Editörler : **sude**
07 Kasım 2011 22:43   


Bir muhasebe denetmeninin hem mesleğine hem de kendisine yapılan haksızlıklara kalbi dayanamadı...

muhasebe denetmeni namık baran yıllarca görev yaptığı mesleğine ve idarecilerce şahsına yapılan haksızlıklara dayanamadı.KALBİ YAPILAN HAKSIZLIKLARA DAYANAMAYANLAR VAR. 46 YAŞINDA BİR MUHASEBE DENETMENİ YAPILAN HAKSIZLIKLARA DAYANAMADI. TANIMIYORUM KENDİSİNİ AMA bu düzenlemeleri yapanları İYİ BİLİYORUM. BİRİ YAPILAN HAKSIZLIĞA DAYANAMAYIP ZATEN GELEN ECELİNE SEBEP OLANLARA DÜNYAYI BIRAKIYOR. O BİRİ SADECE BİZDEN BİRİ.İYİKİ ZÜLMEDENLERDEN DEĞİL YA ZÜLMEDENLERDEN biri OLSAYDI. YA ZALİM OLSAYDI...

07 Kasım 2011 22:53

ahmetburak
Aday Memur

Muhasebe Denetmeni Namık Baran geçirdiği kalp krizi sonucunda 46 yaşında vefat etmiştir.

Antalya Defterdarlığında görev yapmakta iken Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğüne müfettiş olarak geçişine muvafakat verilmemesi üzerine yürütmeyi durdurma kararı ile müfettiş olarak bu kuruma geçen, yürütmeyi durdurma kararının temyiz edilmesi ve temyizde bu kararın iptali üzerine birbuçuk yıl sonra tekrar Antalya Defterdarlığına dönen ve konuya ilişkin dava Danıştay'da devam ediyorken ZONGULDAK DEFTERDARLIĞINA TAYİN EDİLEN ve Zonguldak Defterdarlığındaki görevine başlayalı bir aylık bir süre bile geçmeyen ayrıca 659 sayılı KHK İLE YAPILAN HAKSIZLIĞI SİNDİREMEDİĞİNİ SÖYLEYEN DENETMEN Namık Baran, 06.11.2011 Pazar günü kurban kestimek için gittiği Antalya Aksu ilçesinde geçirdiği kalp krizi sonucu 46 yaşında hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Merhuma Allah?tan rahmet dileriz.

07 Kasım 2011 22:54

maliyetor06
Aday Memur

yazıklar olsun

kendisine Allahtan rahmet

yakınlarına sabır versin inşallah

bu düzenede yazıklar olsun

07 Kasım 2011 23:08

ahmetburak
Aday Memur

DÜNYA HAYATI KISA. HERKES BİR SINAV İÇİNDE. BU SINAVDA BİZCE YAPILMASI GEREKENLER VAR AMA SINAVIN NE ZAMAN BİTECEĞİNİ BİLMEDİĞİMİZDEN O YAPILMASI GEREKNLER SIRALAMASINI BİR TÜRLÜ DOĞRU YAPAMIYORUZ. İNSAN ONURUNA YARAŞIR HAKSIZLIK YAPMADAN YAŞAMAK İLK YAPILMASI GEREKENDİR. kimse zalime iyi yaptı demesin. o zalimin yaptığı belkide birilerinin hayatına mal olmuştur...

07 Kasım 2011 23:17

iktisatci82
Aday Memur

Bu teşkilatta Maliye Müfettişleri olduğu sürece haksızlıkların sonu kesilmez.100 tane adam için tüm bakanlığı dağıttılar.Çoğunun sadece havası var, ne vergiden anlarlar nede milli emlaktan.Sadece görüntü var.Namık Baran'a Allahtan rahmet diliyorum.Umarım yapılan bu haksızlık kimsenin yanına kalmaz.

07 Kasım 2011 23:32

ahmetburak
Aday Memur

Sorun aslında ne maliye müfettişleriyle ilgili ne de başka meslek grubu ile. bir can gitti ne hayallerle ne umutlarla dolu bir dünyası vardı kimbilir. son günlerde yaşadığı haksızlıklar o kadar ağır gelmiş olmalıki alın dünyanızı başınıza çalın der gibi gitti. ders almak istiyorum... sadece ders

07 Kasım 2011 23:40

ahmetburak
Aday Memur

hiç bir meslek grubuna sataşmak falan umrumda değil tek doğru var siz siz olun zalimi alkışlamayın BELKİ YAPILAN ZÜLM BAŞKASINI HAYATINDAN ETMİŞTİR. HAKSIZLIĞIN KENDİSİ HAKSIZLIKTIR, KİME YAPILDIĞI ÖNEMLİ DEĞİL. herşey düzelse bile örneğin denetmenleri tekrar denetmen yapsalar hatta 3600 ve 2200 le birlikte BAKANA BAĞLASAR DAHİ NAMIK BARANIN SEVENLERİ SEVDİĞİNE KAVUŞUR MU? ECELE SEBEP OLMA GÜNAHI ORTADAN KALKAR MI? BEN BİLMİYORDUM BÖYLE OLACAĞINI DEMEK ÖZÜR OLUR MU?

07 Kasım 2011 23:43

dip not
Aday Memur

Allah rahmet eylesin.

07 Kasım 2011 23:52

maliyetor06
Aday Memur

Allah yarına bırakır ama yanlarına asla

08 Kasım 2011 03:21

Demokritos
Şef

Allah rahmet eylesin... Dostlar yanlış hesap bağdat döner, umutları kaybetmeyin...

Allah böyle acılardan cümlemizi esirgesin, merhumun ailesine sabırlar dilerim.

08 Kasım 2011 11:34

hudut taşı
Kapalı

Allah Rahmet Eylesin. Yapılan son zulümden sonra Maliyede durmak dahi hata oldu. Adamı hem memur yap hem unvanını elınden al hem sağa sola sürgune gönder hemde başka yere geçişine izin verme ....

bu resmen zulümdür. Allah bu zalimlerı unutmayacak.

08 Kasım 2011 16:40

taşra vergi teftiş
Aday Memur

ölen üstadımıza ALLAH rahmet eylesin.Rahmetlinin ölümüne neden olanlar şimdi nasıl hesap verecek.birleşme sürecinde pasif kalan hatta 3600 ek gösterge vaadine tav olan, denetmen dernekleri bu defa bu işin arkasını bırakmamalılar.Bu konu basına taşınmalıdır.herkes yaptığının hesabını vermelidir.bu rahmetli üstada yapılacak son vazifedir.

08 Kasım 2011 19:20

ahmetburak
Aday Memur

haksızlığın faturası ağır olur. bence de bu ölüm basına taşınmalı.idarenin yaptığı düzenlemelerin sınırı hukuk olmalı. hukuk hakkı koruyorsa hukuktur. oyunun kurallarını koyanları koruyan düzene hukuk denmez. insanın 46 yıllık emeğini elinden almak bu kadar kolay olmamalı. İNSANLARIN YAŞAMINI BU DERECE ETKİLEYEN DÜZENLEMELER İVEDİLİKLE ÇIKARILIRSA SONU HAKSIZLIKLAR VE ZÜLM OLUR...

09 Kasım 2011 12:50

ahmetburak
Aday Memur

Eşitlik kılıfı altında eski çin ve kuzey kore gibi her kese tek tip kıyafet giydirildi. Ama Denetim elemanlarına giydirilenler yırtık sökük ve yamalısı oldu.Muhasebat ve milli emlak Genel müdürlüğünün denetim elemanlarına ise zulmün katmerlisi yapıldı. O kadar acı bir durumdur ki bu zülmler sebebiyle bir denetmen (namık baran 46 yaşındaydı) yaşadığı stersli olayların da birikimi ile hayatını kaybetti. Bazı Bakanlıklarda kontrolörlükler korundu.Malitede gelir idaresinde olumlu yönde düzenleme yapıldı.Muhasebe ve milli emlak tasfiye edildi.Dentmenlerin durumu dahada acı oldu.İlk Denetmen ünvanı Maliyede hayata geçirildi,vergi de olumlu yönde düzenleme yapılırken,Denetmen kadrosu bulunmayan bakanlıklarda Denetim kadrosu ihdas edilip Denetmen ünvanı tesis edilirken,Denetmenlerle 152.maddenin zam ve tazminatlar başlığının h bendinde yer alan uzmanlar Müfettişlerle eşitlenerk farklı ücretlendirme skalasına alınırken,Milli emlak ve muhasebe denetmenleri aralarında özel sınavla alınanların bulunduğu personelle birleştirilerek tasfiye edilmiştir.Eşitlik denilerek çıkılan yolda ne yazıkki Adalet katledilmiştir.

09 Kasım 2011 16:41

erdenay
Aday Memur

Sayın Namık BARAN'ı yakından tanıyan biri olarak şunu söylemek isterim ki üstat son altı aydır dışarıda arkadaşlarını teskin ederken kendi evinde geceleri balkonda sabahladı. Çok stresli bir dönem yaşadı Bakanlığın yapmış olduğu zulmü sindiremedi. Yapılanlar sindirilecek gibi de değildi. Son KHK ise onun için tam bir yıkım oldu. Umarım sebep olanların vicdanı sızlıyordur. Akasında 15 yaşında bir genç kız evladı bırakarak gitti.

10 Kasım 2011 12:24

JK_Oİ
Daire Başkanı

Mekanı Cennet olsun....

10 Kasım 2011 12:38

alibaba06
Aday Memur

Kontrolör ve Denetmen Arkadaşları aşağıda yer alan forumda görüşlerini paylaşmaya davet ediyorum. Burada meslekle alakası olan ya da olmayan herkes görüş paylaşıyor.

www.tarikyasam.com/forumtyk

10 Kasım 2011 12:45

alibaba06
Aday Memur

Kontrolör ve Denetmen Arkadaşları aşağıda yer alan forumda görüşlerini paylaşmaya davet ediyorum. Burada meslekle alakası olan ya da olmayan herkes görüş paylaşıyor.

www.tarikyasam.com/forumtyk

10 Kasım 2011 15:08

Alp158
Aday Memur

Eski bir Muhasebe Denetmeni olmama rağmen Muhasabe Denetmenlerine yapılan haksızlık benim bile moralimi bozdu, şu an görevde olan meslektaşlarımın moralini bozması gayet doğal. Ama meslektaşlarım üzülmesinler zaman herkese hakkını verecektir. Muhasebe Denetmenleri Maliye Teşkilatının işçi arıları akıncıları olmuştur. Bütün yeniliklerde 81 ilde öncü ve koordinatör olmuşlardır(say2000, 5018 e geçiş, mahalli idare muhasebe yönetmelikleri gibi). Zorlu sınavlardan geçmiş donanımlı insanlardır. Muhasebe Denetmenleri değil adil olamayanlar üzülsün zira adil bir hakim var ve o hakim mülkün ve son hesabın sahibi, herkes hesabını ona göre yapsın.

10 Kasım 2011 16:07

lucifer sam
Aday Memur

müteveffaya muvakafat vermeyen daha sonra da zonguldağa süren idarecileri şimdi kına yaksın. görünen o ki yüksek yerlerde cemaatlerde tanıdığı yokmuş. eğer olsaydı muvaffakatını da alır görevine de başlar hayatını kaybetmezdi. böyle rezil düzene yazıklar olsun.

10 Kasım 2011 17:21

JK_Oİ
Daire Başkanı

eskiden maliye'de çalışıyordum...Denetmenler bizlere çok iyi davranan ve yardımcı olmaya çalışan kişilerdi...Başlarına gelene çok üzüldüm...Hele hele de bir insanın - hem de eğitimli, düzgün ve gelecek vadeden bir insanın - ölümü çok kötü bir şey... Camianızın başı sağolsun... Umarım bu ilginç ve haksız düzenleme kısa zamanda düzeltilir...

Toplam 31 mesaj
 
ANKET
17 Mayıs ila 1 Haziran arasında, hafta sonlarında, sokağa çıkma kısıtlamasına devam edilmesini;