Editörler : Cüneyt Barışoglu
17 Kasım 2011 02:16

imam41
Aday Memur

sa arkadaşlar bakıyorumda nekadar şikayetçiymişsiniz halinizden acaba şimdi aklıma gelen bir hadiseyi anlatayım geçen yıllarda sivasa yolumuz düştü dedik bir de müftülüğü ziyaret edelim müftüde bahsettiğiniz yusuf şahin girdik içeri hoş beş sonra orada biri daha var emekli imammış şöyle dedi benim oğlan hafız köy yerinde harcanıyor onu hocam merkeze alalım müftü geçiştirmeye çalıştı ama hacı efendi ısrarlıydı ısrar edince müftü bakalım senin oğlanın durumu ne diye çekmeceden dosyayı çıkardı bütün imamlara kuranı okuma ve tecvitten puan vermiş dedi hacım senin oğlan hafız hafızlık notu 90 ama tecvit 0 otecvitle merkezde görev yapamaz.ağzını düzeltmesi lazım diye söyledi eğer imtihanlarda böyle hassasiyet gösteriyorsa az bulunur öyle müftüler ben o olaya şahit oldum gerisi sizin bileceğiniz.allaha emanet olun

17 Kasım 2011 13:22

hafız-eses
Aday Memur

müftülerin haksızlıklarını hangi adrese mail atabiliriz

17 Kasım 2011 21:27

mc_th
Kapalı

http://personelweb.diyanet.gov.tr/personel/

bu adresden gerekli şikayetleri yapabilrsn hcm..

18 Kasım 2011 13:13

cenapulu
Aday Memur

resmi gazetede ismi geçmiyor.anlaşılan gene sivasta başımızın belası olacak bu adam...

18 Kasım 2011 20:45

ajansmemo
Yasaklı

haber doğru ise güzel ve yerinde olmuş.

sivaslının gözü aydın olsun torpilden uzak olsun .

darısı yaltakçı ve yağcı yandaşlara.

21 Kasım 2011 17:04

aplani
Aday Memur

meslektaşlarıma sesleniyorum. bizim camiade ben imam diyen kimse yok bunun bilin. %90 nımız namaz kıldırma memuruyuz. memurluğada razı olucamda kuran okumasını bilmiyen kaç imam arkadaşımız var bilginiz varmı? burda yorum yapanlar. allah rızası için mert olun delikanlı olun kuran okumasını biliyormusunuz. burda yazdıklarınızda samimiyseniz eğer adınızı soyadınızı görev yerinizi yazın. şikayette bulunun.resmi yollardan. ama siz kürsüde dedikodu yapmak günah deyip mahalle karısı gibi isminizi vermeye çekinerek dedikodu yaparsınız. müftü 5 vakit camiye geliyor sizde görevden kaytaramıyorsunuz diyemi bu kininiz. amir memur ilişkide kurallar belli. kuralların dışında hareket varsa şikayet edin müfettiş gelsin incelesin. ama değil. siz görev zamanı görevden kaçınca müftü gelip olay anını tespit edince ve sorşturma açınca işinize gelmiyor. düne kadar çobansız köy bulmuştunuz değneksiz geziyordunuz şimdi o devir bitti demi. ben 10 yıllık memurluk hayatımda böyle işine bağlı müftü görmedim. 4 müftüyle çalıştım. ve hiç biriyle kötü olmadım. hafızım imamhatibi

21 Kasım 2011 17:09

aplani
Aday Memur

imam hatibi 1 ncilik le bitirdim. ve bugune kadar tek bir vakit namazımda izinsiz camiden ayrılmadım. camiyi hergün temizledim. adam gibi öğrenciler yetiştirdim. ve bütün müftüler bana teşekkür etti. bu müftü zamanında sınava girdim. hiç bir siyasetçinin elini eteğini öpmeden bileğimin hakkıyla bilgimle istediğim yere geldim. allah razı olsun bu müftüden. sınavlara riayet etti. torpilli olup kesin alacağını sananlar benim gibi torpilsiz ama bilgisi olan birinin kazanacağıını zannetmiyorlardı. hamd olsun kazandım.. arkadaşın biri demiş. tuz koktu diye harbiden siz kokmuşsunuz. bir kişinin yüzüne söyliyemediğini arkadan konuşmak kadar aciz bir durum hiç olmamış. başınıza bela olduğunu yazıyorsunuz ya gidip yüzüne söyledinizmi ben tahmin etmiyorum

