Editörler : Adversary
04 Aralık 2011 21:18   


kpss 2011-2 atamasında MKE ye atananlar burada buluşalım.

atanan arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı olsun.

burada atama işlemleri ile ilgili bilgileri paylaşabiliriz.

kayıt ve başlama süreci hakkında bilgisi olan var mı?

04 Aralık 2011 21:20

hiciv
Şube Müdürü

güncel...

04 Aralık 2011 21:41

chemiceng
Şef

Kayıt süreci hakkında yarın MKE'nin Tandoğan'daki merkezini yarın arayacağım...Burada paylaşırım...

05 Aralık 2011 00:06

hiciv
Şube Müdürü

çok iyi olur aslında, tam olarak süreç nedir, ve tahminen ne kadar sürer bunları öğrensek iyi olur aslında.

temmuz da girmiş olan birkaç kişiye mesaj attım, ordan cevap gelmedi, geldiğinde buradan paylaşırım.

05 Aralık 2011 00:13

hiciv
Şube Müdürü

güncel

05 Aralık 2011 00:30

hacker06
Aday Memur

herkese hayırlı olsun..

Kırıkkale'yi kazanıp Ankara'da ikamet eden arkadaşlarımız ulaşımı nasıl halletmeyi düşünüyorlar acaba ?

05 Aralık 2011 15:41

zuysal
Aday Memur

Arkadaşlar ben MKE Kırıkkale'ye atandım.. Bugün kurumu aradım, adresimize hangi belgeleri ne zaman teslim edeceğimiz bilgilerini içeren bir tebligat göndereceklermiş. Başvuru işlemleri ondan sonra başlayacakmış..şimdilik bekleyeceğiz yani..Bu arada birşey sormak istiyorum; çalıştığımız işyeri ile konuştuktan sonra işe başlama tarihi ile ihbar süresi çakışırsa, kuruma dilekçe verip işe başlama tarihini erteletebiliyor muyuz?

@hacker06

ben Ankara'dan gidip geleceğim. Eryaman'da oturuyorum, eşim Kazan tarafında çalışıyor. İlk 1-2 hafta bu nedenle misafirhane falan idare edip; daha sonra servise yakın yerlere taşınmayı düşünüyoruz. Şimdilik Aydınlıkevler'e ya da Akköprü'ye yakın ve metroyu kullanabileceğim için Yenimahalle'ye bakmayı düşünüyorum..

05 Aralık 2011 17:04

hacker06
Aday Memur

@ zuysal hayırlı olsun..

bende aydınlıkevler tarafında oturuyorum..bu yüzden git-gel yapmayı düşünüyorum..

uygun bi servis ayarlanabilinirse sorunsuz gider geliriz diye düşünüyorum..

05 Aralık 2011 18:24

hiciv
Şube Müdürü

zuysal;

ertelemeyi bilmiyorum fakat işyerinle aran iyiyse sorun çıkarmazlar, sorun çıkartırlarsa haklarını iyi öğren, günde iki saat iş arama izni hakkı var. bunlar birleştirilip toplu halde kullanılabiliyor. birleştirdiğinde epey bir süre yapıyor.

başlangıç tebligatının çıkış süresini de öğrenmek gerek. tebligat eline geçene kadar birkaç gün daha kazanırsın.

05 Aralık 2011 20:39

malimete
Müsteşar Yardımcısı

ben dikmende oturuyorum..akköprüye bir vasıta ile ulaşabiliyorum..ben de bugün kurumu aradım...yukarıda yazıldığı gibi tebligat gelecekmiş...ama arasıra da olsa kurumu aramak lazım gelişmeleri öğrenmek için...

Bugün 7 senedir çalıştığım işyerine aralık sonuna kadar yarım kalan işlerimi halledip ve devredip istifa edeceğimi bildirdim...ama ondan önce durumumu mke'yi arayıp anlattım..onlarda bana zaten ocaktan önce işbaşı yapamayacağımı söylediler...bu durumda olan arkadaşlar rahat olsunlar...şimdiden bildirin bence durumunuzu çalıştığınız yere...

05 Aralık 2011 22:02

hiciv
Şube Müdürü

aralık sonuna kadar iş başı yapılsa iyi olur aslında, çünkü 2011 yılında bir gün bile çalışılsa o yılın yıllık izni (20 gün) kullanılabiliyor. o yüzden tebligat erken gelse iyi aslında

05 Aralık 2011 22:07

malimete
Müsteşar Yardımcısı

aşağıda bulunan linkteki yazışmaları görünce ocak sonu işbaşı yaparsak iyi diyorum..aralık sonu bana çok zor gibi geliyor...

http://forum.memurlar.net/konu/1228900/?page=45

05 Aralık 2011 22:52

hiciv
Şube Müdürü

onların atandığı zaman bayrama denk geldi,yaz dönemi izinleri de vardı. şu anda o kadar sallanmaz alımlar.

ayrıca çok garip katılımcılar var, iki laftan biri skala, para,

servisi, yapılan işi, lojmanı, sosyal şartları falan konuşan yok neredeyse

05 Aralık 2011 23:12

malimete
Müsteşar Yardımcısı

evet ben de dikkat ettim..skala ve para...acaba belli bir zaman sonra böyle mi olacağız biz de? Kendi adıma inşallah olmam..

05 Aralık 2011 23:24

zuysal
Aday Memur

@hacker06

Tesekkurler..akkopruden duzenli kalkan servis varmis sabah 6.45te (memurlarda bir forumda akkopru kavsaginin karsi caprazindan, sebzebahceleri cad. Bp nin onunden kalktigi yaziyor)

En uygun muhit aydinlikevler mah. gibi ama baktim evler baya eski..tavsiye edecegin,cevre olarak nerden ev bakabiliriz?

@hiciv

tesekkurler...su anki durumum ve is yogunlugundan oturu buyuk ihtimalle ihbar suremin tamamini kullandirtacaklar..bu nedenle Ben hepinizden ozur dileyerek ocaktan once baslatmamalarini umit ediyorum:)

05 Aralık 2011 23:36

zuysal
Aday Memur

Bu arada ben de dedikodudan eksik kalmayayim, milletin dini imani para olmus hakkaten..ben kendi adima hemen hemen ayni parayi alacagim,ustelik is tatmini acisindan da mutluydum,ama bi on yil sonra biraz daha yaslandigimda ayni stres ve yogunlugu cekemedigimde keske gecseymisim devlete dememek icin, ve her sorunda sanki isten cikaracaklarmis baskisini hissetmemek icin devlete geciyorum..dogru mu tartisilir, Allah pisman etmesin..

06 Aralık 2011 00:00

hiciv
Şube Müdürü

kamuda para, kıdem, vb. hakları en ön planda tutan epey kişi var malesef, (özellikle de genç jenerasyon) ama parayla pulla çok alakalı olmayıp yaptığı işi seven, ülkeye katkı yapmaya çalışan, gelen stajerleri ilgiyle eğitip bir kişiyi yetiştirmek büyük kazanç diyen insanlar da var. erkenden enseyi karartmamak lazım.

anladığım kadarıyla mke nin farklı fabrikaları var, atanan yeni personeli ihtiyaç durumuna göre dağıtacaklar. toplu halde herhangi bir işe alıştırma eğitimi - semineri falan olacak mı acaba?

@zuysal; iş arama iznin kanuni hakkın, kullandırmama lüksleri yok. 5 haftalık ihbar süren olsun, günde iki saatten haftada 10, ihbar süresince de 50 saat yapar, günde 8 saat desek, 6 küsür gün erken işten ayrılma hakkın doğar. 5 hafta beklemeyip 4 haftada jübileni yaparsın,

06 Aralık 2011 05:09

neyazsamki
Aday Memur

Arkadaşlar öncelikle hepimize hayırlı olsun şunlar (muhtemelen) istenecek belgeler:

-diploma aslı ( fotokopi de götürün yanınızda aslı sizde kalacak)

-10 fotograf

-nüfus cüzdanı aslı ve fotokoposi

-adli sicil belgesi

-gerekliyse kpds belgesi (bilg. çıktısı)

-askerlik durumu ve mal beyanı gösterir belge istenebilir...

-tam teşekküllü devlet hastanesinden alınmış heyet raporu (üzerine memur olarak yada mühendis olarak çalışabilir yazdırın)

heyet rapor ücreti hastaneler arasında farklılık gösteriyor...

http://www.ankaraulusdh.gov.tr/sdetay.asp?did=38

Sağlık raporu ve savcılık kağıdını bir an önce almaya bakalım, bu ara sağlık raporları için hastanelerde yoğunluk olacak, belgelerimizi bir an önce teslim edersek süreç de o derece hızlanmış olur, bir de eline ilk tebligat geçen kişi buraya yazabilir mi?

06 Aralık 2011 06:55

hacker06
Aday Memur

@ zuysal ikamet olarak aydınlıkevler in samsun yoluna göre karsısında örnek mahallesi var o bölgedeki bloklar olabilir ,ya da aydınlıkevlerle siteler arasında altınpark civarında Türkiş blokları var temiz ve sessizdir o civarda olabilir.Akköprüyle Fatih Köprüsüne gelmeden yeni ziraat mahallesi var orayıda tavsiye edebilirim.

@neyazsamki teşekkür ederim bilgiler için ama özellikle saglık raporunda içerik hakkında veya sicil raporunda tarih konusunda pürüz çıkartabilirler diye endişe ediyorum ben.

06 Aralık 2011 14:25

sasa.geogenior
Kapalı

GÜNCEL

06 Aralık 2011 15:36

hiciv
Şube Müdürü

daha önce mke de çalışmış bir arkadaşın atanma süreci hakkındaki mesajıdır.

"MKE genel mudurluğu arayın...ordan takip edin.MKE istenilen belgeleri tebligat olarak gonderiyordu.Belge teslminden sonra tekrar atama tebligatı geliyordu.2.5 ay falan suruyor. Ama sureci degiştirmiş olabilirler. Siz bi arayın ona göre kendinizi ayarlarsınız..."

Toplam 412 mesaj
12345678910111213»
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?