Editörler : asaygincihan27
18 Ekim 2011 21:52   


Bimer ve Şikayetler

iyiniyetle kurulan Bimer artık iyice sulandırılmış, her önüne gelen ciddi olsun olmasın yöneticileri ve öğretmenleri şikayet yağmuruna tutuyor. Okullara bimerden çok sayıda yazı geliyor, ilçeden şube müdürü acele ve günlü yazı gönderiyor, bimerden şöyle bir şikayet var, acele cevap gönderin diye...

Artık idareciler Bimer'e cevap vermekten işlerini yapamaz hale geldiler, ayrıca Bimer şikayetlerinde birçok idareci ve öğretmene de soruşturma açılmıştır. Yeni bakanımız Ömer DİNÇER iL Milli Eğitim Müdürlerine imzasız, isimsiz de olsa her türlü şikayetin sonuna kadar üzerine gidiniz diye talimat vermiştir. Yani artık Bimerden herkes isimsiz, TC'siz ne yazarsa yazsın hemen üzerine gidilecek, soruşturma açılacak, Yani Tuz kokmuştur. Ben de sırf bimere Velinin biri aslı astarı olmayan bir şikayette bulunmuş ve inceleme geçirdim birşey çıkmadı ama moral bozukluğu sinir stres derken 1 ay işverimim düştü. Bimer denen bu saçmalık artık iyice sulandırıldığı için vakit kaybetmeden ortadan kaldırılmalıdır. Memurlar asıl işine dönmelidir. Benim hakkımda şikayetçi olacak kişi zaten her şekilde ilçe MEM'e İL MEM'e şikayetini yapar, Erdemli bir kişiysede ismini yazıp imzasını atar ki yaptığı işin arkasında dursun. Yoksa imzasız, isimsiz, TC'siz BİMER'e yapılan şikayetler kancıklıktır...

19 Ekim 2011 16:34

tarımsal
Müsteşar Yardımcısı

Bimer kapatılmalıdır. Kim nereden bilgi isteyecekse oraya başvursun bilgiyi alsın.

19 Ekim 2011 18:25

ortmen46
Yasaklı

bu konuya yüzde 10000 destek...niçin kimse ilgi göstermiyor anlamıyorum..hocam çok vahim bir durumu gündeme getirmiş.diline sağlık sayın hocam

19 Ekim 2011 18:38

fenci aylinn
Daire Başkanı

Zor bir durum hocam Geçmişolsun

19 Ekim 2011 23:11

sosyalci551977
Memur

bugün bende öğrendim bimer e şikayet edilmişim. bekleyip göreceğiz bakalım ne çıkacak. nerden bulaştık şu idareciliğe. devletin okuluna hizmet ediyoruz diye bi de şikayet ediliyoruz. ah benim bakanım desene şu millete okullar nasıl yürüyor...

20 Ekim 2011 14:27

tarımsal
Müsteşar Yardımcısı

Arkadaşlar ben gereksiz yere 2 defa inceleme-soruşturma geçirdim, hele 2.sinde şikayet edeni bile öğrenemedim. Birşey olmadı ama Onun siniri, stresi işverimini aylarca etkiliyor. bugün bana yarın size...

Demekki kimse ilgilenmiyor yarın sizede piyango çıkabilir. Adam oturduğu yerden bimere bir şikayet yazıyor, oradan sizin bağlı olduğunuz kuruma, kurumda tamamen kişiye göre ya bilgi istiyor yada sizi rahat çalıştırmak istemiyorsa inceleme soruşturmaya gönderip size müfettiş yada muhakkik görevlendiriyorlar. Sonrasındada suçsuz olduğunuzu kanıtlayıncaya kadar akla karayı seçiyorsunuz. Hatta bazen şikayeti kimin yaptığını dahi öğrenemiyorsunuz? Şimdi bu DEMORKASİMİ? Halka popülistlik yapılacak diye Memur bu kadar alçaltılırmı?. Sonra şikayet edenede (iftira atana) hiçbir şey olmuyor.

20 Ekim 2011 15:19

tarımsal
Müsteşar Yardımcısı

.