28 Kasım 2011 15:59

MİMEMİNE
Kapalı

e-mailleri inceliyorum. din görevlilerine yakışmayacak üsluplar. hani dedi kodu günahtı. hani arkadan konuşulmayacaktı. sizler bunları kürsüden, minberden halka anlatmıyormusunz. söylediklerinizi neden uygulamıyorsunuz. sivas müftüsü yusuf şahin haram yemişmi. yüz kızartıcı suç işlemişmi. suçu neymiş, camiye gitmek. din görevlisini denetlemek. sen görevini adam gibi yap ve dimdik dur.arkadan din görevlisine yakışmayacak boş sözlerle milletin kafasını karıştırmayınız. şu ana kadar sivasa gelen en adil, en dürüst, en samimi müftü bu adamdı.beş vakit namazımda görevimin başındaydım. göğsümü gere gere gezer, istediğim zaman müftülüğe gider tüm daire çalışanları tarafından saygı ile karşılanır, lüzum hissettiğimdede müftü efendinin yanına giderim. birkez olsun beni çaysız ikramsız göndermemiştir.böyle bir adamdan daha ne istiyorsunuz.el insaf.adam torpil yapılmasın diye sınavları dahi kamera ile kayıt ettiriyor.yapın görevinizi adam gibi göğsünüzü gere gere ben din görevlisiyim deyin. bu şekilde ifadelerle sivasımızı tanımayan insanların nezdinde sivaslı din görevlilerini küçük düşürmekten vaz geçin.hak nezdinde hesap vermede zor durumda kalırsınız. Veya ankaraya söyleyelim, sivasa görevlileri sıkmayan, disiplinsiz, orada burada yiyip içen müftüler göndersin. Kul hakkı?..kul hakkı?..kul hakkı

28 Kasım 2011 18:05

ajansmemo
Yasaklı

doğruyu söyleme erdemini gösterenlere ne mutlu.

yalan ve yaltakçılara ise yazıklar olsun.

28 Kasım 2011 19:45

wikileakS1
Kapalı

işleri görülen sınavlarda kazananlar yusuf sahinci olmuş bakıyrmda..ilçelrde saf müftülrle çalışysnuz bişeyden haberinz yok sivasda olup bitenden haberinz yok çıkmış burda boş boş kkonuşynz.bn sivas merkezsde görev yapıyrm 20 yıllık imamım..10 tane imüftüyle çalıştım.bölesine adi bölesine ... bölesine ... bölesine gurursz bi müftyle çlışmadım.

burda boş boş konuşup imam arkadaşlrımız aklını karıştran aoilna ve minemine üyeler bilip bilmeden konuşmayın..bişeyler öğrenmek istyosanın bna özelden yazın size anlatayım bu müftünün yaptığı yamuklrı.

ben sizler gibi saf ve semem imam deilim müftünün karşısında el pençe divan duran..!! erkeklğinz warsa adam gibi yürekli dile gtirin toplantılarda en arkaya geçip karılar gibi aranızda dedikodu etmeyin..

ben şikayet ettim ve bnm gibi yürekli 10 imam daha şikayet etmiş ankaraya bu müftüyü. geçen hafta ankaradan baş müfettiş geldi bu konuyu soruştrmaya.

ortada bişey olmazsa gelmezdi dimi ankaradan sivasa başmüfettiş.???

ve bu karar sonucu soruştrmadan yer değişikliği çıkacak yusuf şahine.

30 Kasım 2011 13:34

muhammet kalender
Memur

Yusuf Şahine ben de hakkımı helal etmiyorum. Adaleti sağlayamayan zalim bir insan,hacca gidince inş. beni orada rüyasında görür ve yaptığı hatayı anlar diye çok dua ettim. Yaptığı torpilleri aleni olarak biliyorum. Kendi arkadaşının kızını merkezde en iyi kurslara yerleştirdiğinide. Babam bir düğüne gitmişti tesadüf onun masasına oturmuş ve masada Sivas'ın önde gelenleriyle beraber, tanıdıklarını hangi kurs ve camilere yerleştireceklerini konuşuyorlarmış kayıranlar bunlardan biri olsa gerek...Bben bu adamı samimi zannediyordum ama yanılmışım.

30 Kasım 2011 13:55

yigidoefo
Aday Memur

aslı astarı olmayan yalan haberleri gıybet ve dedikoduyla süsleyerek şahsi kinini buradan kusan zavallılara sesleniyorum Allahdan korkun Milletin kafasını karıştırmayın Müftü bey iki aydır hacda.Yarın birgün gelir. Ankaraya çekildi diye utanmadan yalan söylüyorsun ve ilk defa müfettiş geliyormuş gibi çarpıtıyorsun.Koskoca müftülükte bir bardak çay içecek kadar hatırı olmayan acizler... Müftü bey makamına gelen hiç kimseyi ikramsız göndermez. Nekadar luzumsuz konuşursa konuşsun herkesi dinler.Ayrıca camime bir müftünün gelmesi benim ve cemaatım için bir şereftir. Bunu şeref yoksunları anlamaz anlayamaz. Ancak kalabalığın arkasına sinerek fısıldar.

30 Kasım 2011 19:24

ajansmemo
Yasaklı

şart şart

toplu değişiklik şart.

birtaneyle olmaz bu iş.

hepsini süreceksin.

01 Aralık 2011 10:08

aplani
Aday Memur

aciz arkadaşlara sesleniyorum. ver bana adını soyadını görev yaptığın yeri ben seni senin hiç yapmadığın bir konuda hakkında şikayet edeyim sana iftra atayım. bak bakalım sana müfettiş geliyormu. 10 tane asalak dedikoducu insan adını vermeye korkarark şikayet ederse elbet müfettiş gelir. müfettiş gelmesi demek suçlu olduğunu göstermez. müfettiş şikayetleri araştırır sonucu bakarak. ama sonuç sizin dediğiniz gibi olmaz çünkü ortada bişey yok. sizin suç affettiğinizde müftü camiye gelip sizi denetliyor ve siz namazlardan kaytaramıyorsunuz. buda görevi zaten. müfettiş gelmesi dediğim gibi kesin suçlu olduğu anlamını taşımaz. hırs okadar gözünü büylemişki ve kimler sana şikayet et bu müftüyü demiş bilmiyorum. özelden yaz diyorsun kardeşim adını soyadını yazacak kadar cesarete sahip değilsen neden yazıyorsun. biliyorsunki sende müftünün sıkıntı yok. müftü görev ehli adam.

01 Aralık 2011 11:42

nef'i
Aday Memur

Sayın Editörler, bu konu tamamen bir atama haberi olmaktan çıkmış,kişisel birtakım hesaplaşmalara sahne olan bir hal almıştır. Mademki Sivas il müftüsünün son yapılan atama kararnamesinde de adı geçmemiştir. O halde bu başlığın kapatılması forumun itibarı için bence daha uygun olur.Selamlar!

02 Aralık 2011 11:49

aplani
Aday Memur

editör bu haberi arkadaşında dediği gibi kapatın. çünkü aslı astarı olmıyan bir haber. vede burdaki aciz dedikoducu insanlar. siz namaz kıldırma memuru olamazsınız. siz dedikodu yapmaktan ve başarısızzlıklarınızı başkasına mal etmekten başka hiç bir işe yaramazsınız. klavye delikanlıları. neden adınızı sanınızı yazamıyorsunuz. bukadar net ve açıksanız ve müftünün kötülüğünden eminseniz niçin adınızı açık edemiyorsunuz. biliyorsunzki iftira devlet kademesinde de suç. sadece mevla katında günahtan ibaret değil. çamur at izi kalsın misali atın bakalım. eminimki biriniz çocuğuna bişey çarpar diğerinizin karısına kızına biri iftira atar. eee etme bulma dünyası. saçma sapan iftira yapan arkadaşlar karıları hakkında iftira çıkınca iftira atmanın nedemek olduğunu anlar ve belki ozaman allahtan af dilersiniz

02 Aralık 2011 16:10

wikileakS1
Kapalı

erkekliğinz we yüreğinz warsa aplani neffi ve yiğido ya seslenyrm sivasda görev yaptğınz camiyi mekanı söleyin yok eğer korkuyrsanız bana özelden yazın caminize bizzat gelip arkanızda namaz kılcam ve bu konuyu detylaryla konuşcam sizlerle.

