Editörler : supporters.
«20212223242526272829303132

mukaveme
Şef
04 Mayıs 2016 13:44

bese yeni düzenlemeler geliyor.. vergi indirimine gidilecek. toplu para almaktan vazgeçenler vergi indiriminden yararlanıcak. şekilsel ve rantiyeyi memnun eden bir düzenleme yapılıyor.

oysa yapılması gerken fonların içeriğiyle ilgili çalışma yapılması gerekiyor. fonlar daha fazla kar getirisi yüksek hale getirilmesi gerekiyor.

fon zararlarının bes hesaplarına yansımaması gerekiyor. kimse bunlardan dahsetmiyor..

boş çalışmalarla piyasa kandırılıyor..

bes konusunda alınacak çok yol var..

09 Mayıs 2016 10:59

evet çok doğru fon zararlarını bese yansıtmazlarsa getirileri çok güzel olur.Bence getiri üzerindeki vergileri tamamen kaldırmalılar ya da % 5 i geçmemeli. Ayrıca %25 devlet katkısının tamamınıda yas gözetmeden 10 seneyi dolduranlara vermeliler.Eger bunlar düzenlenirse bese olan ilgi daha fazla artar tasarrufların artması devletin yararına olur.

mukaveme, 8 yıl önce

bese yeni düzenlemeler geliyor.. vergi indirimine gidilecek. toplu para almaktan vazgeçenler vergi indiriminden yararlanıcak. şekilsel ve rantiyeyi memnun eden bir düzenleme yapılıyor.

oysa yapılması gerken fonların içeriğiyle ilgili çalışma yapılması gerekiyor. fonlar daha fazla kar getirisi yüksek hale getirilmesi gerekiyor.

fon zararlarının bes hesaplarına yansımaması gerekiyor. kimse bunlardan dahsetmiyor..

boş çalışmalarla piyasa kandırılıyor..

bes konusunda alınacak çok yol var..

25 Temmuz 2016 08:57

darbe bizim fonlara oldu:( en az riskli fonlar bile değer kaybetti:(

25 Temmuz 2016 08:59

Allah belanızı versin şerefsizler.:(

25 Temmuz 2016 11:52

http://www.memurlar.net/haber/598646/ Darbe girişimi, BES fonlarına milyarlık zarar verdi

mukaveme
Şef
08 Ağustos 2016 15:42

bir kaç finans sitesinde denk geldi ve okudum. otomatik katılım ile eski bes hesapları ayrı değerlendireceklermiş...

otomatik katılımdaki bese ekstra 1000 tl para aktrilacakmış.

ayrıca, otomatik katılım gereği, kişinin kendi üzerine bes yoksa ama eşine varsa dahi o sayılmıyormuş ve kişi kendi ismiyle tekrar bese otomatik katılımı sağlıyormuş..

ben hanımın ismine açmıştım.. şimdi birde benim adıma açılacak..

susamuru12345, 8 yıl önce

evet çok doğru fon zararlarını bese yansıtmazlarsa getirileri çok güzel olur.Bence getiri üzerindeki vergileri tamamen kaldırmalılar ya da % 5 i geçmemeli. Ayrıca %25 devlet katkısının tamamınıda yas gözetmeden 10 seneyi dolduranlara vermeliler.Eger bunlar düzenlenirse bese olan ilgi daha fazla artar tasarrufların artması devletin yararına olur.

UgurOn1
Yasaklı
11 Ağustos 2016 16:10

BES konusunda çok fazla spekülasyon yapılıyor. BES herkes için olmayabilir, yönetim gider kesintisi, portföy yönetim gideri gibi giderleri yüksek olan şirketlerden uzak durmak lazım, diğer taraftan FON tercihlerini sık sık değiştirmemek lazım her seferinde kötü bir değişiklik yaparsanız o iş getiri yerine götürü ile sonuçlanır. Herşeyden önemlisi sistemde yeterince uzun kalmayacaksanız hiç girmemeniz lazım zira BES in esas avantajı devlet katkısıdır. Devlet katkısından faydalanamayacaksanız çok da yüksek getiri beklemeniz doğru olmaz, ama damlaya damlaya göl olur hele bir de devlet sizin için damlatırsa uzun vadede sağlam bir göl olabilir...https://www.artipara.com/blog/bes-bireysel-emeklilik-sisteminin-kisisel-finans-yonetiminizdeki-yeri/

12 Ağustos 2016 14:55

http://www.memurlar.net/haber/604149/ Bireysel emekllik tasarısı memurları da etkileyecek mi?

12 Ağustos 2016 15:01

Aynen söylediğiniz gibi en önemli olanlar

1.uzun vadede kalmak, 10 sene

2.Fonları takip etmek, ve riskli fonlara girmemek.