23 Ekim 2011 01:06

739273ozelegitim
Aday Memur

arkadaşlar maalesef bu konu çok can sıkıcı.neden mi çünki dikkat edin devlet memurunu korumuyor.öyle olduğu için de adam acil serviste dr u darp ediyor,veli okulu basıp öğretmeni-idareciyi tartaklıyor vs vs örnekleri çoğaltabiliriz.sahibimiz yok ne yazık ki.

vatandaş polise kafa tutuyor yerli plakaya trafik polisleri çoğu zaman ceza yazamıyor.vatandaşın g...tünü bu kadar kaldırırsan olacağı budur.benim bulunduğum ilçede sosyal hizmetler müdürünü bimer e yazılan mail ile 3 ay önce görevden aldılar ve 3 ay sonra devlet resmen ''pardon'' dedi müdürü görevine iade etti.şikayet eden kişinin adı yok bilmem nesi yok oturuyor klavye başına, senaryo yazıp ,maili atıyor ondan sonra olan gariban memura oluyor..

23 Ekim 2011 22:12

tarımsal
Müsteşar Yardımcısı

.

21 Aralık 2011 11:32

yasin15071978
Aday Memur

Arkaşlar öyle konuşuyorsunuz bende memurum insanlar haklarını arayacak tabiki bizde görevlerimizi iyi yapalım önceden böyle memurların bir korkusu yoktu istediği gibi vatandaşa davranı-

yorlardı köpeğin değeri vardı insanın değeri yoktu başta has-

tahaneler olmak üzere çoğu kişi neler yaşadığını bilir. Hele

okullarda öğretmenlerin çok dayak attığını biliriz. Onun için

dini açıdan kul hakkına girdiği için böyle bir kontrol meka-

nizmasının görevli memurlar üzerinde caydırıcılığı olacağından

ben şahsen bimeri destekliyorum herkes görevini layıkıyla yapsın

her kamu kuruluşunda çalışan vatandaşa hizmet için var insanlara

azarlayıp çocukları dövüp sonrada burada kanatsız melek olmak yok.

aldığınız paranın hakkını verin.

21 Aralık 2011 15:51

degirmenci21
Daire Başkanı

yasin15071978 kardeş hepimiz kul hakkına riayet etmek zorundayız burada kimse işini layıkıyla yapmasın diyenmi var? yada işini yapmayan memur şikayet edilmesin diyenmi var? Şikayet mekanizması zaten var bizim burada vurgulamak istediğimiz çamur at izi kalsın acaba falanca kişiyi yıpratabilirmiyiz? babından yapılan haksızlıklar.

Asıl BİMER'i kullanarak bilmeden birilerine iftira atanlar kul hakkı yiyorlar. Biz her vatandaşın şikayet ve müracat hakkı olduğunu savunuyoruz ama bunu yaparken de kimsenin iftiraya haksızlığa uğramamasını istiyoruz.

21 Aralık 2011 15:56

atakan25
Genel Müdür

Böyle muhbirliği özendiren bir kurum aynı zamanda hukuksuzdur da nasıl çalışmalarına devam ediyor ilginç..

22 Aralık 2011 10:51

cankurt17
Şube Müdürü

bence gerekli.inanın şu anda bulunduğum yerde idareci geçinen bazı okul müdür ve yardımcılraı okadar adaletsiz uygulamalar yapıyor ki insanı canından bezdiriyorlar.kimi kime şikayet edeceksin.adam yapıyor ve diyorki git hakkını mahkemede ara.ya bimer olmasa nereye şikayet edeceksin.adamın soruşturmadan korkusu yok.belki bazılarına çok aşırı gelecek bu tip adamlar insanın elini belayada sokarlar.onun için bimer gerekli.

22 Aralık 2011 12:48

degirmenci21
Daire Başkanı

Böyle muhbirliği özendiren bir kurum aynı zamanda hukuksuzdur da nasıl çalışmalarına devam ediyor ilginç..

