Editörler : **sude**
15 Kasım 2011 17:27   

En Son Aldığınız / Almayı Düşündüğünüz Kitap?

Platform içerisinde açılmış olan 'Ne Okuyorsunuz / Okudunuz?' bölümü olduğu halde,bu kitap okunurken almış olduğunuz yada almayı planladığınız kitap olabileceğini düşünerek bu bölümü açtım...

Kitabın ismini yazarı olduğu halde paylaşırsanız sevinirim...

Son bir not; kitabı internetten mi yoksa kitapçıdan mı aldınız?

Selam,sevgi ve saygılar

Tarih Bilinci

15 Kasım 2011 17:39

Tarih Bilinci
Aday Memur

Osmanlı Devleti'nin Kuruluşu 'İki Cihan Aresinde'-Cemal Kafadar-İnternetten Satın aldım.

15 Kasım 2011 17:45

berfin*meb
Kapalı

Güzel bir başlık.

Ayşe Kulin'in "Hayat" ve "Hüzün" adlı birbirinin devamı iki kitabı.

İnternetten alışveriş yapmam. Alacağım kitabı almadan önce yakından görmek ve incelemek isterim.

Kütüphaneler ve kitapçılar en sevdiğim mekanlardır.

16 Kasım 2011 14:49

Taruh
Kapalı

Ferîdüddin Attâr ~ Mantıku't-Tayr

17 Kasım 2011 22:15

İDAL*
Editor

Od, İskender Pala

Yan Değiniler, Ludwig Wittgenstein

Her iki kitabı da internetten aldım. Bulunduğum şehirde bazı kitapları bulmakta sıkıntı çekiyorum. Sahafları tercih ediyorum daha çok, kitap kokuları arasında kitap sayfalarında gezinmek, beni o an başka bir dünyaya götürüyor. Ama o an için bulamadıysam aradığım kitabı, üye olduğum kitap sitesinden de yapabiliyorum alışverişimi.

Güvenilir olması, temin süresinin kısa olması, istediğimi anında alabilme konusunda internet tercihim.

Kitaba dokunabilmek, sayfalarda gezinebilmek... O havayı soluyabilmek adına da sahaflardır tercihim.

İyi okumalar, keyifli alışverişler.

17 Kasım 2011 22:35

**sude**
Editor

İdal editörüm bende bir internet sitesinden İskender Pala'nın Od adlı kitabını sipariş verdim. İnşallah yarın elime geçecek..:)

29 Kasım 2011 12:42

İDAL*
Editor

Üç Noktanın Söylediği, Ahmet Turan ALKAN

(Deneme)

Dün aldığım bir kitap. Her zamanki kitapçımdan aldım. Bu arada uzun zamandır uğrayamadığım kitapçımda orijinal eserlerin çoğalması beni mutlu etti. İstatistikler; korsan kitap tercihlerinin oran olarak azaldığı yönünde. Yakın bir zamanda umuyorum ki; istediğim türden kitapları bulabileceğim.

İyi okumalar.

01 Aralık 2011 08:54

buşra
Müsteşar

Bildiğin Gibi Değil ? Rojin Canan Akın, Funda Danışman

Uzun zamandır almayı düşündüğüm kitabı, bu kez internetten değil de kitapçıdan alma şansı buldum. Her şeyin anayurdu gibi kitaplarında yurtları kitapçılar/sahaflardır. O anayurda ayak bastığınız anda, almayı düşündüğünüz kitaplardan çok, hepsini alma arzusuna kapılıyorsunuz. Çünkü kokusu ve kitapla yakın temas, bunların birincil etkenleridir. Birçok arkadaş gibi, benim de yaşadığım şehirde, böyle bir imkanım yok ve kitaplarımın çoğunu maalesef internet üzerinden istiyorum. Kısa sürede elime ulaşıyor ama, bir şeyler eksik kalıyor yinede.

11 Aralık 2011 02:24

İDAL*
Editor

İnsanca, Pek İnsanca - Friedrich Wilhelm Nietzsche

İnsanca, Pek İnsanca'yı internetten aldım.

Böyle Söyledi Zerdüşt, Friedrich Wilhelm Nietzsche

Bu da hediye aldığım bir kitap. Yakın bir zamanda değerli bir arkadaşımdan aldığım. Çok anlamlıydı benim için, teşekkür ederim.

12 Aralık 2011 09:11

isimle ateş arasında
Kapalı

sinan yağmur'un aşkın gözyaşları 3

elizabeth gilbert'in ye dua et sev

irvin d. yalom'un bağışlanan terapi

kitaplarını iternetten aldım. bunlardan ilk okuyacağım kitap ise, ye dua et sev.

12 Aralık 2011 10:12

**sude**
Editor

Sinan?ın Mihrimah?ı/Metin Arıkan/Gaye Yavuzcan Enveri

İnternetten satın aldım, cumartesi günüde elime geçti.

12 Aralık 2011 15:59

muskee
Aday Memur

Dünya Tarihi - William H. Mcneill, Ankara'da bir kitapçıdan almıştım, daha okumaya başlayamadım.

13 Aralık 2011 22:53

öslem
Müsteşar Yardımcısı

Tutunamayanlar Oğuz Atay

Baba ve Piç Elif Şafak Ada'dan aldım.

14 Aralık 2011 10:22

kutpyıldızı
Kapalı

dün internetten sipariş etmiş olduğum kitaplar :

KELEBEKLER VE İNSANLAR : ÜSTÜN DÖKMEN

KİTAP HAKKINDA : Belki de en büyük özrümüz önyargılarımızdır.