3.takip edemem, uğraşamam ama para biriktireyim diyenler, altın fonunu tercih etmeli

UgurOn1, 8 yıl önce

BES konusunda çok fazla spekülasyon yapılıyor. BES herkes için olmayabilir, yönetim gider kesintisi, portföy yönetim gideri gibi giderleri yüksek olan şirketlerden uzak durmak lazım, diğer taraftan FON tercihlerini sık sık değiştirmemek lazım her seferinde kötü bir değişiklik yaparsanız o iş getiri yerine götürü ile sonuçlanır. Herşeyden önemlisi sistemde yeterince uzun kalmayacaksanız hiç girmemeniz lazım zira BES in esas avantajı devlet katkısıdır. Devlet katkısından faydalanamayacaksanız çok da yüksek getiri beklemeniz doğru olmaz, ama damlaya damlaya göl olur hele bir de devlet sizin için damlatırsa uzun vadede sağlam bir göl olabilir...https://www.artipara.com/blog/bes-bireysel-emeklilik-sisteminin-kisisel-finans-yonetiminizdeki-yeri/

06 Aralık 2016 16:42

.

vsever341
Aday Memur
07 Mart 2017 21:26

Sayın Afşinli , BES hakkında birçok insan yanlış biliyor sistemi . Ben de 5 yıldan beri BES ' teyim . İnsanlar işi sadece katkı payı yatırmak olarak görüyor . Ayda 10 000 TL yatırabilirsin ama yatırdığınız paranın hangi fonlarda değerlendirildiği çok önemli . Bu fonları ve fonlar arası yüzdesel dağılım oranlarını belirleyen BES müşterileridir .

BES ile ilgili bilgi sahibi olduktan sonra bu sisteme girsinler .

5 yılı tamamlandıktan sonra yönetim gideri kesintisi alınmayacağını kaç kişi biliyor mesela .

09 Haziran 2017 16:51

aynen aktılıyorum size.

economi06
Şube Müdürü
08 Ocak 2019 16:30

kişisel olarak bese katıldığımız için vergi avantajımız nedir ? bilen varmi
12 Nisan 2019 23:12

Vergi avantajı kalktı . artık yatırdığınız paranın %25i hesabınızda birikiyor. sizde vergi indirimi için uğraşmadan paranız hesabınıza yatıyor..

economi06, 5 yıl önce
kişisel olarak bese katıldığımız için vergi avantajımız nedir ? bilen varmi
12 Nisan 2019 23:14

başlıkla alakasız olacak ama eskiye göre bence kişisel fikrim artık bireysel emeklilik avantajlı bence düşünmeden katılım sağlayabilirsiniz..

mamurzade
Şef
06 Temmuz 2019 23:11

konuyu canlandıralım. çıktım geçen yıl bes ten. faizsiz olana girmek istiyorum ama. gram altın mı alsam 1 ayda /2 ayda bir diyorum. ne dersiniz, bu konuda dersinin çalışan arkadaşlardan tavsiye/öneri bekleriz.

rüya dile
Şef
11 Temmuz 2019 15:01

kardeşlerim tüm samimiyetimle söylüyorum.

buraya her ay yatırdığınız parayla gram altın alın.

56 yaşına geldiğinizde, yani bese göre emekliliği hakettiğiniz yaşa geldiğinizde, beni bir melek olarak anacaksınız.

sizler akıllı insanlarsınız, kafanızı çalıştırın biraz.

26 Temmuz 2019 22:04

bende 9 sene sonra ayrıldım. çok bilinçli takip etmek gerek. %60 gibi bir getirisi oldu. detaylı hesap yapmadım ama altın olsa en az%200 kazandırır dı die düşünmekteyim. ama sorun şu ben ayrılacagım zaman bireysel emeklilik sisteminde altın fonunun olduğunu görmüştüm. benim fikrim bireysel ameklilikte altın fonunu tercih etmek. hem altından kazanırsın, hem %25 devlet katkısından.

mamurzade, 5 yıl önce

konuyu canlandıralım. çıktım geçen yıl bes ten. faizsiz olana girmek istiyorum ama. gram altın mı alsam 1 ayda /2 ayda bir diyorum. ne dersiniz, bu konuda dersinin çalışan arkadaşlardan tavsiye/öneri bekleriz.

26 Temmuz 2019 22:06

altın fonu bireysel emklilikte de var. hemde devlet katkısı %25 bunları da göz ardı etmemek lazım..

rüya dile, 5 yıl önce

kardeşlerim tüm samimiyetimle söylüyorum.

buraya her ay yatırdığınız parayla gram altın alın.

56 yaşına geldiğinizde, yani bese göre emekliliği hakettiğiniz yaşa geldiğinizde, beni bir melek olarak anacaksınız.

sizler akıllı insanlarsınız, kafanızı çalıştırın biraz.

economi06
Şube Müdürü
27 Temmuz 2019 11:21

nasi % 60 9 yıl da toplam yatırdığınız tutar ne getiri ne ?
AFŞİNLİ34, 5 yıl önce

bende 9 sene sonra ayrıldım. çok bilinçli takip etmek gerek. %60 gibi bir getirisi oldu. detaylı hesap yapmadım ama altın olsa en az%200 kazandırır dı die düşünmekteyim. ama sorun şu ben ayrılacagım zaman bireysel emeklilik sisteminde altın fonunun olduğunu görmüştüm. benim fikrim bireysel ameklilikte altın fonunu tercih etmek. hem altından kazanırsın, hem %25 devlet katkısından.

Toplam 622 mesaj
«20212223242526272829303132

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi