Editörler : asaygincihan27
18 Ekim 2011 12:54   


heyet raporu

arkadaşlar ben 2 ay önce doğum yaptım. pzt günü ücretli iznım bitiyor. şubat tatiline kadar heyet raporu almak istiyorum. bunu nerden nasıl alabilirim? daha önce heyet raporu alan arlkadaşlar bilgi verirse sevinirim. tam olarak izlenecek yol nedir? bir de mutlaka görev yaptığım ilden mı almam gerekıyor başka bir ilden alsam sorun cıkar mı acaba? lütfen heyet raporu almıs arkadaslar veya bılgısı olanlar yardımcı olursa sevınırım

18 Ekim 2011 13:40

A,N,T
Memur

heyet raporu almadım, ama bildiklerimi paylaşim,

başka ilden alabilirsin,

özel yada devlet hastanesi olması farketmez,

özel hastaneyi tavsiye ederim (para verip alman kolay olur)

devletten almak zordur hocam, kolay gelsin.

18 Ekim 2011 14:11

tugbasss
Aday Memur

gncl

18 Ekim 2011 15:48

ak sultan
Memur

hocam sakın beni yanlış anlamayın.sadece fikrimi soylemek istedim.bana hiç dogru gelmedi.tabi işin iç yuzunu bilmiyorum.eğer gerçekten öğretmenlik yapamaz durumda olursunuz sağlık açısından alınır o zaman.ama dogum yaptım da heyet alıcam demek ne bileyim dogru değilmiş gibi gelior bana.ücretsiz izine ayrılın o zaman.bu dunyanın oteki dunyasıda var.yeniden soyluyorum olay eğer anladıgım gibiyse...benim dogum yapan arkadaslarım var.maddi durumlarıda iyi değil.ama hiç heyetin derdine duşmüolar.hocam 2 kuruşun hesabını yaparken dalavere karısınca işin içine allah bir şekilde o parayı çıkırar zaten sizden.ama bir yıl ama 5 yıl sonra....saygılar.

18 Ekim 2011 16:00

A,N,T
Memur

neresi yanlışki, doğum yapmış 2 ayda çocuk bırakılırmı? kim bakacak 2 aylım bebişe,

hiçde yanlış değil, rapor alır gelmez bence doğum sonrası 6 ay gelmemeleri lazım. ondan sonrasına baksınlar başlarının çağresine diyebilirsin ama ilk 6 ay kesinlikle çocuktan ayrılmamalı bir anne.

hak mak geçmez helede bu ülke de asla,

18 Ekim 2011 17:38

raalbatros
Şube Müdürü

Hocam kadın memurun zaten çok uzun bir süre ücretsiz izni var. Ak sultan hocamın dediği neden bu ücretsiz izin hakkını kullanmıyorsun da gidip ücret almak için heyet raporu derdine düşüyorsun. Sonuçta devlet illa başla diye zorlamyor yeni doğum yapan anneye.

Bu arada doktorların rapor yazma şekli şöyledir:

Önce 10 gün sonra bir 10 gün daha ondan sonra da heyet raporu yazılır. Ama hastalık yokken heyet raporu almak birazcık vicdan sızlatıcı.

18 Ekim 2011 18:24

ak sultan
Memur

sayın ant hocam allah aşkına ben öyle bir şey mi dedim şimdi.tabikide çocuk yalnız bırakılmaz konu nerden nereye olmuş.realbatros hocam ne demek istediğimi pekala anlamışşşşşş

18 Ekim 2011 18:37

aylaege
Daire Başkanı

böyle bakan varken başımızda herşey mübahtır bence öğretmenligi keyfinden yapan varmı aranızda maaşını sürekli kurumlara bagışlayan yoktur kimse sabancının torunu değil öyle bir devlet olmalıki anneligi herşeyden önde tutmalı ücretsiz izinde ne ki 1 yıl hem maaşını ödemeli hemde izinli olmalı anne ama nerde bizim ülkemizde allah cezalarını versin hepsinin çolukla çocukla perişan ediyorlar bizi hocam heyetinide al raporunuda ve kafana takma devlet devlet olsun öğretmenine sahip çıksın el kadar bebe kime bırakılır

18 Ekim 2011 19:03

tugbasss
Aday Memur

2 aylık bebeğime bakacak kımsem yoksa ve maaşıma da yaşamak için ihtiyacım varsa başka ne yapabilirim acaba sayın hocalarım bana bir yol gösterin o halde. akıl vermek cok kolay dısardan tabii. o halde sızde yaz tatılınde calışmadan aldıgınız maaşları nasıl kursagınızdan gecırıyorsunuz derim bende o zaman. ıade edın bakalım calışmadan maas almak ıstemıyorum vıcdanım sızlıyo dıye. ben sadece bu konuda bılgısı olan varsa paylaşsın dedım yradım ıstedım. herkes aklını kendıne saklasın lutfen. nasıl bır cıkmazda oldugumu da sadece benım gıbı mınık bı bebegı yalnız bırakmak zorunda olan anlar

18 Ekim 2011 19:13

raalbatros
Şube Müdürü

Hocam okumuş eğitim almış insansınız madem bir eşiniz yok veya çalışacak durumda değil neden bir çocuk düşündünüz o zaman. Siz kendinizi sisteme göre değil de sistemi kendinize göre ayarlamaya çalışıyorsunuz. Burda lütfen gariban edebiyatı yapmayın.

18 Ekim 2011 19:25

safari-63
Müsteşar Yardımcısı

benım esımınde dogum ıznı pazartesı bıtıyor.bızde 15 tatıle kadar rapor almayı dusunuyoruz.dogum oncesını dogum sonrasına atamadık.her sey para olumus.tamda zamlara guncelleme olup,maaslara formatlama oldugu zamanda ucretsız ızın bır cok ogretmenı sıkıntıya sokar.

BAZI YUKSEK AKILLILAR ONERILERINIZI KENDIZIE SAKLAYIN.AYNI DURUM OLSA SIZDE RAPOR ALIRSINIZ.FAKAT BURADA BOS LAF TANTANASI YAPMAYIN.

18 Ekim 2011 19:32

raalbatros
Şube Müdürü

Hiç kimse kusura bakmasın ama biz de bu yollardan geçtik. Hamamda oturup hava raporu vermiyoruz. Yukarıda birisi de yazın maaşımızı geri verelim demiş. Hocam öğrenci geldi de biz mi çalışmadık ki öyle diyorsnuz. Bu sorun zaten öğretmenliği ek iş olarak görenlerden kaynaklanıyor.

18 Ekim 2011 20:26

ak sultan
Memur

yorum yazıp uzatmayacağım.realbatros hocama hafiyen katılıyorum.

Toplam 12 mesaj
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?