Editörler : oto-danisman-expert
22 Ekim 2011 20:59   

Özel ders öğrencisi bulmak için ne yapabilirim, fikri olan var mı ?

paylaşımlarınız...

22 Ekim 2011 22:32

biyoloji2000
Yasaklı

tanıdığın bir öğrenciye bedava ders vermeye başla, oradan duyulur ve kaparsın parayı. ama seçeceğin öğrenci başarılı biri olsun ki, verdiğin eğitimi alsın ve insanlar ona bakınca seni görsün :D

24 Ekim 2011 20:27

ilkmatserhat
Aday Memur

afiş asmak işe yaramaz mı hocam?? :))

24 Ekim 2011 20:34

ilkmatserhat
Aday Memur

85 kişiden hiç biri özel ders vermedi mi arkadaşlar..

24 Ekim 2011 21:04

biyoloji2000
Yasaklı

bende vermedim :)

sadece öneriydi, özel ders veren arkadaşın varsa onlara çıtlat, ama benim arkadaşları öğrenciler kendileri buldu çoğunlukla öyle afiş falan asanı görmedim, biraz şans işi.

24 Ekim 2011 21:56

ahmet99
Daire Başkanı

ben özel ders yıllardır veriyorum.şu anda 10 tane öğrencim var.bu sene en az 10 kişiyide reddettim.Peki nasıl öğrenci bulunur.bir kere aç gözlü olmayacaksın karşındaki adam zengin diye çok istemiyeceksin.bir fiyat standardın olacak.ama pazarlıkta etmeyeceksin.çok ucuza ders vermeyeceksin.branşında çok iyi olacaksın.sende ders çalışacaksın.kaynak bitireceksin.çevresi olan insanlardan başlayacaksın.o memnun olunca sana her ıl öğrenci bulur zaten.ders verdiğin öğrenciye ödev vereceksin telefonla arayacaksın sıkıştıracaksın başarı için motive edeceksin.veliyle de iyi diyalog kuracaksın.özel ders her zaman tavsiyeyle bulunur.memnun olan öğrenci reklamın en iyisidir.denden ders almak için sadece görüşmek için 2 hafta sonra görüşebilirim dediklerim oldu.ama çok çalıştım branşıma

25 Ekim 2011 21:07

ilkmatserhat
Aday Memur

tşkler ahmet hocam tavsiyelerin için..

26 Ekim 2011 19:47

voltranmc
Şef

o dedeğin tavsiyeler hiç öğrencisi olmayana gitmez kardeşim.sen arkadaşa ilk öğrenci nasıl bulunur onu bi söyle de aydası olsun.

benim tavsiyem çevrende etüt merkezlerine cv doldur.

tabi branşın da önemli.

26 Ekim 2011 20:32

ilkmatserhat
Aday Memur

hocam branşım matematik.. afiş asmak işine ne dersiniz etkili olur mu?? birde cv doldurmak ne demek anlamadım??

26 Ekim 2011 21:48

voltranmc
Şef

büyük şehirlerde özellikle etüt merkezlerine gidip başvuru yaparsınız

mesela.internette özel ders veren siteler ücretli çoğu ama ücretsiz

olanlar var.iş ilanları veren siteler var.onlara bak.

26 Ekim 2011 22:22

atamavardedigeldim
Kapalı

şu an yaptığın şey doğru, doğru yerdesin

26 Ekim 2011 23:18

ahmet99
Daire Başkanı

tavsiyelerime devam ediyorum.

yeni öğretmen olan veya özel ders tecrübesi olmayan için tavsiyem.yeni başladığınızı siz biliyorsunuz karşıdaki bilmiyor.çok tecrübeli olmanın yolu çok kaynak bitirmektir.ben öğretmenliğe başladığım ilk 3 yıl piyasada alanımdaki bütün kaynakları bitirdim.her gün soru yazdım.takıldığım soruları çekinmeden tecrübeli öğretmenlere sordum.onlardan hep birşeyler öğrenmeye çalıştım.örneğin bir konuda öss ygs de çıkmış bütün sorular hafızanda olacak.çok farklı kaynaklar bitireceksin.ders notları hazırlayacaksın.önce sen donanımlı olacaksın.doktor gibi olacaksın.çok isim yapmış doktorlara gidin en önemli özellikleri karşıdaki hastaya konusuna çok hakim olduğunu hissettirmesi güven vermesi ve motivasyon gücüdür.peki öğrenci nasıl bulunacak.etüt merkezleri veya dersanelerde başlarsanız oradan öğrenci çıkar.gazete ilanı olabilir. okul karşısında afiş olabilir.2-3 tane öğrenci memnun oldumu gerisi gelir zaten.ders en çok ilk yazılılardan sonra başlar.ekim kasım dönemi sonra şubat aylarında zirve yapar.ben bu sene mayıs haziran ayında ygs lys dersi alacaksa gelecek yılki öğrencilerimi belirlerim. ama şunu unutmayın ders anlatırken saat dolsada bitse derseniz olmaz.anlattığınız dersten önce kendiniz zevk almalısınız.ve her ders sonrası ödev vermelisiniz. sonra takip etmelisiniz.prensipleriniz olduğunu göstermelisiniz.işinizi severek yaparsanız aranılan bir isim olursunuz.herkes sizden ders almak ister ama siz kabul etmezsiniz.ama ilmin zekatınıda vermek lazım gariban parası olmayan istekli çalışkan öğrencilerede gerekirse bedava ders vermek de işin hakkıdır.samimi düşüncelerimdir.takdir sizden

27 Ekim 2011 18:13

ilkmatserhat
Aday Memur

tşkler ahmet hocam paylaşımlarınız için...

24 Ocak 2017 16:24

zegufe
Aday Memur

Merhaba Hocam,

Aşağıdaki link tüm sorularınızı yanıtlayacaktır.

http://caliskaninsan.com/internetten-ozel-online-ders-vererek-para-kazanmak-programlar-platformlar

Saygılarımla.

26 Ocak 2017 08:44

sahinbaba
Şube Müdürü

bir internet kafeye git.

telefonunu, emalini, uzmanlık alanını, uzmanlık alanı dışında hakim olduğun diğer dersleri büyük puntolarla yaz.

sonra fotokopiciye git 50 100 adet bastır...

bunları şehrin/ilçenin/semtin işlek yerlerine as.

direklere as.

otobüs dsuraklarına..

muhakkak 5 10 tane tanıdık esnaf dükkan büro yazhane bul..

onlar da daha dikkat çekiyo..

09 Ağustos 2017 22:57

hanzadeboyboy
Aday Memur

Bende işimdüştü.com a üye omuştum https://isimdustu.com/egitim-ozel-ders/ kategorisinde baya konu var. Şimdiye kadar 2 öğrenci yönlendirdiler. Onun dışında öğrencilerin bulunduğu bölgelere ders verilir diye kağıt asmanızda fayda var.

26 Mart 2018 16:01

yclplt

Benimde kullanmış olduğum dersbul mobil uygulaması var ücretsiz bir uygulama konum tabanlı sistem sa

19 Nisan 2019 09:27

ahmetnarin
Aday Memur

özel ders bulmanın en kolay yolu internet üzerinden.

http://ozeldersverilir.net

Toplam 17 mesaj

ANKET
23 Haziran 2019 İstanbul BBB seçim sonuçlarını nasıl buldunuz?