Editörler :
21 Kasım 2011 08:49   

Kapalı
İnsan beyninin kıvrımlarında dolanmak...

Başlığı okuyupta bilimsel bir makale beklemeyin sakın. Yaratılmışlar içinde en zeki olan insan'ın yaptığı saçma sapan işlerin açılımını yapacağız. Sonuçta zeka ürünü olan işler kadar zeka yoksunu davranışlarda insan beyninin bir mahsülü.

Not:Yazılacakların hiç biri alıntı olmayacak olduğundan gereksiz "alınma"larda bulunmayın lütfen.

21 Kasım 2011 09:01

manisalı mühendis
Kapalı

Gönül kaçanı kovalar.

İnsan dışında kaçanı kovalayan başka canlı varmıdır.Hayvanlar bile karnını doyurmak için kovalarken, insan istenmediğini bile bile kaçanı kovalar. Çokta mantıklı değil değilmi. Kovalayana sorsanız o da bu işte bir mantık olmadığını söyleyecektir. Belki o da birinden kaçıyordur. Belki kaçtığı kovaladığından daha güzeldir, ama gönül diyecektir size.

21 Kasım 2011 11:21

&&&*06neslihan06*&&&
Yasaklı

Memleketim insanı düz mantık felsefesini benimsemiş oldugu için beyin kıvrımlarıda artık DÜMDÜZ olmuştur dolayası ile bizim beynimiz'in kıvrımlarında dolaşmak epey bir zor olacak yok yani kıvrım bulmak anlamında zor olacak demek istedim:)

21 Kasım 2011 14:37

manisalı mühendis
Kapalı

:)

Gönül ota da konar, bal'a da

söz öyle değil aslında ama ben yumuşattım. Gönül bu her şeye konarmı, söz konusu olan insan ise evet. Başka bir canlıda bu yoktur aslında, Sürünün en güçlü erkeği en göz alıcı dişiyi seçer. İnsanoğlunda ise mantık yoktur. Kimi seçeceği hiç belli olmaz. Ya bir söz, ya bir bakış yada anlamsız bile olmayan bir neden bir kara sevdaya düşürür. Gönül biraz seçici olmaz mı ?

olmuyormuş.

21 Kasım 2011 22:07

&&&*06neslihan06*&&&
Yasaklı

Sevginin dili,dini,ırkı,mezhebi olmaz sevgi sorgulanmaz ve sevgi yargılanmaz tabii ki gönül kimi sever ise güzel odur ne güzel şöylemiş Aşık veysel güzelligin .......... etmez bu bendeki aşk olmasa diye ve bilirmisiniz ki leyla için deli olan mecnun aslında onu hiç görmemiş yada çok uzaktan bir kez görmüş ama bu aşk onu nerelere götürmüş öyle ki kendisine; bu leylada ne buldun güzel bile değil diyenlere siz onu benim gözümle görebilirmisiniz diyebilecek kadar sevmiştir

22 Kasım 2011 08:59

manisalı mühendis
Kapalı

http://www.facebook.com/photo.php?v=1305163461925

bu linki bir dostum atmış sabah

birde neslihanın buraya yazmış olduğu mesajlar

ikiside ayrı ayrı çok hoş

kıvrımların daha kıvrıklaştığı yere seyehate devam

-Kapıdan kovarsın bacada girer

Pekte kulağa hoş gelmiyor. Kapıdan usulca çıksan dönüp arkaya bakmazsın ama seni biri kapıya koyarsa o kapıya dönmek için elinden geleni ardına koymazsın. Bunu neden yapar insanoğlu anlaşılır gibi değil. Geçen aylarda gazete de okumuştum. Kocası tarafından bıçaklanan kadının hikayesini. Tamda bu söze örnek. Kocası her dövüp kapıya koyuşunda geri dönmüş. Hemde çilingirle giriyormuş eve. Kadın çalışan hali vakti yerinde güzel bir kadın. Çocuğuda yok. yani dönüşü çok mantıksız değilmi? En son dönüşünde adam kadını doğramış.

Sahi neden istenmediğin yerde kalmakta ısrar edersin?

22 Kasım 2011 09:11

aslıheem
Memur

Birgün istenme umuduna sahip olduğun için ve kimse tam olarak bilemez gerçekleşecek mi yada asla olmayacak mı?

Kadının hikayesi tüylerimi ürpertti,gel de erkeklere kızma ...Neden dönersin be kadın neden??

22 Kasım 2011 09:42

Levent114
Şef

Vardir bir hesabi.

Bizde erkekler Anadolu'lu, kadinlar Bizansli'dir...:)

24 Kasım 2011 09:38

gamze7
Kapalı

... yol uzun desenize :)

...

24 Kasım 2011 14:23

manisalı mühendis
Kapalı

İnsanların aidiyet sorunu

bunu inanın hiç anlayamadım. Hayvanlarda da vardır bu aslında. Bir sürüye ait olma. Ama insanlarda ki varoluş amacı çok daha farklı. Hangi cemaattensin, yada ülkücümüsün diye sormazlarmı ifrit oluyorum.

İnsanım dediğim zaman suratları dağılıp gidiyor. Bi yere bağlı olmam, ordan talimat almammı lazım.

Yükselmek için birilerinin sırtına basmak, birilerine yaltaklanmak yada inanmamdığım bir görüşe, bir tarikata bir cemaate mensup mu olmam lazım.

Sahi insan neden aidiyet duygusu hisseder.

Güç mü, iktidar hırsımı, paramı, saygımı...

Buraya kadarına bir mantık bulmak mümkün anlaşılmayacak olanı ise ki genelde öyle olur. Müritleri yada üyelerinin cemaat veya loca liderinden daha üstün meziyetlere haiz olmasına rağmen lidere koşulsuz itaat etmesi.

04 Mayıs 2012 08:29

Aklımın Labirentleri
Yasaklı

~~~~Aklımın Labirentleri.. ~~~~Yürüyorum ve izliyorum..

09 Nisan 2013 16:30

manisalı mühendis
Kapalı

insanoğlu yaratılanların en akıllısı ve en akılsızıdır. İç güdülerinin eline düştüğünde vay haline...

En anlamsız hareketleri yapar

en olmayacak zamanları ayarlar

en olmayacak anları kollar

ve hiç konuşmaması gerekirken

güdülerinin peşinde dolanır

Toplam 11 mesaj

ANKET
Üniversiteye girişte, bazı bölümler için 'başarı sırası' çıtası getirilmesini;