bak size en basit bir örnek wereyim ablam kuran kursu hocası sivasa da.

bir gün bu kenini SİVAS İL MÜFTÜSÜ sanan bu bu şahıs kuran kursuna güya denetime gtmiş.

kursdaki kız çocuklarına hadi kalkın türkü söleyin bakalım hanginizn sesi güzel bakalım de-miş. müftünün görevimi şarkı türkü söletip ses güzellğine bakmak???

veya camileri gezmek ve görevliye SENİ HAFIZ YAPANIN BEN VAR YA...deyip moral bozup hakaret etmek müftünün görevimi???

bu konu içinde herkez yalan söyülüyor bir tek doğruyu sanki siz sölüysnz.3ünüz bir olmussunuz müftyü tutuysunuz.müftü avukat olarak sizimi tayin etti yoksa ?? :D asıul yalakanın önde gideni sizlersnz.biraz daha yalakalık yapın belki müftü durusa sizzi seneye hacca görevli gönderirr.

buradnda yazıyrm bu konunun kaptılmsına gerek yok yılbaşıından önce weya ocak ayında ilk kararnamade müftü sivasdan soruştruma sonucu yer değişkliği ile alınacaktr..buda çekemeyenlere kapak olsun..

02 Aralık 2011 18:17

muhammet kalender
Memur

içiniz rahat olsun müftü gidiyor. Hacda müftüyle beraber olanlar geldiler bazılarıyla görüştüm, hacda millete artık Sivas'tan gideceğini söylemişler. Yakında resmi gazetede yayınlanır zaten atamalar 31 Aralığa kadar sürecekmiş.

02 Aralık 2011 19:28

aplani
Aday Memur

bak vikiliks ben 50 sefer yazdım. neden cesaret edip kim olduğunu yazamıyorsn. senin ablan nekadar doğru söylüyor. sen demek görevli değilsin. birileri tutmuş seni biz bilgisayar kullanmasını bilmiyoruz sen müftüyü karala demiştir. bence müftü giderse daha güzel bir göreve gider. sende hasetinden çatlarsın. söylediklerini ispat edemezsen bu iftiradır. sana ve senin gibilerine duam insan içine çıkamıyacak iftiralara maruz kalmanızdır. sana deflarca yazdım. özelden yazmamada gerek yok burdan aleni yazıyorum. iftira atan sensin. açık kimliğini hemen gelicem yanına. ama korkarsın sen. çünkü iftiranın suçu ağır. he bide ben müftünün yerinde olsam savcılığa suç duyurusunda bulunurum. incelemeye alınır yazılanlar. kim nerden yazmış tespit edilir ozaman foyan zaten ortaya çıkar. dediğim gibi yeniden söylüyorum. müftü hocam burdan giderse daha iyi bir göreve gider. gittiğinde de görürsün ozaman orta yerinizden de çatlarsınız. ben hacca kendi paramla gidecek kadar mali güce sahibim. görevli olarak gidecek kadarda bilgiye. sizin gibi hayatında hiç bir şeye sahip olamıyan bilgi yoksunu garipler gide bilmek için ancak el etek öpmeniz lazım

03 Aralık 2011 13:57

yigidoefo
Aday Memur

adı ve neidüğü belirsiz kardeşim benim adım efo sivas'ta benim adımı taşıyan başka hoca yok ve şanım YİĞİDO herhangi bir hocaya sor beni tanır ve camimide sana tarif eder yani ''yiğidoefo'' seninki gibi wiki,, miki değil anlaşıldı ki, siz hoca da değilsiniz şu hadisi şerifi iyi belleyin ''Ya alim ol ya talib ol yada bunları seven ol sakın dördüncülerden olma helak olursun'' hataların düzeltilmesinin yeri ve makamı burası değil biz bunu vurgulamak istiyoruz.Müftü bey hacdan geldi git bir çayını iç derdini anlat hata ettiğini anlayacaksın.Biz büyüğe saygıyı Allah'a saygı biliriz her müftü ve hoca ile samimi oluruz.Kendi kendileriyle bile barışık olmayanlar düşün...

Toplam 50 mesaj
ANKET
Lojmanlar, içinde oturana, satılmalı mı?