Editörler :
25 Kasım 2011 14:22   


Vekil Öğretmen ve Ücretli Çalışılan Sürelerin hizmete saydırılması

Arkadaşlar,

Ben 1997-2000 Yılları arasında vekil öğretmen ve ücret karşılığı MEB okullarında çalıştım.

1-Vekil öğretmen çalıştığım süreler okullardan aldığım hizmet belgesinde tarihler doğru olarak yazılmış, ama emekli sandığında başlangıç ve bitiş tarihleri arasında farklıllıklar var.

Başlangıç tarihini 20 gün sonra yapmış, ayrılış tarihini 10 gün önce bitirmiş.(SGK kayıtlarına göre)Milli Eğitim de SGK dan teyit ettirdiği evrakları baz alıyor. Bu yanlışlıkları nasıl düzeltebilirim?

2-Ücretli çalıştığım okullar hizmet süremi belirtir bir belge vermiyorlar, nedeni: senin çalıştığın zaman Kaymakamlık veya valililk oluru olmadığından veremiyoruz, diyorlar.

Hadi böyle bir belge aldım, ücret karşılığı çalışılan süreler hizmete saydırabilir miyim?

26 Kasım 2011 14:53

zatebjiveya
Memur

Daha dün ücretli çğretmen olarak görev yaptığım süreleri birleştirdim. yaklaşık bir aydı. Çalıştığım okuldan bir belge aldım, ssk hizmet dökümü ve dilekçem ile meme gittm 2 dk da hallettiler. Bende de ssk işe başlama günü 4 gün sonra yapılmş ancak ücretli okuldan aldığım belgeye göre formu doldurdular. Sonuçta çalışıyosunuz. ssk piriminizi yatırmamşlarsa bu onların hatası. Ücretli çalıştığım okuldan aldığım belgeye gelince bir dilekçe yazdım taratıp mail ile gönderdim onlarda bana bir üst yazı yazıp faxladılar.

26 Mayıs 2020 10:19

Stanbull
Memur

Benim ücretli öğretmenlik yaptığım yıllarda sigortamı yatırmamışlar şimdi napacağım?

26 Mayıs 2020 13:56

elmayra:)
Daire Başkanı

Hizmet birlestirme nasıl yapılıyor biken açıklayabilirmi

Toplam 3 mesaj
 
ANKET
Pedagojik Formasyon eğitiminin kaldırılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?