Editörler : Cüneyt Barışoglu
15 Kasım 2011 11:28   


istisnai memur kimdir_?

merhabalar arkadaşlar TSK da görevli sivil memurlardan istisnai kadroda yer alan varmı_?bu kadrolar nelerdir bilgi verirseniz sevinirim..

29 Kasım 2011 19:03

balarest
Genel Müdür

eskı askerı memur yenısınaı memur tsk da subay muadılı gorev olan personel

30 Kasım 2011 16:21

centruy
Şube Müdürü

yahuu bunlar ankarada mı görev yapar birde sayıları iki elin parmaklarını geçmez sanırım.

03 Aralık 2011 12:12

bycarisma35
Aday Memur

hayır.eski memur değiller istisnai memurların maaşları çok daha yüksek ancak nerede ne iş yaparlar bilmiyorum :) demek aramızda da hiç yok cevap veren olmamış..

03 Aralık 2011 21:16

bumbaka
Memur

bildigim kadarıyla hukuk uzmanı gibi subay dengi olan ve kurumda pek ugrasılmayan sadece kendi işini yapan personel

05 Aralık 2011 20:59

cerit71
Memur

Arkadaşlar TSK'da toplam 200 İstisnai Memur kadrosuna karşılık ataması yapılan toplam 160-170 civarinda personel bulunmaktadır. Öyle maaşlar çok yüksek falan da değil. Sadece hukuk uzmanı değil her sınıftan personel istisnai memur olabilir. İlk memuriyete başlarkan istisnai memur olunabildiği gibi, görevde iken de yükselinebilir. Bunun için en az sekiz yıl kamu hizmetinizin bulunması, yapılan görevin mali, idari ve adli sorumluluk içermesi ve en önemlisi boş kadronun bulunması gerekir. Yüzbaşı ile Albay dengine kadar teklif edilebilir ve rütbe karşılıklarının sahip olduğu (özlük hakları hariç) bütün haklara sahip olursunuz.

10 Aralık 2011 20:22

holidon
Memur

istisnai memur adı üzerinde hakkında çok şey bilinmeyecek derecede az sayıda karşılaşmanızın istisna olduğu sadece adında memur ibaresi olan ama Subay'ın rütbesiz olanıdır.

19 Aralık 2011 15:38

moderom
Kapalı

istisnai memur yatarak maaş alan torpilli çalışmayan yüksek rütbeli yada makamlı tanıdığı olan memurdur. ayrıca denildiği gibi maaşları düşük değildir. aldıkları tazminatları incelerseniz en düşük binbaşı veya yarbay rütbesindeki birinin maaşını almaktadırlar. bu güne kadar isimlerini sadece yazıda gördük tanışmak nasip olmadı.

19 Aralık 2011 21:34

cerit71
Memur

Sn.moderom harbiden desteksiz atmışsın. Yatarak maaş alan, torpilli çalışmayan yüksek rütbeli ya da makamlı tanıdığı olan memurdur ifadeni neye dayanarak söylediğini ispatlamaya çağırıyorum. Aksi takdirde seninle ilgili yasal yollar dahil gerekli bütün işlemleri yapacağım. Senin binbaşı veya yarbay maaşları hakkında bilgin yok galiba. Arada tam %60 fark var. Böyle abuk subuk, bilip bilmeden, dayanağı olmadan konuşmak kolay.

20 Aralık 2011 10:58

moderom
Kapalı

demekki istisnai memursun. valla dayanak mayanak yok. bu benim şahsi fikrim fikir suçumu diyorsun yani 301. den yargılayacaksın sanırım. hayhay . valla yarbay veya binbaşı maaşlarını bilmiyorum ama 3000 in üzerinde dir herhlde. araştırmak lazım. bildiğim kadarıyla ki buna emin değilim istisnai memurun özlük hakkı ile ilgili bir ibarede bu iki rütbeye yakın özlük hakkı sağlanacağı yazıyordu. ha torpil meselesine gelince şuana kadar hiç istisnai memur kadrosuna alım yapıldığını veya uzman memurluktan görevde yükselme ve ünvan değişikliği ile istisnai memur kadrosuna geçiş yapan birini ne duydum ne okudum nede gördüm.

cerit arkadaşın

"Arkadaşlar TSK'da toplam 200 İstisnai Memur kadrosuna karşılık ataması yapılan toplam 160-170 civarinda personel bulunmaktadır. Öyle maaşlar çok yüksek falan da değil. Sadece hukuk uzmanı değil her sınıftan personel istisnai memur olabilir. İlk memuriyete başlarkan istisnai memur olunabildiği gibi, görevde iken de yükselinebilir. Bunun için en az sekiz yıl kamu hizmetinizin bulunması, yapılan görevin mali, idari ve adli sorumluluk içermesi ve en önemlisi boş kadronun bulunması gerekir. Yüzbaşı ile Albay dengine kadar teklif edilebilir ve rütbe karşılıklarının sahip olduğu (özlük hakları hariç) bütün haklara sahip olursunuz.

" sözlerine uyarak ta söyleye bilirim ataması yapılmış 160 170 kişi nerde ve neşekilde çalışıyor. kim bunlar?

20 Aralık 2011 11:02

moderom
Kapalı

ha aklıma gelmişken şuana kadar istisnai memur kavramını sadece T.İ.S. son sayfasında MSB adına imza atan hanesinde gördüm.

20 Aralık 2011 18:30

balarest
Genel Müdür

sıvıl memur ıstısnası memur ne fark eder. ıpın ucu ........

Toplam 11 mesaj
 
ANKET
Taşeron personelin, işçi kadrosuna geçirilmesini;