Üstün Dökmen, iki özürlü gencin aşk hikâyesini anlatırken okuru kendi özürlü yanlarıyla yüzleşmeye çağırıyor.

Romanın konusu; Farklılıkları ve benzerlikleriyle iki kusursuz kelebeğin ve iki özürlü gencin aşk hikâyesi.

Romanın sorusu; Uzun ama renksiz bir yaşam mı istersiniz, yoksa kısa ama renkli bir yaşam mı?

LÜTFEN ANNEME İYİ BAK : Kyung-Sook Shin

KİTAP HAKKINDA :

Sadece Kore?de 1 milyonun üzerinde satan ve Amerika?da yayımlanır yayımlanmaz büyük ilgi gören, anneliğe eşsiz bir ağıt?

Yetişkin çocuklarını ziyaret etmek için geldiği Seul?de kaybolan bir annenin ardından, aile üyelerinin yaşadığı pişmanlıkların ve iç hesaplaşmaların öyküsü bu. Kore kültürü fonunda derin aile ilişkilerinin ele alındığı yürek burkan bir hikâye? Sadece Kore?de 1 milyonun üzerinde satan ve Amerika?da yayımlanır yayımlanmaz büyük ilgi gören Lütfen Anneme İyi Bak, okuru sadece bir arayış hikâyesine ortak etmekle kalmıyor, insan yüreğinin derinliklerine sarsıcı bir yolculuğa da çıkarıyor.

?Etkileyici? Ruhsal çözümlemeleriyle son derece dokunaklı? Bu aile hikâyesi büyük yankı uyandıracak.?

Publishers Weekly

?Anneliğe eşsiz bir ağıt??

The New York Times Book Review

?Lütfen Anneme İyi Bak sadece bir özlem ve arayış hikâyesi değil, bir kere eşiği geçtiniz mi, rahat yerlerinize bir daha dönemeyeceğiniz bir kapı.?

15 Aralık 2011 19:56

buşra
Müsteşar

Sen Û Ben ? Muhsin Kızılkaya

Yine internetten satın aldığım bir kitap.

Muhsin Kızılkaya, çevirmen-yazar olarak edebiyat dünyasında yer edinmiş bir şahsiyet. Genelde Mehmed Uzun?un kitaplarını Türkçe?ye çeviren yazar, bu kez Mehmed Uzun?la başlayan yol ve yaşam öyküsünü ele alıyor.. Röportaj, biyografi hatta roman tadında bir kitap diye de geçiyor.

15 Aralık 2011 22:26

*rengarenk*
Kapalı

İskender Pala'nın Od adlı kitabını almalıyım ilk olarak,hemen okumak istediğim bir kitap.Alacaklarımın içinde önceliğim bu eser.

28 Ocak 2012 10:24

İDAL*
Editor

Bin Hüzünlü Haz, Hasan Ali Toptaş

İnternetten, bir kitap sitesinden aldığım kitap.

Arka Kapaktan bir alıntı:

Metinlerini varoluş ve yokoluş üzerine kurarak taşraya taşımasıyla özgünlük kazanan, sade dilinden yükselen müzikle giderek hayatı yazıya, yazıyı ise büyülü bir hayata benzeten yazar...

Yazma serüvenini "hayatı kelime kelime genişletmek" olarak adlandıran Hasan Ali Toptaş, metinlerini birer senfoniye de dönüştürerek, dışarıyla içerinin, görünenle iç dünyanın, gerçeklikle rüyaların, somutla soyutun çarpışmasından doğan tekinsiz bir atmosfere çağırıyor okurunu. Tam bir yazı ustalığyla, Türkçenin imkânlarını sonuna kadar zorlayarak, edebiyatın büyülü dünyasına kapıları açarak...

...

"Hayatı kelime kelime genişletmek" etkileyici.

28 Ocak 2012 10:46

edeb.i
Memur

Bilge Karasu- Gece. almak istediğim kitap forumda bir arkadışımız çok övmüştü bu kitabı :)

en son aldıklarım ise İskender Pala-Od ve Zülfü Livaneli-Seranad.

22 Şubat 2012 10:17

buşra
Müsteşar

Şato ? Franz Kafka

Beşpeşe ? M. Mungan, E. Şafak, F. Ulay, C. Oker, P. Kür

--

İnternet üzeri aldığım iki kitap. Üye olduğum kitap sitesi kargosunu değiştirdiği için, biraz elime geç ulaşıyor maalesef.

Beşpeşe hakkında biraz bilgi verecek olursak; sayfaları bilindik sarı kitap sayfaları değil de beyaz. Sanki günlük tarzı tek sayfaya yazılmış yazılar. Biraz inceledim. Umarım okurken zorlanmam.:)

22 Şubat 2012 10:55

tekniker_musti
Şube Müdürü

şah mat

cinayet romanı.. farklı konusuyla ilgi çekici. hızlı okuyabılecegınız bır kıtap yaklaşık 520 sayfa.. 4 gunde bıtebılır memursanız :)

22 Şubat 2012 14:54

**sude**
Editor

İnternetten, Franz Kafka/Şato'yu aldım. Fakat kitap daha elime ulaşmadı. Hala bekliyorum, gelmesini.:)

Toplam 313 mesaj
12345678910111213»

ANKET
'Barış Pınarı Harekatı'nı destekliyor musunuz?