs.

07 Ekim 2011 09:13

varsayım
Memur

OSYM nin wep sayfasında dikey geçiş sınavına ilişkin geçmiş yıllarda sorulan soruları bulabilirsiniz,

bende adalet meslek mezunuyum ve ben bir kere şansımı denedim, sınav çok zor görünmüyor ancak kontenjanlar çok az yani çok iyi puan almanız lazım. 80 sayısal 80 sözel soru sorulmaktadır.

07 Ekim 2011 12:12

Asibella
Aday Memur

tşk ederim bilgileriniz için.son birşey daha sorabilir miyim.

peki ben mesela sınavı kazandım 3.sınıftan mı başlayacağım.yoksa al baştan mı yapacağım.

07 Ekim 2011 14:12

varsayım
Memur

Sınavı kazandıktan sonra her üniversitenin belirlediği kontenjanlar kapsamında herhangi bir üniversiteye yerleşmeye hak kazınırsanız bazı üniversitelerin hazırlık sınıfı olup bazılarının ise hazırlık sınıfı olmadan direk 3. sınıftan başlıyorsunuz ve ayrıca devam etme zorunluluğu da yok,

07 Ekim 2011 14:15

Asibella
Aday Memur

tşk ediyorum iyi oldu:) siz hukuka geçiş yaptınız mı denedim dediniz de ondan sordum

07 Ekim 2011 14:26

imam-80
Aday Memur

Arkadaşlar aöf adalet okuyorum bittiğinde yatay geçişle adalet bakanlığına herhangi bir kadroya geçebilirmiyiz bilgisi olan var mı?

07 Ekim 2011 14:35

varsayım
Memur

Adaleti bittirmekle adalet bakanlığına geçiş yapma imkanız yok ancak adalet meslek yüksekokulu mezunlarının ilk işe alınırken dikate alındığı ve avantajlı olduğunu biliyorum.

Toplam 8 mesaj
 
ANKET
OHAL'den rahatsızlık duyuyor musunuz?