22 Aralık 2011 17:03

Bilg. Öğr.
Şube Müdürü

bimer şarttır ve çok doğru bir hizmettir.sıkıntısı olmayan için mesele yok zaten olan düşünsün..

haaa unutmadan bimer le yola gelen çok müdür var :)

23 Aralık 2011 13:14

degirmenci21
Daire Başkanı

Memurun yada Vatandaşın şikayet hakkına kimsenin birşey dediği yok zaten ancak BİMER yasadışı ve şikayet ve müracaat hükümlerine aykırıdır. Suistimal, iftiraları beraberinde getiriyor, Araştırsınlar BİMER'e şikayet için açılan inceleme, soruşturmaların acaba %'kaçı yerinde bulunup ceza çıkmıştır?. Tahminimce %1'i geçmez.

Devlet kendi Memuru için MUHBİR bir kurum oluşturamaz... Şikayet Müracaatında bir usulü adabı vardır. Yoksa Devlet Memurunu Kamu görevi yapan kişileri küçük düşürücü şekilde yapılamaz.

Allaha şükür Bimerden yapılan birkaç iftiranın hepsine gereken cevabı verdim ancak ben şahsi düşünmüyorum, Memuriyette herhangi bir cezam falanda yok. Bizim derdimiz Memurluk mesleğinin Onuru.

23 Aralık 2011 21:26

pınar1
Aday Memur

BİMER i kuranlardan Allah razı olsun. İlçeye şikayetten bir şey çıkmayacağını herkes bilir. Çünkü birbirlerini tanıdıkları için göstermelik bir soruşturma açılıyor. Arkasından bir şey çıkmıyor. Zaten açığınız yoksa kimse size bir şey yapmaz. Böyle bir kolaylık yaptığı için başbakanımıza çok teşekkür ediyorum.

23 Aralık 2011 22:35

atakan25
Genel Müdür

Ad soyad hiçbir belge olmadan şahıslar hakkında beyana dayalı soruşturma açılıyorsa tam muz cumhuriyeti olmuşuz..Tam çamur at izi kalsın mantığı..Sezgiye dayalı adalet dedikleri bu olsa gerek..Artık insanların mimiklerinden duruşundan giyiminden boyundan posundan abdestinden namazından suçlu olup olmadığını anlayacaklar..:)))

Yahu bizler öğretmeniz azıcık da olsa hukuktan adaletten anlamamız gerekir..Dostoyevski bile okumadınız mı hiç?

26 Aralık 2011 11:10

byzbyz
Kapalı

başlangıçta sizin gibi düşünüyordum ancak, okul müdürü hakkında ilçe milli eğitime yapılan şikayetimiz sümen altı edilince Bimerden başka gidecek yer kalmadı...ne yapsaydık öğretmenleri çocuk gibi azarlayan,usulsüz işler yapan,öğretmenleri birebir odasına çağırıp hakeret eden psikolojik baskı kuran,dedikodu yaparak öğretmenleri birbirine düşüren bir müdürü nereye bildirecektik söylermisiniz?

26 Aralık 2011 15:22

degirmenci21
Daire Başkanı

Muhbir bir devlet yapısı olmasını destekleyenler var madem unutmayınki bugün başkasına atılan iftiralar, baskılar birgün sizede döner o zaman destek ararsınız?.

Öyle bir hal aldıki BİMER zaten kişinin bağlı bulunduğu ile ilçeye topu atıyor, isterlerse konu hakkında bilgi almakla yetiniyorlar, isterlerse soruşturma açtırıyorlar.

26 Aralık 2011 16:29

kartal-42
Memur

aynen katılıyorum arkadaşlar insanın başına gelince anlıyor ancak.şerefsizin biri amacı başka asılsız bir şey yazıyor ondan sonra uğraş dur.moral bozukluğu,motivasyon......vb.

peki bu asılsız iftiralarda bulunan kişileri biz şikayet edemiyor muyuz?bunun bir yolu yok mu yani?yalan da söylese vatandaş mı haklı.çamuru atayım izi kalırsa kalsın mantığı mı sadece?....

Toplam 34 mesaj
 
ANKET
OHAL'den rahatsızlık duyuyor musunuz?