Editörler : Pangaea
12345678910111213»

spongfieldchem
Aday Memur
09 Aralık 2011 08:33

benimde diplomam yok geçici mezuniyet olur herhalde çünkü şuanda da bi kamu kurumunda çalışıyorum onlara da geçici mezuniyet belgesi vermiştim

measles
Memur
09 Aralık 2011 09:52

ben metalurji-malzeme mühendisiyim malimate,ankaramı kırıkkalemı ona kırıkkalede bıraz yasadıktan sonra bakıcam artıkkk:)

hiciv
Şube Müdürü
09 Aralık 2011 10:38

eline tebligat ulaşanlar burada paylaşırsa iyi olur, belgeler ne kadar erken toplanırsa o kadar erken işe başlanabilir. (en erken dediğim 1,5 ayı bulur tahminen)

zuysal
Aday Memur
09 Aralık 2011 13:47

merhaba arkadaşlar; MKE Tandoğan'da çalışan bir arkadaşımla bugün Kırıkkale ile ilgili konuştum; sizinle de paylaşıp, düşüncelerinizi almak istedim..yorum katmadan aynen paylaşıyorum; bilgilerinize..

1. bir kere %90, çok büyük ihtimalle baruta gideceksin

2. barut çok tehlikeli bir fabrika, güvenlik sıfır

3. insanlar kapı çarpsa yere yatıyorlar

4. geçmişinde de biliyorsun zaten bir sürü patlama oldu

5. benim bir arkadaşım vardı o orda dayanamadı tekrar sınava girdi mke'ye geçti yeni puanla

6. ama mke yeni puanla geçenlere zorluk çıkarıyor geçtiği yeri mağdur ediyor diye, benim arkadaşım yeni puanı olmasına rağmen çok zor geçebildi.

7. eş durumundan geçen 2-3 kişi var onlarda da en iyi ihtimalle elmadağ?a gidersin onun da zaten Kırıkkale?den farkı Yok

8.Daha gidenlerden bir kişiye bile rastlamadım burada iyiyim diyen,

9. Benim bir arkadaşım daha vardı özelde çalışıyordu bize hep derdi ki mkenin en kötü yeri olsun ama devlet olsun siz şımarıklık yapıyorsunuz diyordu erkek olmasına rağmen geçtikten sonra dayanamadı, şimdi TSE'ye geçti

10. sektör olarak da çok cazip değil, bir bayan olarak sen kendine uygun olduğunu düşünüyor musun?

11. 399'dan diğer kurumlara geçmek çok zor, anca mke'nin kendi içinde geçiş yapabiliyorsun

12. ama şunu söyleyeyim en kötü devlet, en iyi özelden daha iyidir

hiciv
Şube Müdürü
09 Aralık 2011 14:22

@zuysal, içimiz açıldı sağolasın :)

sanırım arkadaşın sana hitaben e posta atmış, senin mezuniyet neydi?

zuysal
Aday Memur
09 Aralık 2011 14:33

hiciv; kusura bakmayın valla:) telefonda konuştuk arkadaşla, kapatır kapatmaz not aldım; ben de bu kadar kötü olabileceğini düşünmemiştim açıkçası..Belki gerçekten bu kadar kötü de değildir, o böyle duymuştur çevresinden..Sonuçta herkesin araştırdığı şeyler var; olumlu olumsuz herşeyi paylaşırsak sonra biz rahat ederiz diye düşünüyorum..

measles
Memur
09 Aralık 2011 14:42

evet zuysal senın bolum neydı? biz metalurjıstler olarak pirinç,hurda yada agır sılah ve çelik fabrikasından bırıne gonderılebılecegımızı tahmın edıorum:))) sen ne dersın hıcıv

zuysal
Aday Memur
09 Aralık 2011 14:59

benim bölümüm kimya müh.; acaba hangi fabrikaya atanacağımız tebligatta yazacak mı? ne zaman öğreneceğiz?

bir de fabrikalara gidip bakmak istesek girebilir miyiz?

measles
Memur
09 Aralık 2011 15:18

teblıgatta yazıcagını sanmıyorum daha sonra bellı olur o,zaten bellı olunca da hemen işbaşı olur...

hiciv
Şube Müdürü
09 Aralık 2011 15:29

met ve malz mühendisleri barut a gitmez diye düşünüyorum. senin yazdığın fabrikalardan birisine dağıtım olur. kimyacılar barut a mı gidiyor o konuyu bilmiyorum.

ilk gelen belgede sadece hazırlanması gereken evraklar olur,bu belge elden mke genel müdürlüğüne götürülüp teslim edilecek, orada şahsen doldurulacak formlar varmış. (mal bildirim formu olabilir)

ikinci gelen tebligatta gidilecek fabrika belli olur. direk kırıkkaleye tebligatta yazan fabrikaya giderek başlanır.

daha önce fabrikaya gitmek isterseniz almazlar, malum önemli şeyler üretiyorlar.

zuysal
Aday Memur
09 Aralık 2011 15:34

@hiciv; nasıl siz ''met-malz mühendisleri'' iseniz biz de ''kimya mühendisi''yiz, kimyacı lafını pek sevmeyiz, belirtmek istedim..

ben de sizi baruta göndermeyeceklerini düşünüyorum..

HacCheEng
Aday Memur
09 Aralık 2011 15:37

measles arkadaşım benm tuzum kuru mu diyosun yani nasıl bi cevap bu ya bi de gülücük yapıp başka arkadaşına soruyosun. ha metalurji ha kimya sen de mühendissin sonuçta ve aynı kurumda çalışacaksın ha o ha bu fabrika. aynı sıkıntıları paylaşacaksın TÜM mühendislerle. zuysal yorum istemiş senden gelen cevaba bak şaştım valla bravo gerçekten mühendislerin birbirine çok destek olduğu bi başlık olmuş bu

hiciv
Şube Müdürü
09 Aralık 2011 16:31

biz yırttık, bizim tuzumuz kuru diye öyle bir amaçla yazmamıştır arkadaşlar, kötü düşünmeyelim.

ayrıca kimya mühendislerinin de oraya gideceği garanti değildir. barut fabrikası da anlatıldığı kadar kötü olmayabilir.

daha önceki dönemde atananların foruma açtığı konuların tamamına yakınını okudum, o tarz bir güvenlik riski hakkında birşey görmedim. şaka amaçlı söylemiş olabilir.

ayrıca her ortamda kaza riski vardır.

tüm mühendisler birbirine destek olmalıdır, katılıyorum.

sasa.geogenior
Kapalı
09 Aralık 2011 17:06

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ihtiyaç duyduğu mühimmat ve malzemelerin önemli bir bölümünü karşılayan Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu'na (MKEK) bağlı patlayıcı tesisleri, yeni sistemlerle daha güvenli hale getirilecek.

Son yıllarda kuruma ait bazı tesislerde yaşanan olumsuzlukların giderilmesi amacıyla proje çalışması başlatan MKEK Genel Müdürlüğü, ilk olarak Elmadağ'daki Barutsan roket ve patlayıcı fabrikasına çevre güvenlik sistemi kurduracak.

Genel Müdürlüğün ihale yolu ile kuracağı sistemle, kameralarla kesintisiz izlenme olanağı doğacak. Hazırlanan ihale şartnamesine göre, söz konusu tesis, çevre boyunca korige boru ile kablo kanalı donatılacak, fiberoptik kablolarla görüntü taşınacak, gece görüş sistemi ile çevre sürekli aydınlatılacak.

MKEK Genel Müdürlüğü Planlama ve Yatırım Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülecek Elmadağ barutsan roket ve patlayıcı tesisleri için hazırlanan şartname, 4 ayrı önemli projeden oluşuyor.

23.09.2009

http://www.uslanmam.com/ekonomi-haberleri/816450-mkek-tesislerinde-yuksek-guvenlik.html

cevreden
Aday Memur
09 Aralık 2011 18:30

Arkadaşlar ben de çevre mühendisi olarak Kırıkkaleye atandım,bugün öğlen tebligat elime geçti...Kısmetse pazartesi evrakları halledip götüreceğim...Ankaralıyım,Küçükesat - Kavaklıdere den git gel yapmayı planlıyorum,duruma göre kaladabilirim Kırıkkale de :) Hayırlısı.

Önceki sayfa da patlama falan gibisinden bir yazı okudum,Allah büyüktür arkadaşlar,illa ki riski var,gidince herşeyi bizzat yaşayıp göreceğiz :) İyi şeyler olması dileğiyle...

hiciv
Şube Müdürü
09 Aralık 2011 18:50

@cevreden öncelikle hayırlı olsun,

tebligatta istenilenleri ve bilgileri burada paylaşabilir misin? bize henüz ulaşmadı da.

malimete
Müsteşar Yardımcısı
09 Aralık 2011 19:44

bugün tebligat için eve postacı gelmiş...evde kimse olmadığından ihbar bırakmış..yarın şube açıksa gidip alacağım...

cevreden
Aday Memur
09 Aralık 2011 20:10

Teşekkür ediyorum hiciv,gelen tebligatı ve güvenlik soruşturması formunu taradım,isteyen indirip bakabilir...

http://hotfile.com/dl/137102664/9dbaddb/tebligat.rar.html

İstenen evrakları yazıyorum

-Diploma aslı veya noter onaylı fotokopisi

-10 adet vesikalık fotoğraf(memuriyete uygun)

-Askerlik terhis ya da tecil belgesi

-Nüfus cüzdanı aslı ve bir fotokopisi

-Cumhuriyet Savcılığından Adli sicil belgesi

-Tam teşekküllü devlet hastanesinden sağlık kurulu raporu

-KPSS sonuç belgesi

hiciv
Şube Müdürü
09 Aralık 2011 20:22

@cevreden;

çok teşekkürler taranmış belgeler için,

form üzerine elle yazılmış uyarıyla, ikametgah adresi ve halen oturduğun adres satırları da ilginçmiş hani :)

piila
Memur
09 Aralık 2011 20:23

arkadaşlar ben elmadağlıyım birisi Elmadağın kırıkkaleden farkı yok demiş yaa aynende öyle insanları çok kabadır her ikisininde siz hazırlıklı olun ama haricinde elmadağda çok uzun süredir patlama fAlan olmuyor yenileme falan yapılmış olabilir.Krıkkale mke yi bilmem ama elmadağda işiniz fazlasıyla rahat olur ablam orda staj yaptı zaten birsürüde tanıdık çalışıyor ondan biliyorum rahat bir yer.

Toplam 412 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi